1914.IV.5. BAK – FTC 1:3

Elsőosztályu bajnokság. Ferencvárosi Torna Club—Budapesti Atlétikai Klub (Üllői-ut. délután 4 órakor. Biró: Langfelder Ferenc).

(Budapesti Hí­rlap, 1914. április 5.)

1914. április 5., 16:00, Üllői út, BAK – FTC 1:3 (0:1)
vezette: Langfelder Ferenc
nézőszám: 8 000
BAK: Duschek — Ludwig, ? — ?, Károly, ? — ?, Kucsera, Cseh, ?, Gállos
FTC: Ungár — Rumbold, Payer — Weinber, Kiss B., Blum — Weisz F., Tóth-Potya, Rumbold II., Schlosser, Borbás dr.
Edző: Barney Gannon
Gól: Kucsera (75.) illetve Tóth-Potya (35.), Schlosser (47., 82.)

SH-19140406-07-19140405A határozott javulás jeleit mutatta az FTC csapata a BAK-al tartott mérkőzésében, a melyet 3:1 arányban nyert meg. A támadó játéka tetszetős és céltudatos volt. Jól játszott a BAK is, a mely méltó ellenfele volt a bajnokcsapatnak.

Ferencvárosi Torna Club—Budapesti Atlétikai Klub 3:1 (1:0). Az üllői-uti pályán 8000 főnyi közönség volt a tanúja a FTC hatalmas fejlődésének. A csapat egységesen és stí­lusosan dolgozott, különösen a csatázósora, a melyben Rumbold Géza center sokkal jobbnak bizonyult Koródinál. A kapuban újra Ungár játszott, tetszett a BAK játéka is s hogy nem volt eredményesebb, annak az oka Cseh center tehetetlenség volt. Annál jobb volt a halfsor és a védelem, a melyből Ludwig óvatos és mégis kitűnő játéka tűnt ki. A FTC volt a mérkőzésben a többel támadó fél, miközben Schlosser, Tóth és Weisz ragyogó formáról tett tanúságot. Sokat támadott a BAK is, de Cseh lehetően mindent elrontott. Az első félidő egyetlen gólját Tóth lőtte a 35-ik percben. Hatalmas FTC ostrom nyitotta meg a második félidőt, a mit Schlosser gólja (2 perc) fejezett be. Ez után a BAK is szóhoz jutott, kornert ért el s ebben, a kavarodásban úgy megsérült Károly centerhalf, hogy csak statisztálni tudott a mérkőzés további folyamán. Erre persze nagy felsőbbségbe jutott a FTC, de Duschek kapus bravúrosan védte a FTC csatázók lövéseit. Később a BAK is fölnyomult és a  30-dik percben Kucsera egy kornert követő kavarodásban gólt csinált. Energikus támadás volt rá a felelet, mí­g a 37-ik percben Schlosser élesen rúgott labdája a kapufáról a gólba perdült (3:1). Biró Langfelder Ferenc volt.