1989.VI.7. Ferencváros – Vasas 4-0

A találkozó eredménye abból a szempontból jó, hogy bebizonyosodott, nem minden bunda, amire ráfogják… Végül is kiderült, hogy melyik csapat küzd a bajnoki aranyéremért (FTC) és melyik a kiesés ellen (Vasas). A tavaszi idényben talán legjobb játékát produkálta a Ferencváros.

Ferencváros – Vasas 4:0 (0:0)
Üllői ut, 25.000 néző, v: Puhl

Ferencváros: Józsa – Simon, Pintér, Keller – Bánki, Limperger, Vaszil (Keresztúri 74.), Topor – Fischer, Dzurják, Dukon (Fonnyadt 88.)

Vasas: Andrusch – Pecha, Elekes, Geress, Csorba – Zvara, Teodoru, Komjáti (Claude 74.), Duró – Szabadi, Melis (Kecskés 67.)

Gól: Dzurják (51., 75.), Limperger (53.), Pintér (84.)
Sárga lap: Pintér (11.) illetve Elekes (6.), Csorba (52.)
Jók: Bánki, Pintér, Limperger, Dzurják, Topor illetve Andrusch

Óriási lelki teherrel lépett pályára a Ferencváros, hiszen városszerte az a szóbeszéd járta, hogy a kiesés ellen foggal-körömmel küzdő Vasasnak legalább egy, de inkább kettő, vagy három ponttal kell távoznia az Üllői utról… Ez a tudat szinte megbénitotta a zöld-fehéreket az első félidőben, s bár fölényben játszottak, gólveszélyes helyzetet alig-alig hoztak össze az egyébként jól védő Andrusch kapujánál.

Fordulás után hat percet kellett várni Dzurják góljára, amely úgy született, hogy Bánki jobboldali szabadrugását a szőke csatár 6 m-ről a jobb alsó sarokba fejelte (1:0). Ezzel egycsapásra felszabadulttá, szellemessé, szinte szárnyalóvá vált az FTC játéka, a továbbiakban már csak a gólarány felöl lehetett kétség. Az 53. percben ismét Bánki szabadrugását fejelte Dzurják, csak nem a kapuba, hanem Limperger elé, aki 8 m-ről szinte szétszaggatta a hálót bombájával (2:0). A 75. percben jött a harmadik, igaz, ehhez Pecha segitségére is szükségük volt a Fradistáknak. Ő előzékenyen Dukonnak passzolt, a balszélső beadását Dzurják közelről vágta a hálóba (3:0). A gólözönt Pintér zárta, 22 m-ről akkora gólt lőtt a bal sarokba, hogy a nézők és Andrusch is már csak akkor látta meg a labdát, amikor az visszafele gurult a hálóból… (4:0).

1. Bp. Honvéd 29 15 6 1 7 42-28 58 pont
2. MTK-VM 29 13 8 3 5 41-32 58
3. Ferencváros 29 15 4 3 7 47-29 56
4. Videoton 29 17 – 4 8 56-31 55
5. Rába ETO 29 15 3 2 9 43-31 53
6. Békéscsaba 29 12 4 2 11 40-34 46
7. Tatabánya 29 11 3 6 9 36-34 45
8. Váci Izzó 29 10 5 5 9 32-31 45