1997.VIII.30. Ferencváros – DVSC-Epona 3-0

A korai ferencvárosi gól meghatározta a mérkőzés alaphangulatát. A Debrecen a két védelmi hibát követően csak futott az eredmény után. A Ferencvárosnak nem volt szüksége teljes erőbedobásra a győzelemhez.

Ferencváros – DVSC-Epona 3-0 (2-0)
Üllői út, 8.000 néző, V: Vágner

Ferencváros: Udvarácz – Dragóner – Vámosi, Szűcs M. (Limperger 89.)- Nyilas, Miriuta, Lipcsei, Vincze O., Nagy N. – Sitku (Touati 83.), Zavadszky (Páling 46.)

DVSC-Epona: Kövesfalvi – Gojan – Vadicska, Pető – Dombi, Böőr, Sándor Cs., Szatmári, Madar T. (Frida 31.) – Sira (Ulveczki 64.), Ilea (Djurisic 65.)

Gól: Vincze O. (2., 87.), Nyilas (29.)
Sárga lap: Vámosi (12.), Vincze O. (40.), Lipcsei (89.) illetve Pető (17.)
Jók: Vincze O., Sitku, Nyilas illetve Böőr

Gyors góllal kezdett a Ferencváros. A 2. percben Nyilas jó labdát tett a balösszekötő helyen beinduló Vincze O. elé, aki 14 m-ről a bizonytalanul kilépő Kövesfalvi mellett a hálóba helyezte a labdát (1-0). Az első negyedóra végén Miriuta 30 m-es szabadrúgása kerülte el a bal felső sarkot. A 29. percben Nyilas a lesre játszó védők között egyéni akcióra vállalkozott, mindenkit elhagyott, majd Kövesfalvi mellett a kapu bal oldalába gurí­tott (2-0). A 44. percben Ilea 20 m-es szabadrúgása centiméterekkel a kapu fölött hagyta el a játékteret. A félidő utolsó másodperceiben Gojan ugyan betalált a hazai kapuba, ám Vágner játékvezető érvénytelení­tette a találatot les miatt.

A második játékrész eleje a vendégeké volt: ekkor jobbára a hazai térfélen folyt a játék. Az 58. percben Vadicska beadását Udvarácz éppen Dombi elé öklözte, ő azonban nagy helyzetben, 15 m-ről pontatlanul célzott. Ezután többet támadott a Ferencváros, kiegyenlí­tettebb lett a játék. Herczeg András, a DVSC edzője kettős cserével próbált frissí­teni csapatán. A 82. percben Dombi 10 m-ről jobbról élesen nem sokkal a bal felső sarok mellé lőtt. A hajrában megszerezte harmadik gólját a Ferencváros. Jobbról í­velték át a labdát a balösszekötő helyén tartózkodó Vincze Ottóhoz, aki 13 m-ről a kapu bal oldalába lőtt (3-0). Az utolsó másodpercekben szépí­thetett volna a Debrecen, Szatmári emelése a felső kapufáról pattant vissza a mezőnybe.

18. Vác FC 6 – 2 4 9-16 2

(A Gázszer FC Agárd – Zalahús-ZTE FC mérkőzés félbeszakadt, a találkozót október 12-én, vasárnap pótolják be.)

6 gólos: Illés (MTK FC), Hámori (Vasas)
5 gólos: Váczi Z. (Vasas)
4 gólos: Szanyó, Kovács Z. (ÚTE), Tieber (Gázszer FC Agárd), Mracskó (Győri ETO FC), Kovács S. (Haladás VFC), Vincze O. (Ferencváros), Balla M. (Tiszakécske FC-Eurobusz)
3 gólos: Kiss I. (BVSC), Vayer, Fehér M. (Győri ETO FC), Orosz, Kenesei (MTK FC), Plókai M. (Haladás VFC), Andrássy, Lévai (Vác FC), Kulcsár S., Kákóczki (Diósgyőri FC), Borgulya (Ecker-Stadler FC)