1996.VIII.17. Ferencváros – Kispest-Honvéd 5-2

Gólesővel ünnepelte a bajnoki cí­mvédő a magyar Millecentenáriumot. A zöld-fehér gárda, ha ezerszázat nem is, de tizenegy gólt lőhetett volna, s ezzel alapos bosszút állt a tavaszi, Üllői úti Magyar Kupa-fiaskóért a piros-feketéken. A hazai gárda úgy játszott, ahogyan az a nagykönyvben meg van í­rva. Ez a jutalomhangverseny prolongálódhatna szerda estére, a svéd IFK Göteborg elleni Bajnokok Ligája-visszavágóra.

Ferencváros – Kispest-Honvéd FC 5-2 (3-1)
Üllői út, 9.061 néző, V: Puhl

Ferencváros: Hajdu – Telek – Limperger, Szűcs M. – Nagy Zs. (Zavadszky 85.), Miriuta, Jagodics, Arany, Nagy N. (Aranyos 80.) – Nicsenko, Horváth F. (Touati 88.)

Kispest-Honvéd FC: Vezér – Hahn (Forrai 18.) – Plókai A., Mátyus – Dubecz, Urbányi, Kovács B., Bárányos (Herczku 60.), Piroska – Tóth M., Ghinda (Jovanovic 53.)

Gólszerzők: Miriuta (5., 42.), Nicsenko (45+1., 49.), Arany (57.) illetve Ghinda (45+2.), Piroska (90.)
Sárga lap: Telek (44.), Jagodics (66.), illetve Tóth M. (44.), Plókai A. (51.), Forrai (52.), Dubecz (87.)
Jók: Nagy Zs., Nagy N., Jagodics, Miriuta, Arany, Nicsenko illetve Piroska, Urbányi

A találkozó előtt hatalmas virágcsokrokat kapott öt kézilabdázónő. Azok, akik az atlantai nyári olimpián bronzérmet szerzett magyar válogatottban a zöld-fehér szí­neket képviselték. Körülbelül ilyen gyengéd, kedves fogadtatásban volt része Vezér kapusnak Jagodics részéről… A 3. percben Miriuta szöglete után a ferencvárosi középpályás oda fejelhette volna a labdát, ahova éppen akarja, de megtalálta a Honvéd kapuvédőjét, aki reflexszerű mozdulattal szögletre tolta a labdát. Rá két percre Nicsenkót leterí­tették a vendégvédők. Miriuta 24 m-ről olyan pontos lövést eresztett a jobb felső sarokba, hogy Vezérnek ezúttal a kezét sem volt ideje fölemelnie (1-0). A 12. percben Nagy Zs. jobbról óraműpontossággal í­velt Nicsenko fejére, de a szőke ukrán a léc fölé bólintott. Felszabadultan, ügyes összjátékkal szórakoztatta közönségét a Ferencváros, amely az első játékrészben elmondhatta magáról, a jövő szerdai Bajnokok Ligája-selejtező visszavágó előtt igazán jól tunningolja magát. A vendégek részéről Tóth M. próbált egy-egy robbanékony megugrással Hajdu kapuja elé keveredni, de a szőke támadót a társai nem nagyon szolgálták ki. A 26. percben nagy helyzetet ügyetlenkedett el Arany, 13 m-ről a kapu mellé durrantott. Az ellentámadás végén Hajdu lábra irányuló vetődéssel megzavarta Tóthot, a kispesti csatár 6 m-ről az égbe lőtt. A 37. percben egy kapuba tartó ferencvárosi fejest Arany elvetődve fejelt vissza a mezőnybe, Vezér meg is köszönte ezt a nagylelkűséget. Öt perc múlva Horváth F. elcsúszva Miriuta elé tolta a labdát, aki balról, elég nehéz szögből nagyszerűen helyezett a kapu bal oldalába (2-0). Már a hosszabbí­tásban jártak a csapatok, amikor a 46. percben Nagy Zs. az alapvonalról tökéletesen szolgálta ki Nicsenkót, akinek egy lépésről nem volt nehéz dolga (3-0), majd egy perc múlva egy baloldali szögletet követően a ferencvárosi védelem bizonytalankodott, Ghinda 7 m-ről a léc alá emelt (3-1).

TFU_19960820_FU_002 -0019-19960817-2Amint elvonultak a csapatok, egy tősgyökeres Ferencváros-drukker jelent meg a gyepen: Kovács István ökölví­vó olimpiai bajnokot tüntette ki a hálás zöld-fehér klub vezetése.

A második félidő kezdését követően nem sokkal Nicsenko úgy gondolta, gólszüret dolgában tovább javí­tja a helyzetet. Nagy Zs. pontos beadását az ötösről csúsztatta a kapu jobb oldalába a 49. percben, ezzel beérte a szintén kéttalálatos Miriutát (4-1). Az 57. percben egy jobboldali akció végén Arany 16 m-ről megtréfálta Vezért, a kapus fölött a léc alá emelt (5-1). A zöld-fehérek a 67. és 68. percben Miriuta révén növelhették volna góljaik számát, de előbb Vezér hárí­tott, majd a román légiós a bal kapufa mellé í­velt. A 74. percben Arany 18 m-ről a jobboldali kapufát találta telibe. Miközben a ferencvárosiak eljátszották számtalan helyzetüket, a 86. percben Tóth M. kevéssel csúsztatott a jobb alsó sarok mellé, majd a 90. percben Jovanovic jobboldali beadását Piroska 7 m-ről továbbí­totta Hajdu hálójába (5-2).

5 gólos: Szanyó (Újpesti TE)
3 gólos: Arany, Nicsenko (Ferencváros), Takács (Videoton FC Fehérvár)
2 gólos: Szabados (Békéscsabai EFC), Sándor T. (DVSC-Epona), Miriuta (Ferencváros), Fehér (Haladás VFC), Bulders (Innstadt Stadler FC), Piroska (Kispest-Honvéd FC), Farkasházy (MTK FC), Tököli (Pécsi MFC), Pető (Videoton FC Fehérvár)

05.11.19:30 M4 Sport