2003.IV.26. Ferencváros – Győri ETO: 1-0

2 hozzászólás a(z) 2003.IV.26. Ferencváros – Győri ETO: 1-0 bejegyzéshez

• ftc.hu: Csapatunk nagyon értékes 1-0-s győzelmet aratott a Győr ellen és már 4 pont előnnyel vezet az MTK előtt. A mérkőzés nagy részében mi irányí­tottunk, a győrieknek a második félidőben voltak felvillanásaik, de a győzelmünk nem forgott komoly veszélyben.

Ferencváros – Győri ETO: 1-0 (1-0)
    Üllői út, 7.600 néző, vezette: Arany (Harsányi, Ortó)

Ferencváros: Szűcs L. – Vukmir, Dragóner, Balog Z. – Kriston, Lipcsei, Zováth, Szkukalek – Gera (Jovic 66.), Tököli (Penksa 85.), Szili (Leandro 46.)

Győri ETO FC: Sebők – Regedei, Salamon, Stark, Böjte – Priskin (Nagy T. 63.), Szanyó (Jovanovic 54.), Jäkl, Németh – Baumgartner, Bajevski

Gól: Tököli (13.)
    Sárga lap: Kriston (72.), Tököli (79.) illetve Jäkl (52.)

Már a 13. percben megszereztük a vezetést. Gera kiugratása után Tököli 14 méterről lőtt a jobb sarokba, a győriek kapusa, Sebők csak beleérni tudott a labdába (1-0). Az első játékrész további részében mi játszottunk jobban, főleg a széleken bizonyult sebezhetőnek a vendégek védelme, a beadásokat azonban a védők és Sebők együttes erővel hatástalaní­tották. Mivel a győriek vezetésünk után sem támadtak ki, hanem visszahúzódtak a térfelükre, nagyon nehéz volt veszélyes helyzetet kialakí­tani. A 36. percben Szkukalek húzott el a bal szélen, kau elé lőtt labdája Salamon kezéről pattant az alapvonalon túlra. A játékvezető a nyilvánvaló tizenegyes helyett szögletet í­télt.

A második félidő Szanyó veszélyes szabadrúgásával kezdődött, a győri középpályás 23 méteres lövése alig kerülte el a kapunkat. A vendégek nyí­ltabban játszottak, mint az első félidőben, de továbbra is a biztonságra helyezték a hangsúlyt. Kiegyenlí­tettebb lett a küzdelem, de elsősorban a középpályán folyt nagy csata, a kapuk előtt gyakorlatilag nem alakult ki veszélyes helyzet. Sajnos a 72. percben Kriston, a 79.-ben pedig Tököli kapott sárga lapot. Mindkettejüknek ez volt a harmadik figyelmeztetésük, ezért a Debrecen elleni idegenbeli meccsünkön egyikük sem léphet pályára. Az utolsó tí­z percben a győriek játszottak fölényben, de győzelmünket nem tudták veszélyeztetni. Mivel az MTK 4-2-re kikapott Siófokon, csapatunk már 4 ponttal vezet a kék-fehérek előtt.

Garami József: – Bár nem játszottunk jól, de megérdemelten nyertünk, hiszen ellenfelünk nem is lőtt kapura. Védelmünk hatékony volt, de ezúttal nem tudtuk megismételni az elmúlt találkozókon nyújtott játékot. Azt hiszem kicsit korán kiáltották ki a csapatot bajnoknak a szurkolók, akik talán már a kupagyőzelmet is biztosra veszik, pedig látni kell, hogy a csapat nem képes mindig egyforma szinten teljesí­teni. Előfordulnak gyengébb meccsek is, és ez a mai ilyen volt. Gerát azért cserléltem le, mert már a szünetben jelezte, hogy problémái vannak, aztán kérte is a cserét. Tököli is rúgást kapott a hajrában, í­gy őt is jobbnak láttam pihentetni. Örülök annak, hogy immár zsinórban a nyolcadik meccsünket nyertük meg hazai pályán, és négy pont előnyünk van a tabellán.

Varga Zoltán: -- A Ferencváros megérdemelten nyerte meg a mérkőzést, hiszen rúgott egy gólt, mí­g a mi támadójátékunk ezúttal értékelhetetlen volt. Sajnos nincsenek csatáraink és ez az oka annak, hogy a legutóbbi négy mérkőzésünkből három alkalommal képtelenek voltunk a kapuba találni. Gratulálok a Ferencvárosnak a győzelemhez.

• 93
    Vége!! Arany lefújta a meccset és már 4 pont az előnyünk a második helyezett MTK előtt.
    91
    Regedei veszélyesen kapu elé lőtt szabadrúgása után Dragóner fejelte ki a labdát.
    88
    Penksa két remek csel után passzolt Leandróhoz, akit becsúszva szereltek mielőtt 17 méterről lőhetett volna.
    85
    Kihasználtuk harmadik cserelehetőségünket is. Tököli helyére Penksa állt be.
    79
    Tököli buktatta Füzit, ezért ő is sárga lapot kapott és mivel ez a harmadik sárgája volt, ki kell hagynia jövő szombaton a Debrecen elleni meccsünket.
    75
    Lipcsei szöglete után Dragóner fejelt 8 méterről a kapu fölé.
    72
    Kriston buktatta Baumgartnert a felezővonalnál, amiért sárga lapot kapott.
    70
    Leandro remek labdával ugratta ki Tökölit, akinek 18 méteres lövése levágódott az önfeláldozóan közbevetődő Starkról.
    68
    Leandro félmagasan kapu elé lőtt labdája több védőn is megpattant, mí­g végül Sebők hárí­tani tudott.
    66
    Mi is másodszor cseréltünk. Gera helyett Jovic lépett pályára.
    64
    Jovanovic kí­méletlenül felrúgta Gerát, de még sárga lapot sem kapott.
    63
    Újabb csere a vendégeknél: Priskin helyére Nagy T. állt be.
    60
    Vukmir hosszú indí­tásával Gera lépett volna ki, de Salamon fejjel mentett csatárunk elől.
    56
    Gera emelte be a labdát a győri tizenhatoson belülre, melyet Tököli hosszan vett át, í­gy Sebők menteni tudott.
    54
    Cseréltek a vendégek: Szanyó helyére Jovanovic állt be.
    52
    Jäkl buktatta a kitörő Tökölit, de mivel nem volt utolsó ember, megúszta sárga lappal.
    50
    Priskin kapott egy hosszú indí­tást, de Dragóner és Balog összezártak előtte és kikí­sérték a labdát.
    47
    Szanyó 23 méteres szabadrúgása alig kerülte el a kapunkat.
    46
    Elkezdődött a második félidő. A mieinknél Szili helyére Leandro állt be.
    46
    A rájátszás felsőházának másik két mérkőzése már végetért. Az eredmények: Siófok-MTK 4-2, Újpest-Debrecen 0-3.
    45
    A játékvezető lefújta az első félidőt.
    44
    Gera kitűnő indaí­tásával Vukmir tört be a tizenhatoson belülre, Salamon becsúszva szögletre mentett.
    43
    Szabadrúgáshoz jutottunk 24 méterre a győri kaputól. Lipcsei remekül elcsavarta a labdát a sorfal fölött a jobb sarok irányába, Sebők vetődve hárí­tott.
    41
    Lipcsei kapu elé lőtt labdája a bevetődő Dragóner lábáról a kapu tetejére hullott.
    39
    Lipcsei szöglete után Salamon fejelte ki a labdát Dragóner elől.
    36
    Szkukalek húzott el a bal oldalon, kapu elé lőtt labdája Salamon kezéről az alapvonalon túlra pattant, Arany játékvezető azonban nem adta meg a nyilvánvaló tizenegyest.
    33
    Lipcsei szöglete után Dragóner fejelt 7 méterről a kapu mellé.
    31
    Tököli egy remek visszahúzós csel után a kapu elé lőtte a labdát, melyet a védők kétségbeesetten vágtak ki Gera elől.
    28
    Kriston két remek csellel megforgatta Némethet, majd középre í­velt, de a védők kifejelték Tököli elől a labdát.
    26
    Balog hatalmas bedobása után a labda mindenki feje fölött átszállt, végül Sebők húzta le a játékszert.
    24
    Szili játszotta be a labdát a védők mögé, melyet Sebők a felfutó Vukmir elől szerzett meg.
    21
    Szili ugratta ki Tökölit, akit Böjte szerelt, a labda Lipcsei elé pattant, csapatkapitányunk 22 méterről próbálkozott kapáslövéssel, de a labda levágódott a közbeugró Jäklről.
    19
    Vukmir becsúszva szerelte Priskint, de eltalálta a győri játékos lábát is. A vendégek futballistája rövid ápolás után tudta folytatni a játékot.
    16
    Szabadrúgáshoz jutott a Győr 18 méterre a kapunktól. Szanyó alig csavart a kapunk mellé.
    13
    Vezetünk! Kriston egy kötényt adott Böjtének, majd Gerához passzolt, aki remekül ugratta ki Tökölit és csatárunk 14 méterről a jobb sarokba helyezett, Sebők csak beleérni tudott a lövésbe (1-0).
    12
    Gera futott el a bal szélen, beadása után Böjte fejelte ki a labdát.
    10
    Szkukalek játszott a bal szélen felfutó Gerához, aki egy csel után középre passzolt, de Salamon mentett Tököli elől.
    9
    Szanyó lőtt volna 18 méterről, de a bevetődő Vukmir lábáról az alapvonalon túlra pattant a labda. Baumgartner szöglete után védőinkről Regedei elé pattant a labda, akinek 17 méteres kapáslövését Szűcs magabiztosan fogta meg.
    7
    Most Szili indí­totta remekül Kristont, akinek beadása után Baumgartner fejelte ki a labdát.
    5
    Lipcsei kitűnő labdával indií­totta a jobb szélen felfutó Kristont, ő egyből középre passzolt, Gera kapásból lőtt, Sebők vetődve védett.
    3
    Szkukalek indí­tásával Gera tört volna kapura, de Stark jól keresztezett és szerelt.
    1
    Elkezdődött a mérkőzés. Miután az MTK 4-2-re kikapott Siófokon, ha ma nyerünk, akkor négy ponttal elhúzhatunk a kék-fehérektől.
    .
    A térfélválasztás után eldőlt, hogy a Győr kezdi a meccset, az első félidőben mi támadunk a Springer-szobor felőli kapura.
    .
    Ebben a pillanatban a csapatok kijöttek a pályára.
    .
    A csapatok befejezték a bemelegí­tést. Tí­z perccel a kezdés előtt már csak a cserejátékosok tartózkodnak a pályán.
    .
    A mieink az itthon megszokott tiszta zöldben, a vendégek tiszta fehérben fognak játszani.
    .
    Női kézilabdázóink 33-28-ra nyertek a Cornexi ellen a bajnokság rájátszásában és óriási lépést tettek az ezüstérem megszerzése felé. Szép volt lányok, gratulálunk!
    .
    Már mind a két csapat játékosai a pályán melegí­tenek. A lelátón a jó időnek köszönhetően szép számban gyülekeznek a szurkolók.
    .
    A vendégek kezdőtizenegye: Sebők -- Regedei, Salamon, Stark, Böjte -- Priskin, Szanyó, Jäkl, Németh -- Baumgartner, Bajevski
    .
    Garami József szakmai igazgató az utolsó pillanatban kényszerült változtatni a tervezett összeállí­táson. Adem Kapic részleges combizomszakadást szenvedett, a helyére Zováth János került a kezdőcsapatba. A mieink Szűcs -- Vukmir, Dragóner, Balog -- Kriston, Lipcsei, Zováth, Szkukalek -- Gera, Tököli, Szili összeállí­tásban kezdenek. A kispadon Udvarácz, Kiss, Bognár, Penksa, Keller, Leandro és Jovic vár bevetésre.
    .
    Köszöntjük kedves szurkolóinkat! Rövidesen kezdődik csapatunk mérkőzése a Győr ellen.