Örömfutball az Üllői úton • A kapus Szieben rúgta a szépí­tő gólt

Ferencváros – Csepel 5:1 (4:0)
Üllői út, 6.500 néző, V: Szilágyi

Ferencváros: Józsa – Simon, Telek, Limperger, Keller – Vaszil (Dukon 17.), Szeibert, Kincses (Albert 8.) – Nagy Zs., Dzurják, Fonnyadt

Csepel: Szieben – Tompos, Vigh, Szabó K., Horváth – Deutsch, Tyukodi, Jakab, Gombás (Gálhidi 46.) – Stefanov, Hamar (Kénoszt 72.)

Gól: Dzurják (26., 60.), Szeibert (30., 41.), Fonnyadt (11.) illetve Szieben (74. – 11-esből)
Jók: Simon, Szeibert, Nagy Zs., Dzurják, Dukon illetve Szieben, Szabó K.

A tócsáktól tarkí­tott, igen mély talajú pályán azonnal magához ragadta a kezdeményezést a hazai együttes, jószerével a kapujához szegezte a szemmel láthatóan hitehagyott vendégcsapatot. Ritkán fordul elő, hogy alig negyedóra leforgása alatt a három közül két középpályását is elveszí­tsen egy gárda – a ferencvárosiakkal ez megesett. Előbb Kincses szevedett izomhúzódást, majd Vaszil térde alatt egy stopli mély sebet szakí­tott. A két kényszercsere között volt egy hazai gól is, az akkor még pályán lévő Vaszil szögletét Fonnyadt közelről befejelte (1:0). Ezután kapufát is rúgtak ahazaiak, szinte semmi esélyt sem hagyva a csepelieknek. Még le sem szaladt az első fél óra, amikor Dzurják szép csellel elfektette védőjét, és közelről nagy gólt rúgott (2:0). A 30. percben Szeibert következett, egy kavarosdás végén a kapu jobb oldalába továbbí­tott (3:0). És még nem volt vége, négy perccel a lefujás előtt a fesztiváli hangulat folytatódott, amikor Dukon 60 méteres átadását Szeibert kapásból vágta a hálóba (4:0).

A szünet után csak negyed órás gólcsendet tartott a zöld-fehér csapat, a 60. percben a kirobbanó formában játszó Szeibert élményszámba menő szögletét Dzurják a bal alsó sarokba fejelte (5:0). Ezután kissé lazí­tott a szorí­táson a hazai együttes, és a jó cserékkel felgyorsult csepeliek két 11-est is rúghattak. A 70. percben Ví­gh balra irányí­tott 11-esét Józsa kiöklözte, majd öt perc múlva Szieben kapus állt a labda mögé, és ő becsapta kollégáját, Józsát, mert magasan a jobb sarokba küldte a büntetőt (5:1). Az utolsó percekben is legalább féltucat helyzetet dolgozott ki a Ferencváros, de nem tudta növelni góljai számát.

Az esős estén 70 percen keresztül felszabadultan, igazi élményt jelentő játékkal szórakoztatta nézőit a hazai együttes, amely akár két számjegyű győzelemmel vonulhatott volna le, ha Szieben kapus olykor nem véd parádésan, másrészt a helyzetkihasználással több lett volna a szerencséjük a házigazdáknak.

Szeibert György: – Edzőmmel egy üveg pezsgőben fogadtam, hogy minimum négy gólt rugunk. Ezt megnyertem és kedden a csapat jóí­zűen fogja elfogyasztani a lila kupakos pezsgőt…

10 gólos: Jován (MTK VM)
8 gólos: Bácsi (U. dózsa), Balog T. (MTK VM), Szeibert (FTC)
7 gólos: Czigány (Siófok), Csehi (Bp. Honvéd), Duró (Vasas), Schaffer (Haladás)
6 gólos: Csertői (Haladás), Fodor (Bp. Honvéd), Handel (Veszprém), Lehota (PMSC), Lovász (PMSC), Répási (Váci Izzó)