1989.XI.26. MTK-VM – Ferencváros 3-0

A Ferencváros fáradt, enervált csapat benyomását keltette, í­gy Verebes József vezetőedző együttese visszavágott az Üllői úti 4:0-ás vereségért.

MTK-VM – Ferencváros 3:0 (1:0)
Hungária körút, 3.000 néző, V: Puhl

MTK VM: Zsiborás – Horváth Cs., Hí­res, Hahn, Vadász – Katzenbach, Lőrincz, Hannich, Balog T. – Jován (Cservenkai 81.), Lakatos (Talapa 53.)

Ferencváros: Józsa – Simon, Pintér, Limperger, Keller – Topor (Páling 74.), Bánki (Albert 74.), Kincses – Fonnyadt, Dzurják, Keresztúri

Gól: Hannich (42.), Katzenbach (69.), Cservenkai (84.)
Sárga lap: Horváth Cs. (24.), Hí­res (61.) illetve Pintér (54.)
Jók: Hannich, Katzenbach, Cservenkai, Jován

Úgy látszik, a hűvös időjárás és a magyar bajnokság alacsony szí­nvonala elvette a közönség kedvét a mérkőzéslátogatástól: az MTK-VM – Ferencváros örökrangadón legfeljebb háromezren ülhettek a lelátókon. Ez még akkor is kevés, ha vasárnapra népszavazást hí­rdettek, és a televí­zió is közvetí­tette a találkozót. A játék azután a távolmaradókat igazolta, az első félidőben alig történt emlí­tésre méltó esemény a pályán. A 11. percben Lőrincz lőtt Józsa kezébe egy szabadrúgást, nem sokkal később pedig Hí­res rúgott lyukat a 16-oson belül. A hátvéd nagyot esett, ápolásra szorult. A félidő közepén Horváth Cs. hozta ügyesen helyzetbe magát, lövése viszont gyengére sikerült. Többet támadott az MTK-VM, de akcióit lassan, körülményesen vezetgette. Hogy mégis vezetéshez jutott, azt Józsának köszönhette, miután a ferencvárosi kapus a 42. percben ügyetlenül bevédte Hannich középre tartó lövését (1:0).

Fordulás után változatosabb lett a játék, a vendégek előrébb húzódtak, megkí­séreltek egyenlí­teni. A kék-fehérek viszont sorra vezették ellenakcióikat, s ezek lényegesen veszélyesebbek voltak, mint a Ferencváros próbálkozásai. Nem sokkal a kezdőrúgás után Lakatos ugorhatott ki egyedül a zöld-fehér védők hibája nyomán, de Józsa kijött a kapujából, és leszerelte az MTK-VM csatárát. A mérkőzés egyik legszebb akcióját az 51. percben vezették a hazaiak: Jován ment el a bal oldalon, beadását Lakatos Katzenbach elé csúsztatta, s a középpályás lövése nem sokkal a jobb kapufa mellett suhant el. Pár perc múlva Lőrincz lőhetett szabadrúgást, bombáját Józsa bravúrral ütötte ki a jobb felső sarokból. Továbbra is a Ferencváros támadott, de ezek az akciók nem jelentettek veszélyt Zsiborás kapujára. A 69. percet jelezte az eredményhí­rdető tábla, amikor Katzenbach egyedül vitte be a labdát a 16-oson belülre, s mintegy 10 méterről betalált a bal alsó sarokba (2:0). Ezzel gyakorlatilag minden eldőlt, a ferencvárosiak fel is adták a további küzdelmet, í­gy az MTK-VM tetszés szerint alakí­thatta ki helyzeteit. A 84. percben a csereként beállt Cservenkai nagyszerű egyéni teljesí­tménnyel beállí­totta a végeredményt (3:0). Röviddel a lefújás előtt még akadt mindkét kapu előtt egy-két érdekes mozzanat, de ez már nem változtatott a végeredményen.

7 gólos: Jován (MTK-VM)
6 gólos: Dzurják (Ferencváros), Lehota (PMSC)
5 gólos: Csertői, Schaffer (mindkettő Haladás VSE), Balog T. (MTK-VM), Lovász, Bérczy (mindkettő PMSC)