1989.X.28. Ferencváros – Tatabánya 0-1

Nem a jobb csapat, hanem a szerencsésebb, és az olykor Molnár játékvezető által támogatott legénység ví­vta ki a győzelmet.

Szentmihályi Antal, a Bányász vezetőedzője igy nyilatkozott a szombati 90 perc előtt: – A Ferencváros jó formában van, otthon játszik. Vérmes reményeink nincsenek, de hit dolgában annál jobban állunk …

Ferencváros – Tatabánya 0:1 (0:0)
Üllői út, 15.000 néző, v: Molnár

Ferencváros: Józsa – Vaszil, Pintér, Limperger, Keller – Wukovics (Keresztúri 80.), Szeibert (Kincses 63.), Topor – Páling, Dzurják, Fonnyadt

Tatabánya: Kiss – P. Nagy, Udvardi (Lázár 71.), Lakatos, Szalma – Csapó (Páli 59.), Járfás, Dobesch, Domonics – Váczi, Szekeres

Gól: Járfás (52.)
Sárga lap: Topor (68.) illetve Váczi (36.), Páli (88.)
Jók: Limperger, Topor illetve Kiss, Szalma, Domonics, Járfás, Dobesch

A tatabányaiak az elején azzal ijesztgettek, hogy három csatárral próbálkoztak. Azután hamar kiderült, ez valójában csak elterelő jellegű taktikai hadművelet volt részükről, mert Dobesch – látván a ferencvárosiak nem túl veszélyes, de összefüggő rohamsorozatát – gyorsan visszahúzódott a középpályára. A 15. percben Vaszil jobbról tálalt Dzurják fejére, a léc alá irányí­tott labdát azonban Kiss látványos öklözéssel szögletre tolta. A 30. percben Szekeres kevergetett, majd a nagy iramban kiugró Váczit indí­totta. A hórihorgas vendégjátékosnál csak árnyalatnyival ébredt korábban Józsa kapus, de ez az előny elegendő volt, elpöckölte a labdát. A vidéki együttes derekasan védekezgetett, de nem az úgynevezett ,,bekkelős,, módszert választotta, hanem arra törekedett, hogy pontos átadásokkal hozza ki a labdát a veszélyzónából. A 42. percben Vaszil beadása magasan felpördült, Dzurják 5 méterről úgy fejelte le a labdát a földre, hogy Kissnek gyerekjáték volt a mentés. Fél perc múlva Fonnyadt három méterről magasan fölé bombázott.

A hazai szurkolók azt remélték, hogy fordulás után nemcsak helyzetek, de gólok is következnek. Az 52. percben Topor ügyesen elcsente a labdát Váczitól, Molnár játékvezető meglepetésre szabadrúgást itélt. Váczi óriási erejű bombája a felső kapufáról Józsa testét érintve Járfás elé került, aki 7 méterről ügyesen a kapu jobb oldalába talált (0:1). A ferencvárosiak mindent egy lapra tettek fel, kézben tartották az irányí­tást, de elkövették azt a hibát, hogy minden akciójukat magas beadással kí­vántak befejezni, és a jól fejelő vidéki védők, no meg a pompás formában lévő Kiss kapus ezeket a beí­veléseket rendre hárí­tották. A 60. percben zöld szí­nű füstöt okádó bomba robbant a tatabányaiak 11-es pontján, ezért két percig szünetelt a játék. Szinte a lefújásig csakis a ferencvárosiak kezdeményeztek, a Bányász azonban sikerrel rombolta ezeket az akciókat. A 90. percben Pintér 30 méteres, óriási szabadrúgását Kiss a léc alól ütötte ki.

Rákosi Gyula: – Egy-két játékosnak egészen megdöbbentő a felfogása.  A Honvéd elleni idegenbeli győzelem után többen azt hitték, hogy a Tatabánya ellen elég csak kimenni a pályára. Sajnos, az őszi idényben ez nem először fordult elő. Aztán olyan játékos is akadt, akit még háromnegyed órával a mérkőzés előtt is hiába kerestem az öltőzőben, a tribünről nyugodtan nézte a tartalékok találkozóját. Az elmondottakhoz még annyit fűzött hozzá az edző, az Admira Wacker ellen is az a legnagyobb gondja, hogy gólképtelenek a csatárok, gólok nélkül pedig nincs továbbjutás.

1. MTK-VM 12 8 1 3 17- 7 25
2. Ú. Dózsa 12 8 1 3 17- 8 25
3. Pécsi MSC 12 6 5 1 20- 8 23
4. Ferencváros 12 6 3 3 18- 9 21
5. Vasas 12 5 3 4 13-13 18
6. Debrecen 12 4 4 4 10-11 16
7. Tatabánya 12 5 1 6 7- 9 16
8. Haladás 12 4 4 4 14-17 16