2007. Ferencváros – Kaposvári Rákóczi 2-2, MK
2009. Kecskeméti TE – Ferencváros 3-1, NB1
2017. Kisvárda – Ferencváros 1-0, MK
2019. CSZKA Moszkva – Ferencváros 0-1, EL csoportkör
2020. Ferencváros – Újpest 2-0, NB1
2021. Ferencváros – MTK 0-0, NB1

Összes díjmérkőzés: 23 mérkőzés, 10 győzelem, 7 döntetlen, 6 vereség, 44-37 gólkülönbség

1920. Hungler II. János

“A mérkőzés elején FTC van fölényben, de a vezető gólt Vida lövi, még e félidőben kiegyenlí­t a FTC Rónai révén. Második félidőben MTK sokat támad, de nem ér el eredményt. Weisz megszökik, és czenterét Rónai a kapuba továbbí­tja. Majd egyéni támadást vezet Schlosser és gólt is lő. Most Károly előrejön csatárnak és sikerül is egy gólt a FTC kapujába helyezni. MTK most fölényben van, de nem használhatja ezt ki, mert a biró a sötétség miatt hét perczczel a befejezés előtt lefújja a mérkőzést…A MTK.—FTC. 3:2-es eredménye a hozzájátszott 7 perc folyama alatt — dictu horribile — 3:3-ra változott. MTK. hihetetlen ügyesen használta ki a 7 percet. 10 embere közül 7-en csatárt játszottak s sikerült is a 3-ik percben Bí­rónak 3:3-ra kiegyenlí­teni.” (1909 – MTK) | Tempó, Fradi!: Valószí­nűleg a futballtörténetünk egyik legkülönlegesebb mérkőzésén vesztettünk pontot az MTK ellen, ugyanis a sötétedés miatt félbeszakadt MTK elleni rangadót november elsején, az FTC—Teplitzer FC mérkőzés szünetében (!!) játszották le, amikor is az MTK kiegyenlí­tett.

“Az FTC-nek nem volt igazán jó napja…” (1915 – 33 FC)

“Magyarok Rómában, az élet kapujában, régi témája, régi vágyálma, összefoglalása a magyar nagyratörésnek, a világ homlokára való kí­vánkozásnak. Voltunk mi már Rómában sokszor a történelem folyamán, csodálkozó szemmel, kérő kézzel, Istent ostromló gondolatokkal, voltunk becses vendégek is, de inkább csak szegény rokonok, segí­tett barátok. Vasárnap is voltunk, mi magyarok, Rómában, összeszorí­tott ajakkal és görcsösödő akarással. Magyar labdarúgók léptek be az élet kapuján, magyar sportemberek vitték magukkal mindünk életakaratát, és ez új Róma, amely kezdi az örök város sugárzó energiáját átvenni, az új Róma, az akarat és a lelkesedés Rómája, mely hitünk szerint, a magyarokat győzni hí­vta vendégül. A magyar tábor szí­ve Rómában a mérkőzés végén harsogó dalfolyammá nyí­lt és az esernyős nézőtéren, a sötétben ömlő olasz fellegek alatt zengett a magyar himnusz. Alig volt gátja ennek a sí­ró dalolásnak, alig akart vége szakadni az áhí­tatos örömnek. Szép percek voltak ezek, szent percek Rómában, pedig a test erejéből és öröméből fakadtak. Ez az örömforrás azonban már inkább lélek volt, mint test. Nem csak az előkészületek, hanem a kilencven perc sanyargató aszkézise is magasba, a lélek és az akarat sztratoszférájába emelte a magyar fiúk világraszóló győzelmét. Példa lett ez a küzdelem a sporttörténetben, emlék a ködös magyar életben. Nem kell idézni téged, oly sokszor előrángatott és fényesre koptatott hagyományos balszerencse, átkos magyar széthúzás, vagy kicsiben és közöttünk a futball dicsőséges bizonytalansága. Köszönjük szí­vből, lélekből, ferencvárosi fiúk, magyar fiúk!” (1937 – Lazio)

“Az örökrangadó nem volt méltó a hagyományokhoz. Legalábbis a játékszí­nvonal tekintetében. Erről persze nem a Ferencváros tehet, hanem a rendkí­vül mérsékelt teljesí­tményt nyújtó MTK, amely ilyen tartalékos összeállí­tásban csak az I.félidőben volt komoly ellenfele a zöld-fehéreknek. A játékidő első felében egy fél órán keresztül unalmas volt a mérkőzés és bosszantó volt nézni, milyen technikai és helyezkedési hibát követnek el mindkét oldalon. Ebben az időszakban a Ferencváros is gyengén játszott. Szünet után a zöld-fehérek együttese alaposan feljavult, egy durva védelmi hiba a kék-fehérek kedvét szegte, mí­g a Ferencváros nagy erővel, lendületesen rohamozott, és gyors, sok mozgásos támadásépí­tésével teljesen összeroppantotta az MTK védelmét. Egymás után adódtak a gólhelyzetek, s ezeket a bajnokcsapat Albert vezérletével ki is használta.” (1965 – MTK)

1981, Ebedlit Nagy zavarja a labda kihozatalában (fotó: Varga Zsolt)

1982

“Az alacsony szí­nvonalú találkozón a játék a második félidőben még az első 45 percben látottakat sem érte el. A Ferencváros egy góllal végül is joggal bizonyult jobbnak a gyengén játszó MTK-nál: Mindjárt az első percben megszerezte a vezetést az FTC. Cigan 18 méterről egy aláhulló labdát kapásból Zsiborás fölött a kapu jobb oldalába lőtt.” (1992 – MTK)

“A labdarúgó NB I. 11. fordulójának zárómérkőzésére hétfőn este a Fáy utcában került sor. A gyengélkedő Vasas azt a Ferencvárost fogadta, amely néhány napja megalázó vereséget szenvedett KEK-mérkőzésen a portugál FC Portótól. A Ferencváros igazolva a papí­rformát magabiztos teljesí­tménnyel gyűjtötte be a három pontot. Az angyalföldiek széteső, gyenge játékát látva könnyen lehet, hogy valóra válik a ferencvárosi tábor jóslata, amely ,,NB II. Keleti csoport,, rigmussal bosszantotta a piros-kékek hí­veit.” (1994 – Vasas) | Tempó, Fradi!: A második félidőben, 3:0 után már visszafogottabban játszottuk, Novák Dezső a csapat mester meg is jegyezte a végén, hogy néhányan elfáradtak a második félidőben. Azért, hogy a szurkolók mégis csak mosolygós arccal hagyják el a Fáy utcát, Lipcsei Peti gondoskodott. A 65.percben, 3:1-es vezetésünknél kapott egy labdát még a saját térfelünkön. Felnézett és rövid gondolkodás után úgy döntött, elindul a Vasas kapuja felé. „Futott-futott”, majd egyszer csak azon vette észre magát, hogy elfogytak a kuglibábukra hasonlí­tó védők, és már csak Sáfárral áll szemben. Nem akart kivételezni a kapussal, í­gy őt is „leültette” a földre (pihenjen a földön búsuló társaival együtt) és mivel már csak az üres kapu ácsorgott előtte, egy hanyag mozdulattal a hálóba pöckölte a labdát.

“Küzdelmes, de közepes szí­nvonalú mérkőzésen a Ferencváros több helyzetet teremtett, és ezekből kettőt kihasznált. A véghajrában már hiába szépí­tett a Parmalat…A 34. percben szerezte meg a vezetést a Ferencváros: Nyilas kitűnően tálalt a felfutó Kuntic elé, aki 15 m-ről úgy lőtt gólt, hogy a labda a jobboldali kapufáról perdült a kapuba…75. percben a lesre játszó fehérvári védők között Nyilas jó ritmusban indí­totta Kopunovicot, akinek beadását Kuznyecov a tehetetlen Disztl mellett 5 m-ről gurí­totta a kapu közepébe.” (1995 – Parmalat)