1989.VIII.19. PMSC – Ferencváros 3-1

Régi szabály: büntetlenül nem lehet helyzeteket kihagyni Ezt bánta a vendégcsapat. A hazaiak győzelme mindenképpen jogos.

Pécsi MSC – Ferencváros 3:1 (1:0)
Pécs, 14.000 néző, v: Huták

Pécsi MSC: Bodnár – Kónya, Márton, Bódog, Palaczky – Megyeri, Turi, Bérczy, Czéh – Lovász, Lehota (Nagy T. 74. p.)

Ferencváros: Józsa – Simon, Pintér, Limperger, Keller – Szeibert, Bánki, Kincses (Topor, 40.) – Nagy Zs., Dzurják, Dukon (Fonnyadt, 64.)

Gól: Lovász (29.), Turi (59.), Pintér (62. – öngól), ill. Szeibert (86. – 11-esből)
Sárga lap: Keller (31.), Józsa (52.), Topor (55.)
Jók: Palaczky, Czéh, Lehota illetve Szeibert, Dukon

Kánikulai melegben lendületes rohamokkal akarta lélektani fölényét biztosí­tani a PMSC. A 10. perctől kiegyenlí­tetté vált a játék, és a vendégek akciói mindig nagy veszélyt jelentettek. A 12. percben Bódog a 16-oson belül fölvágta Dukont. A megí­télt büntetőt Dzurják félmagasan helyezte a jobb oldalra, de Bodnár jó érzékkel kiöklözte a labdát. A 25. percben Bánki hibázott biztos gólhelyzetben: 10 méterről, senkitől sem zavartatva mellé lőtt. A 29. percben Lehota ügyes cselekkel játszotta át a bal oldalon a védelmet, hátragurí­tott Lovásznak, aki 10 méterről hatalmas lövéssel szerezte meg a vezetést (1:0). Ezután Turi 18 méteres szabadrugását látva szisszentek fel a szurkolók – Józsa a léc alól ütötte szögletre a labdát. A 41. percben Szeibert az 5-ösről lőtt fölé.

A második félidőben lendületes támadásokat vezettek a pécsiek, és a vendégek kissé megzavarodtak. Az 52. percben a lesgyanús helyzetben lévő Lovász kiugratta Kónyát, aki a 16-osig futott fel, középre í­velt, és Turi 10 méterről lőtt a jobb alsó sarokba (2:0). Hiába reklamáltak a partjelzőnél a vendégjátékosok a leshelyzet miatt. A 62. percben Pintér öngólt vétett (3:0), és azután elszabadult a pokol… Nagy adok-kapok folyt, a vendégek elemi hibákat vétettek. A mérkőzés utolsó perceiben tért magához a Ferencváros. A 86. percben Palaczky felvágta Szeibertet, és a büntetőt a sértett értékesí­tette (3:1).

1. Békéscsaba 2 2 – – 4-2 6 pont
2. U. Dózsa 2 2 – – 2-0 6
3. Pécsi MSC 2 1 1 – 5-3 4
4. Videoton 2 1 1 – 1-0 4
Siófok 2 1 1 – 1-0 4
6. Ferencváros 2 1 – 1 5-3 3
7. Tatabánya 2 1 – 1 1-1 3
8. MTK VM 2 1 – 1 2-4 3