2001.VII.28. Ferencváros – Újpest: 2-1

W_ftc-uteParázs hangulatú mérkőzésen az Újpestet nem zavarta meg az öngól, sőt a lila-fehérek ezt követően átvették a játék irányí­tását, s megérdemelten egyenlí­tettek. A mérkőzés hajrájában azonban a vendégek ahelyett, hogy az egyenlí­tés lélektani előnyét kihasználták volna, megpróbálták tartani az eredményt, és ez az ezúttal nemcsak lelkesen, hanem jól is játszó Ferencváros ellen megbosszulta magát.

Ferencváros – Újpest 2-1 (1-0)
Üllői út, 13 000 néző, V: Megyebí­ró

Ferencváros: Szűcs L. – Hrutka, Lipcsei, Gyepes (Balogh 57.), Cheregi – Pinte, Szabó T., Zombori (Vén 68.), Szkukalek – Jovic, Gera (Keller 76.)

Újpest: Posza – Kunzo, Korolovszky (Szélesi 46.), Tamási, Medgyesi – Erős, Poljakovic, Dvéri (Galaschek 81.), Lőw – Frunza (Kalina 81.), Tokody

Gól: Korolovszky (5., öngól), Vén (71.) illetve Tokody (49.)
Sárga lap: Zombori (59.), Lipcsei (74.) illetve Szélesi (61.)

5. perc: Szabó T. í­velt a kapu elé a jobbösszekötő helyéről, a labda az újpesti védő, Korolovszky fejére érkezett, aki megnézte magának a bal sarkot, és mértani pontossággal fejelte a labdát a tehetetlen Posza mellett a felső sarokba, öngól (1-0).
16. perc: Poljakovic tört előre, majd 22 m-ről váratlanul kapura bombázott, Szűcs L. ujjheggyel a felső kapufára tenyerelte a labdát.
26. perc: Szkukalek baloldali beadását Jovic átvette, egyből Gera elé tálalt, de a csatártárs 10 m-re a kaputól, tiszta helyzetből ballal a bal sarok mellé lőtt.

49. perc: Kunzo a ferencvárosi térfél közepéről indult, három zöld mezes játékost is kicselezett, majd Tokody elé játszott, aki 12 m-ről, jobbal a kifutó Szűcs L. mellett a kapu bal oldalába lőtt (1-1).
61. perc: Erős beadását Tokody 6 m-ről, óriási helyzetben fejelte kapura, Szűcs L. bravúrral ütötte a labdát a mezőnybe.
64. perc: Hrutka adott be balról, Zombori átvette a labdát, majd éles szögből kapura lőtt, a labda Posza lábai között továbbcsorgott, és úgy tűnt, hogy túljutott a gólvonalon, amikor Szélesi kirúgta. A ferencvárosi játékosok gólt reklamáltak, de Megyebí­ró játékvezető továbbot intett.
71. perc: Szabó T. az újpesti térfél közepéről indí­totta a csereként beállt Vént, aki Jovic elé játszott, ő a 16-osról visszaperdí­tette a labdát Vén elé, és a középpályás 12 m-ről, a kapujából kifutó Posza felett a jobb felső sarokba emelt (2-1).

12. Győri ETO 3 – – 3 0-5 0

3 gólos: Ferenczi (MTK), Kenesei (Zalaegerszeg)
2 gólos: Faragó (Kispest-Honvéd), Filipovic (Haladás), Győri (MTK), Illés (MTK), Preisinger (Haladás), Tokody (Újpest)