1988.X.23. Tatabánya – Ferencváros 2-1

Drámai küzdelemben győzött a Tatabánya. A Ferencváros ugyan végigtámadta a második félidőt, de ezen a napon csak szépí­tésre futotta erejéből.

Tatabánya – Ferencváros 2:1 (1:0)
Tatabánya, 12.000 néző, V: Fekete

Tatabánya: Kiss (Tarlósi 89.) – Vincze, Váczi, Szalma, Domonics (Dobesch 46.) – P. Nagy, Csapó, Schmidt, Hegedűs – Kiprich, Plotár

Ferencváros: Józsa – Nagy Zs., Limperger, Pintér, Keller – Topor (Dzurják 70.), Bánki (Vajda 70.), Kincses – Páling, Fischer, Dukon

Gól: Csapó (1.), Plotár (84.) illetve Dukon (91.)
Sárga lap: Kiss I. (27.), Topor (32.), Plotár (49.), Kiprich (65.) illetve Nagy Zs. (11.), Fischer (72.)
Jók: Csapó, Szalma, Váczi, Hegedűs illetve Limperger, Pintér, Kincses

A Ferencváros ellen olyan összeállí­tású csapat lépett pályára Tatabányán, amely eltért a megszokottól. Ennek ellenére jól kezdődött a hazaiak szempontjából a mérkőzés, ugyanis a kezdőrúgás után az első támadás végén P. Nagy beadását Csapó előbb Józsába lőtte, a kipattanó labdát viszont már a kapuba fejelte (1:0). A következő támadás végén is elég veszélyes volt a helyzet a Fradi térfelén, hiszen P. Nagy 18 méteres lövése a belső kapufa éléről vágódott ki. A folytatásban is inkább a bányász támadott, de a 27. percben Kiss a kaputól 17 méterre feleslegesen szabálytalankodott, ezért sárga lapot kapott. Az eredmény később a Fradi-akciók ellenére sem változott.

Fordulás után a 64. percben az egyenlí­tés azért maradt el, mert Bánki kézzel ütötte a labdát a hálóba. Ezekben a percekben több szabálytalanság volt a pályán, mint játék. A 74. percben óriási tatabányai helyzet maradt ki, miután Kiprich a jobbszélső Plotárhoz játszott, aki 14 méterről erőtlenül gurí­tott a kapu mellé. A 82. percben Pálingnak, egy perc múlva Kiprichnek volt nagy helyzete. Két perccel később tatabányai szabadrúgás után Kiprichhez került a labda, aki a lesre játszó védők közül kilépett, 12 méteres lövése a kapu előtt keresztben gurult el, s az érkező Plotár növelte az előnyt (2:0). Már úgy tűnt, hogy az eredmény nem változik, amikor a 91. percben a csereként beállt Tarlósi egy baloldali szögletet röviden öklözött ki, a kipattanó labdára Dukon rácsapott, és a kapuba rúgta (2:1).

7 gólos: Jován (Videoton)
6 gólos: Szabadi (Vasas), Fischer (Ferencváros), Petres (Videoton)
5 gólos: Handel (Rába ETO), Kiprich (Tatabánya), Balogh G. (Vác), Kvaszta (Békéscsaba), Pölöskei, Balog T. (MTK-VM), Kámán (ZTE)