Edzőtábor: július 15.–22., Bad Radkersburg (Ausztria); június 26.–július 3. Bramberg am Wildkogel (Ausztria)
    Június 19.: Ferencváros–NK Rogaska (szlovén I.) 0–0
    Június 21.: Ferencváros–Sepsi OSK (román I.) 1–0 (Auzqui)
    Június 27.: Qarabag FK (azeri I.)–Ferencváros 3–3 (Varga B., Kehinde, Botka)
    Június 30.: Red Bull Salzburg (osztrák I.)–Ferencváros 2–1 (Zachariassen)
    Július 3., 18.00: Ferencváros–FC Botosani (román I.) 3–0 Zachariassen, Varga B., Makreckis

90+1. PERC VÉGET ÉRT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

90+1. perc Loncar jobbról az ötösre emel egy szabadrúgást, de a védők tisztázni tudnak.

89. perc Drole emel jobbról ballal egy szabadrúgást a Fradi-kapu elé, de kimegy a labda a jobb sarok mellett.

85. perc Stjepan Loncar be, a kiválóan játszó Zachariassen le.

81. perc Kehinde nem lő a 16-osról, cselez inkább, de azonnal szerelik.

80. perc Jó balra Zachariassen emelése Owusu felé, de szereli őt Pius.

79. perc Tosin Kehinde be, Traoré le.

78. perc Owusu szépen fut el a bal szélen, a beadást elhalásszák középen Lisztes elől.

74. perc Ivanov kapura lövi a 21 méteres szabadrúgást, Dibusz balra vetődve véd, majd Zachariassen összeszedi a lecsorgót. Kontra, Lisztes egy jó csel után kapura lő a 16-os elől, legördülve fogja a labdát a kapus.

73. perc Anderson Esiti felrúgja a tizenhatos előtt Camarát, majd elrúgja a labdát. Sárga lap.

72. perc Lisztes Krisztián és Mats Knoester be, Varga és Botka mehet pihenni.

71. perc Tiganasut kell hosszan ápolni a pályán.

69. PERC CEBRAIL MAKRECKIS! Jobbal a jobb alsóba lő 17 méterről, középről. 0–3!

68. perc Jaison már sokadszorra kap össze Botkával.

66. perc Cebrail Makreckis be, Baráth le, motorcsere.

63. perc A kivetődő Dibusz középre üt egy bal oldali beadást, két lépésről ballal kapura lő Camara, de véd a jobbra vetődő Dibusz!

62. perc Esiti tízről egy védőbe fejeli Civic kornerét, majd nem sokkal lő a bal alsó mellé 15-ről Zachariassen.

59. perc Marquinhos és Abu Fani le, Kwabena Owusu és Anderson Esiti be.

58. perc Júnior Piusnak sárga lap Baráth gáncsolásáért.

57. perc Dibusz hatalmasat véd, kikapja a bal alsó elől Pius jobblábas, 14 méteres, kissé balró jövő lövését!

55. perc Dican a földön, fölötte kis kakaskodás.

53. perc Baráth blokkolja a 16-oson Pinson kemény, 19 méteres lövését.

52. perc Szép román támadás, Civic szereli Camarát.

48. perc Zachariassen passzát Fani tízről egy védőbe rúgja, előtte Mmaee emelése lett a kapusé.

46. PERC FOLYTATJUK!

A KÍ a következő tétmeccsét már a Ferencváros ellen játssza hazai pályán jövő kedden, a BL-selejtező 1. fordulójában. A bajnokságot csak a Fradi elleni, július 19-i, budapesti visszavágó után folytatja.

A KÍ a HB ellen a 32. percben Árni Frederiksberg 11-esből szerzett góljával szerezte meg a vezetést, majd még a szünet előtt a norvég csatár, Siver Gussias is betalált, és mint később kiderült, ezzel ki is alakult a végeredmény. A márciusban szerződtetett Gussias az első gólját szerezte a feröeri bajnokcsapatban.

Sorozatban a 11. tétmeccsén is győzött vasárnap a Ferencváros BL-selejtezős ellenfele, a feröeri Klaksvík, amely ezúttal a bajnokságban a hétvégi forduló előtt 2. helyen álló HB ellen nyert hazai pályán 2–0-ra. A címvédő KÍ előnye így már 12 pont a tabellán a B36 előtt, a HB ugyanis ezzel a vereséggel egy helyet hátracsúszott. A tavaszi-őszi rendszerű bajnokság jelenlegi idényében a hétvégi volt a 16. forduló és a KÍ eddig mindegyik meccsét megnyerte, a legutóbbi vereségét a feröeri kupasorozatban szenvedte el, még áprilisban.

A feröeri labdarúgó-bajnokságban továbbra is megállíthatatlan a Ferencváros elleni, július 12-i BL-selejtezőre készülő, címvédő és listavezető Klaksvík, amely vasárnap a bajnokságban a forduló előtt 2. helyen álló HB elleni rangadón is győzött 2–0-ra.

45+1. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc Camara tisztázza kvázi az ötösön Roman pocsék, 11 méteres, jobblábas lövését.

41. perc Kimarad! A két középső védővel sikeresen megharcoló Varga balra fejeli a labdát Traorének, aki ballal hétről gyatrán a kapusba lő.

Jelentjük, a Thomas Hochstaffl, Andreas Peitler, Kilian Schaupper trió vezeti a mérkőzést. Lásd a Schiedsrichterbesetzung menüpontot a Salzburger Fußballverband oldalán.

40. perc Varga Barnabás kap sárga lapot az osztrák játékvezetőtől, odarúgott Mutombónak. Jogos a lap.

Másik ismerős: a Sepsi nem is olyan régen átengedte a Botosaninak Razvan Begant.

37. perc Kisütött a nap, Golofca bal oldali beadását elnézi Dibusz, de kisegíti őt az ötösön legmagasabbra ugró Varga.

34. perc Marquinhos keresztpassza éppen csak hosszú a meginduló Zachariassennek.

32. perc Mezőnyharc, nagy magyar mezőnyfölénnyel.

A DAC március végéig vételi opcióval rendelkezett, ezt azonban nem érvényesítette. A két klub között aztán az idény végeztével is folytak tárgyalások, de végül nem jutottak egyezségre. „Nagyon hosszú ideje egyeztettünk az átigazolásáról, több oldalról is kiértékeltük. Végül a gazdasági tényezők döntöttek arról, hogy merre billen a mérleg nyelve” – mondta a dunaszerdahelyi klub honlapjának a DAC sportigazgatója, Jan Van Daele.

Július 1-jén lejárt Szánthó Regő kölcsönszerződése a DAC-nál, így a 22 éves szélső távozik Dunaszerdahelyről. A Ferencváros kötelékébe tartozó futballista a nemrég zárult idény végéig volt kölcsönben a felvidéki klubnál.

32. perc Mutombo már jobban van, a jobb szélen hatalmasat rúg Vargába.

30. perc Zachariassen és Mutombo összefejel, utóbbi húzza a rövidebbet, ápolás. Marquinhos meg rosszul esett, de folytatja ő is.

27. perc Golofca veszélyes bal oldali beadását kirúgja a kapu elől az utolsó pillanatban Cissé.

25. perc A 36 éves, Aradon és Temesváron is játszó Seroni jön le a pályáról, Sekou Camara be. Jobbhátvéd helyett… középcsatár!

23. perc Civic-korner jobbról, ballal középre ad, nagy jól… de Cissé előtt elsuhan a labda a kapu torkában, ez meglepi Vargát, aki egy méterről az üres kapu helyett középre fejeli vissza a labdát!

20. perc Civic nagyot rúg a felezőnél Draguba, majd nem győz elnézést kérni. Acélkemény belépő volt.

19. perc Traoré ballal tízről, picit jobbról a léc fölé lő. Kissé önző volt most a szélső.

18. perc Botka szereli a bal szélen meginduló Golofcát.

Mihai Roman 10-szeres válogatott, szintén volt Botosani-játékos, de játszott a Toulouse-ban is.

Mihai Roman II 31 éves, egyszeres válogatott, légióskodott Izraelben és Hollandiában is.

16. perc Dibusz jobbra vetődve hatalmasat véd Roman kőkemény, a tizenhatos előteréből eleresztett lövésénél.

15. perc Zachariassen passzol Traoré elé, akit szerel a tizenhatoson az utolsó pillanatban Mutombo.

14. PERC REMEK A LETÁMADÁS, Traroé balról ballal laposan középre passzol, VARGA BARNABÁS ballal ötről az üres kapu közepébe lő. 0–2!

12. perc Marquinhos immáron a bal szélen, ápolni kell a belépője után Dragut. Vérzik az orra. Carausu volt az, egészen pontosan.

11. perc Ez igen, kissé jobbról jobbal Marquinhos 18-ról a bal felső sarokba lőne, nagy erővel, de Ducan kapus hatalmas vetődéssel eléri a labdát a léc alatt. Duc(kad)an…

10. perc Fani lő 23-ról jócskán a jobb felső sarok fölé.

8. perc Seroni nyakon rúgja Zachariassent, de nincs sérülés szerencsére.

8. perc Marquinhos jobb oldali beadása a kapusé.

6. perc Ducan nagyon merészen kezel le a bal alsó előtt egy pocsék Pius-hazaadást.

5. PERC KRISTOFFER ZACHARIASSEN ballal a jobb sarokba lő tíz méterről, középről, félmagasan, Marquinhos jobbról érkező, lapos beadása után. 0–1!

3. perc Marquinhos jobbal nem sokkal tekeri a labdát a bal sarok mellé kissé balról, 15 méterről.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A magyar csapat fekete-zöld mezben és fekete nadrágban, a román csapat tiszta pirosban.

Egy ismerős név a vendégeknél: a volt sepsis Golofca.

„Mindent alaposan és részletesen meg kell terveznünk az elkövetkezendő időben. Az edzőtábor végén, kedden hosszú út vár ránk haza Budapestig, majd ezt követi a feröeri Bajnokok Ligája-selejtezőre való utazás. Most egy új időszak kezdődik. Mindenki legyen ott fejben, teljes koncentrációt és maximális motivációt várok a következő napokban.”

„Most kicsit csökkentenünk kell a terhelést, több frissességre van szükségük a lábaknak, az izmoknak. Most egy olyan periódusban vagyunk, amelyet már minden játékos megtapasztalt. Tudjuk, hogy nagy terhelésnek vannak kitéve, továbbá rengeteg információra kell figyelniük. Ezeket még nehezebb egyszerre beépíteni a játékba. Most minden téren a frissítés a cél, nemcsak fizikálisan, hanem mentálisan is. Egy ilyen szakasz következik, ez most a legfőbb célunk. Természetesen a frissítés mellett a hétfői edzőmérkőzésen mutatott teljesítmény is lényeges, sőt, az eredmény is fontos” – így a fradi.hu-n Sztanyiszlav Csercseszov.

Július 3., 18.00: Ferencváros–FC Botosani (román I.)

NYÁRI JÁTÉKOSMOZGÁS A FERENCVÁROSNÁL
    Érkezők: Mohammed Abu Fani (izraeli, Maccabi Haifa – Izrael), Baráth Péter (Debreceni VSC, kölcsön után végleg), Ibrahim Cissé (francia-szenegáli, SM Caen – Franciaország, szabadon igazolhatóként), Halmai Ádám (Soroksár SC), Tosin Kehinde (nigériai, Randers FC – Dánia, szabadon igazolhatóként), Cebrail Makreckis (lett-marokkói, Pirin Blagoevgrad – Bulgária, szabadon igazolhatóként), Alekszandar Pesics (szerb, Crvena zvezda – Szerbia), Mohamed Ali Ben Romdan (tunéziai, Espérance – Tunézia), Varga Barnabás (Paksi FC)
    Kölcsönbe érkezők: –
    Kölcsönből visszatérők: Roko Baturina (horvát, Racing Santander – Spanyolország), Katona Bálint (Kecskeméti TE), Katona Máté (Kecskeméti TE), Stjepan Loncar (bosnyák, KV Kortrijk – Belgium), Varga Ádám (Kecskeméti TE)
    Az utánpótlásból felkerültek/profi szerződést kötöttek: Berényi Erik, Gágyor Domán Szilárd, Horváth Bence, Madarász Ádám, Molnár Márton, Szabó Szilárd, Takács Ádám
    Kiszemeltek: –
    Távozók: Bogdán Ádám (szabadon igazolható), Zseljko Gavrics (szerb, DAC 1904 – Szlovákia, kölcsön után végleg), Adnan Kovacevic (bosnyák, Raków Czestochowa – Lengyelország, szabadon igazolhatóként), Vécsei Bálint (szabadon igazolható)
    Kölcsönbe távozók:
    Kölcsönből visszatér(het)nek klubjukhoz: Mehdi Boudjemaa (francia-algériai, Hatayspor – Törökország), Ángelo Sagal (chilei, Gaziantep FK – Törökország)?
    Távozhatnak/érdeklődnek irántuk (sajtóhírek alapján): Carlos Auzqui (argentin, Colo-Colo – Chile), Iyinbor Patrick (Vasas-kölcsönjáték után Kecskeméti TE), Ryan Mmaee (marokkói-belga, Luton Town – Anglia, Trabzonspor – Törökország), Samy Mmaee (marokkói-belga, AEK Athén – Görögország, Trabzonspor – Törökország), Nagy Olivér (soroksári kölcsön után Kecskeméti TE). Kölcsön után végleg távozhatnak: Giorgi Haraisvili (grúz, Dinamo Tbiliszi – Grúzia), Szánthó Regő (DAC 1904 – Szlovákia)

Az FTC II keretéhez tartozó és az NB II-es partnercsapatnak, a Soroksárnak kölcsönadott összes labdarúgó nem szerepelnek a felsorolásban.

Minden sorozatot figyelembe véve az elmúlt idényben 38 meccsen lépett pályára és 14 gólt szerzett. Tunézia válogatottjában 2019-ben debütált, nemzeti együttesével szerepelt a 2022-es katari labdarúgó-világbajnokságon, ahol a Franciaország elleni csoportmeccsen pályára lépett.

A középpálya több pontján is bevethető 23 éves játékos eddig a tunéziai Esperance Tunis csapatában szerepelt, az elmúlt öt évben pedig összesen 143 tétmérkőzést játszott az együttesben. Ötszörös tunéziai bajnok, egyszeres Szuperkupa-győztes, emellett a 2018-2019-es idényben megnyerte az afrikai Bajnokok Ligáját is.

A Ferencváros megszerezte a Mohamed Ali Ben Romdant, tunéziai középpályást.

Mint megírtuk, Csercseszov kisebb rosszulléte miatt pályaedzője, Máté Csaba irányította a Fradit a Salzburg elleni, 2–1-re elveszített felkészülési mérkőzésen.

„Köszönöm az érdeklődést, már jobban vagyok. Nagyon gyengének éreztem magam, pénteken még lázas is voltam, de szombat estére javult a közérzetem és az állapotom. Nem tudom, mi lehetett ez, egyik napról a másikra gyengültem le – idézi a fradi.hu Sztanyiszlav Csercseszovot. – Természetesen olvastam, hogy a szurkolók milyen kedves üzenetekkel kívántak nekem mielőbbi jobbulást. Innen is nagyon köszönöm nekik, jólesett a sok kedves üzenet, biztosan ezek is segítettek abban, hogy javuljon a közérzetem.”

Sztanyiszlav Csercseszov vezetőedző pénteken rosszulléte miatt nem irányíthatta a Ferencvárost a Salzburg elleni felkészülési mérkőzésen, de vasárnap már a csapattal és a szakmai stábbal reggelizett, és ő vezényelte a ferencvárosi labdarúgók edzését is – írja a klubhonlap.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT AZ FTC–BOTOSANI MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!