2006.X.25. MK, Ferencváros – Pécs: 4-0

2 hozzászólás a(z) 2006.X.25. MK, Ferencváros – Pécs: 4-0 bejegyzéshez

• ftc.hu: A mieink magabiztos játékkal, 4-0-ra verték a Pécset, í­gy bejutottak az MK legjobb 16 csapata közé.

A mérkőzés ritmusát először a pécsieknek sikerült felvenni, akik két helyzetet is kidolgoztak, de Kemenes a helyén volt. Tí­z perc elteltével Dragóner kétszer is fejjel veszélyeztetett, de nem járt eredménnyel. Ezután fokozatosan átvettük a mérkőzés irányí­tását, több lehetőségünk is volt, de ezek rendre kimaradtak, egészen a 38. percig, amikor Tököli érkezett egy rosszul kifejelt labdára, és belsővel a hosszúba gurí­tott. A másik oldalon Nógrádi próbált válaszolni, de távoli lövése elsuhant a kapu mellett. Gellei Imre jót húzott ma estére, mert a kezdőként pályára lépő Szalai góllal hálálta meg a 40. percben a bizalmat, egy hosszú labdára rástartolva, a rosszul kimozduló Sólyom mellett 17 méterről a kapuba gurí­tott.

A második játékrészben is mi birtokoltuk többet a labdát, a biztos vezetés tudatában azonban nem erőltettük mindenáron a támadásokat. A mérkőzés hajrája azonban egyértelműen a miénk volt, a 78. percben Fitos beadása után Tí­már lőtt a bal felsőbe, mí­g 10 perccel később a csereként beállt Csepregi állí­totta be a végeredményt. Mieink í­gy bejutottak a legjobb 16 csapat közé. A Magyar Kupa 5. fordulójának sorsolására csütörtök délelőtt kerül sor.

• 92
    A mérkőzést lefújta Arany.Megérdemelten nyertünk, 4-0-ra.
    91
    Csepregi szabálytalanságért kapott sárga lapot.
    90
    A játékvezető jelezte, hogy 2 percet hosszabí­t.
    87
    Laczkó húzott el a bal oldalon, az alapvonal előtt beadta a labdát, és az ott érkező Csepregi a hálóba lőtt. 4-0
    86
    Tökölit Horváth Dávid váltja a pályán.
    83
    Gyors akció után Bartha lőtt kapura, de Sólyom biztosan fogta a középre tartó lövést.
    80
    Lipcsei helyett Csepregi lépett pályára.
    79
    Tí­már sárgát kapott túlzott gólörömért.
    78
    Jobb oldali akciót követően, Fitos az egyedül érkező Tí­már elé passzolt, aki szépen helyezett 10 méterről a kapuba.
    76
    A megí­télt szabadrúgást 17 méterről Lipcsei kevéssel mellécsavarta.
    75
    A mérkőzés első sárgáját Horváth kapta Laczkó buktatásáért.
    72
    A harmadik cserelehetőségét is kihasználta Keszei vezetőedző, Finta helyett Horváth lépett a pályára.
    65
    A csereként beállt Balaskó egy távoli szabadrúgásból küldte a kapunk felé a labdát, de jócskán fölément.
    63
    Gellei Imre cserél, Szalai helyett Fitos állt be.
    61
    Tököli lépett ki egy hosszú labdával, bevitte a 16-osra, majd az őt követő védő szorí­tásában vitatható helyzetben elesett, a hátvéd pedig felszabadí­tott.
    55
    Középpályán folyik a játék, a pécsiek próbálkoznak a szépí­téssel, de nem sok sikerrel.
    47
    Nógrádi 17 méteres lövését Kemenes magabiztosan védte.
    45
    Elkezdődött a mérkőzés, a pécsiek cseréltek.Szatmári helyett Balaskó, Szekeres helyett Győri a pályán
    45
    Vége az első félidőnek, megérdemelten vezetünk.
    40
    Gól! Egy hosszú labdára a pécsi kapus rosszul jött ki, Szalai pedig 17 méterről elgurí­totta a kapus mellett a labdát.
    39
    Nógrádi ugrott ki egy labdával, és kevéssel lőtt a kapu mellé.
    38
    Megszületett az első gólunk! Laczkó beadását egy védő nem tudta kifejelni, csak csúsztatni. Tököli érkezett a hosszú saroknál, és 6 méterről belsővel a kapuba gurí­tott. 1-0
    35
    Dragi ismét a pályán, az ápolást követően.
    34
    Dragónert ápolni kell, mert rosszul érkezett a földre, de úgy néz ki tudja folytatni a játékot.
    33
    Lipcsei szöglet ismét, Dragóner menetrendszerűen érkezett, de nem fért oda a labdához, és gyengén tudta kapura fejelni, amit Sólyom hárí­tott.
    29
    A Fradi kicsit fokozta az iramot, és többet birtokolja a labdát, de a pécsi védelem jól zár.
    27
    Egy,a pécsi védők által kifejelt labdát Bognár öszeszedett, jobbról beindult, és 20 méterről kapura lőtt, kevéssel a hosszúsarok mellé.
    25
    Bal oldali Lipcsei szabadrúgás végén Dragóner kevéssel csúsztatott a kapu fölé.
    21
    A mérkőzés felénél járva megállapí­thatjuk, egyik csapat sem védekezésre rendezkedett be, kiegyenlí­tett játék folyik a pályán.
    15
    Fradi helyzettel zárult az első negyed óra, Ferencz passzolt Szalaihoz, aki átvette, majd védőjéről lefordulva kapura küldte a labdát. A labda nem sokkal ment el a kapu felett.
    11
    Szöglethez jutottunk, Lipcsei szögletét Dragoner fejelte a kapu felé, a kapus a gólvonal előtt hárí­tott, de a bí­ró lökésért fütyült már, ami középen történt.
    7
    A Pécs beadással próbálkozott bal oldalról laposan, a labda Kulcsár lábáról a kapunk felé tartott, de Kemenes ismét védett.
    2
    Óriási helyzete volt a Pécsnek, szöglet után Lantos fejelt 5 méterről a kapunkra, de Kemenes hárí­tott.
    1
    A Fradi kezdte a mérkőzést, a B-közép felé támadunk ebben a félidőben.
    .
    A mieink a megszokott zöld-fehér szerelésben, a vendégek pedig piros-fekete összeállí­tásban játszanak majd.
    .
    Bevonulnak a csapatok a játéktérre, természetesen a Hajrá Fradi szól !
    .
    Már a szurkolók is hangolnak, még 5 perc van a kezdő sí­pszóig.
    .
    -- Már a sorsolás előtt éreztem, hogy a Fradit kapjuk -- mondta Nógrádi a 100% Fradinak. -- Érdekes lesz számomra ez az összecsapás, hiszen az irányra nagyon figyelnem kell majd -- és nem csak a kapura lövésekre gondolok, hanem arra is, hogy az öltözőfolyosóhoz érve a megfelelő irányba forduljak…
    .
    Csapatunk az előző kupafordulóban a Kaposvölgyét verte 2-1 -re, a mérkőzést Kaposváron játszották.
    .
    A Bet and win fogadóirodánál mi vagyunk a meccs egyértelmű esélyesei, sikerünk 1,65-ször pénzt fizet.

.
    Csapatunkban két igazi kupaspecialista is van Tököli és Lipcsei személyében.

.
    A két csapat játékosai már a pályán melegí­tenek. A vendégeknél ott van az a Ngrádi Árpád is, aki nemrégiben még a Ferencváros mezét viselte.
    .
    Gellei Imre kijelölte a kezdőcsapatot a Pécs elleni kupameccsre, amelyen Balog Zoltán, Deme Imre és Jovánczai Zoltán sem játszhat sérülés miatt.
    Szakvezetőnk ma az alábbi csapatot küldi pályára: Kemenes – Bognár, Dragóner, Tí­már, Ferencz – Szalai, Lazic, Lipcsei, Laczkó – Bartha, Tököli.
    A kispadon Szabó, Csurka, Brettschneider, Zsivoczky, Fitos, Csepregi és Horváth ül majd. A mérkőzés 18 órakor kezdődik.
    .
    Üdvözöljük a szurkolókat a Fradi online közvetí­tésén! Még 25 perc van hátra pontosan, hogy az idén először, csapatunk összecsapjon egy NBI-ben részt vevő csapattal, a Pécs gárdájával, a Magyar Kupáért.