1994.III.26. Vasas – Ferencváros 0-1

A hazai bajnokság keretében ritkán látható jó mérkőzésnek lehettek tanúi az érdeklődők. Az esélyesebbnek tartott ferencvárosiak megszerezték a számukra oly fontos két pontot, de a végig lelkesen küzdő angyalföldiek sem vallottak szégyent.

Vasas – Ferencváros 0:1 (0:0)
Fáy u., 12.000 néző, V: Hartmann

Vasas: Sáfár – Juhár – Herczeg, Maczó – Mónos, Vincze, Szenes (Galaschek 70.), Erős, Pecha – Zvara, Claude (Földes 68.)

Ferencváros: Szeiler – Telek – Simon, Keller – Páling (Balogh G. 46.), Lipcsei, Albert, Lisztes, Szekeres – Zavadszky, Wukovics (Szűcs M. 84.)

Gól: Albert (69.)
Sárga lap: Maczó (17.)
Jók: Sáfár, Pecha, Erős illetve Szeiler, Telek, Lipcsei, Lisztes

Sokan arra számí­tottak, hogy zsúfolásig telt ház lesz a Fáy utcában, de csak 12 ezren gyűltek össze a bajnoki találkozó helyszí­ni megtekintésére. Igaz, kellemetlenül hűvösre fordult az idő.

Jó iramban kezdtek a csapatok, ám a kapusoknak sokáig nem akadt dolguk. A 10. percben Vincze szabadrúgását védte Szeiler, a másik oldalon Lipcsei vágott ki nagy szólót, majd 16 méterről rosszul célzott. Utána Sáfár védett kétszer is szépen, előbb Lipcsei szabadrúgását tette ártalmatlanná, később pedig Zavadszky közeli fejesét mentette. A 36. percben nagy helyzetet hagyott ki Zvara, aki pontos labdát kapott Erőstől, nem vette észre, hogy Szeiler fölöslegesen elhagyta kapuját, í­gy nem emelt, helyette cselezgetett, ez lett a veszte. A ferencvárosiak többet birtokolták a labdát, a játék inkább a hazaiak térfelén folyt, az angyalföldiek betömörültek saját kapujuk elé, s mélységből indulva próbálkoztak támadásvezetéssel. A félidő hajrájában az egyik oldalon Claude, a másikon Albert és Zavadszky foglalkoztatta a kapusokat, különösen utóbbi jól eltalált távoli bombája aratott tetszést.

Fordulás után is maradt a jó iram. Az 50. percben Lisztes lövése suhant el a kapu előtt, a másik oldalon, a 16-oson belül Vincze ijedt meg egy kí­nálkozó nagy lehetőségtől. Később Lisztes távoli bombái adtak munkát Sáfárnak, közben a ferencvárosi kapu előtt is összejött egy helyzet, Szeiler azonban, ha üggyel-bajjal is, felszedte a labdát. A 69. percben vezetést szerzett a vendégcsapat: Wukovics továbbí­tását a jókor érkező Albert 14 méterről lőtte a kapu bal sarkába úgy, hogy a labda Sáfár kezéről került a hálóba (0:1). A gól után Erős hibázott el egyenlí­tési lehetőséget, majd Wukovics közeli rossz emelését húzta le Sáfár. Aztán Lisztes nagy lövését csak kiütni tudta az angyalföldi kapus, de az ismétlésre senkinek sem adódott alkalma. A legvégén Földes lapos, sarokra tartó labdáját védte Szeiler.

11 gólos: Sándor T. (DVSC)
10 gólos: Wukovics (Ferencváros), Kulcsár S. (Békéscsabai EFC)
9 gólos: Horváth F. (Parmalat FC), Szarvas (Békéscsabai EFC)
8 gólos: Csertői (ETO FC Győr), Illés (Kispest-Honvéd FC)
7 gólos: Azoitei (PMSC-Fordan), Fischer (Siófok), Orosz (Kispest-Honvéd), Füle (Vác FC-Samsung), Klausz (ETO FC Győr)
6 gólos: Árgyelán (Békéscsabai EFC), Somogyi, Pena (Csepel-Kordax), Répási (Vác FC-Samsung), Ördög (Soproni LC), Claude, Szenes (Vasas)
5 gólos: Kovács J., Gregor (Ferencváros), Sallói, Csehi T. (Kispest-Honvéd FC), Bognár Gy. (BVSC-Dreher), Véber (UTE), Popescu (ETO FC Győr)
4 gólos: Kámán (Csepel-Kordax), Lipcsei, Albert (Ferencváros), Hamar (Kispest-Honvéd FC), Horváth Cs., Vancsa (MTK), Nyilas (Vác FC-Samsung), Gracsov (Debreceni VSC), Kozma, Belvon (ÚTE), Czéh, Jován (Parmalat FC), Fodor, Vancea (Békéscsabai EFC)