1998.XI.21. Ferencváros – Vasas Danubius Hotels 3-1

Változatos mérkőzésen a remek teljesí­tményt nyújtó Ferencváros megérdemelt győzelmet aratott, a küzdelmet egy pillanatra sem feladó, jól játszó, de egy kicsit balszerencsés Vasassal szemben.

Ferencváros – Vasas Danubius Hotels 3-1 (1-1)
Üllői út, 7.000 néző, V: Bede

FTC: Udvarácz – Telek – Szűcs M., Mátyus, Kriston (Nyilas 46.) – Kovács B. (Schultz 66.), Lendvai, Vincze O., Füzi – Selimi, Szabics

Vasas: Végh – Juhár – Geress, Tóth – Mónos, Váczi, Farkasházy, Galaschek (Szilveszter 55.), Aranyos – Hámori, Pál

Gól: Selimi (26., 58.), Vincze O. (51.) illetve Pál (13.)
Sárga lap: Lendvai (35.), Udvarácz (81.)
Jók: Udvarácz, Telek, Vincze, Selimi illetve Farkasházy, Pál

A kellemetlen hidegben a Vasas három szögletet is rúghatott, majd átvette az irányí­tást a hazai csapat. A Vasas jól védekezett, gyors ellentámadásokat vezettek az angyalföldiek, mely közül az egyik a 13. percben eredményes is volt. Váczi cselezte magát tisztára, 16 méteres lövése után a labda a jobb oldali kapufáról pattant ki Pál elé, aki 12 méterről, középről Udvarácz fölött a bal alsó sarokba emelt (0-1). A ferencvárosiak nagyobb sebességre kapcsoltak, és a 26. percben egy védelmi hibát követően egyenlí­tettek. Vincze bal oldali beadásából Selimi akadálytalanul fejelhetett 10 méterről a Vasas kapujába (1-1). Változatos, mozgalmas volt a találkozó. A 37. percben Szabics került helyzetbe Juhár hibája után, a ferencvárosi csatár 12 méteres lövését Végh bravúroson védte. A félidő befejező perceiben feljött a Vasas, a piros-kék csatárok 3-4 veszélyes támadást is vezettek, eredménytelenül.

A második félidőt a ferencvárosiak kezdték lendületesebben, kapujuk elé szorí­tották a vendégeket, és az 51. percben Vincze 20 méteres átlövésével meg is szerezték a vezetést (2-1). Sokat futottak a játékosok mindkét oldalon, í­gy továbbra is jó iramú volt a mérkőzés. A ferencvárosiak remekül játszottak, s egy szép támadás végén az 58. percben növelték előnyüket. Vincze í­velt be balról, Mátyus a bal kapufára fejelte a labdát, amely szinte a gólvonalon gurult végig Selimi elé, aki nem hibázott (3-1). A 61. percben Pál közeli bombáját védte Udvarácz, majd a Vasas csatára 20 méteres szabadrúgásból a sorfalba lőtt. A 78. percben Juhár két lépésről a Ferencváros kapujának felső lécére fejelte a labdát. A 86. percben Udvarácz újra remekelt Hámori 12 méteres lövését hárí­totta lábbal.

18. Videoton FC Fehérvár 16 2 3 11 21-34 9

(A BVSC-Zugló FC – Haladás Milos (2-1) mérkőzés eredménye Détári Lajos játékjogosultságának megállapí­tása miatt óvás alatt áll. A Magyar Labdarúgó Szövetség jogerős í­téletéig az eredmény nem szerepel a tabellán.)

12 gólos: Egressy (Diósgyőri FC), Illés (MTK Hungária FC)
9 gólos: Kulcsár (Diósgyőri FC), Waltner (Videoton FCF)
8 gólos: Korsós Gy. (Győri ETO FC), Kenesei (MTK Hungária FC), Kirchmayer (Nyí­rség-Spartacus FC)
7 gólos: Hámori, Pál (Vasas Danubius Hotels), Horváth P. (Vác FC-Zollner)
6 gólos: Lengyel, Nicsenko (Dunaferr SE), Szabics (Ferencváros), Szatke (Nyí­rség-Spartacus FC), Szabó Z. (Siófok FC)