1992.X.7. Ferencváros – Diósgyőr 3-1

A szimpatikus diósgyőrieknek fejet kellett hajtaniuk a nagyobb tudás előtt, de ha teljes létszámban is olyan bátran játszottak volna, mint emberhátrányban, akkor esetleg kellemetlen perceket szerezhettek volna a zöld-fehéreknek.

Ferencváros – Diósgyőr 3:1 (1:0)
Üllői út, 10.000 néző, V: Piller

Ferencváros: Balogh T. – Simon, Telek, Szekeres (Balogh G. 46.) – Páling, Albert, Fodor (Szenes 74.), Lipcsei, Keller – Wukovics, Cigan

Diósgyőr: Dohot – Bém, Leskó, Csizi, Budai – Dancs, Parhomenko, Molnár, Szabó – Adzsojev (Szvisztun 57. p.), Vitelki (Szilágyi 74.)

Gól: Cigan (27.), Wukovics (51., 77.) illetve Leskó (52.)
Sárga lap: Szekeres (33.) illetve Budai (19.), Leskó (29.), Bém (82.)
Kiállí­tva: Simon (82.) illetve Budai (29.)
Jók: Wukovics, Albert, Lipcsei illetve Csizi, Adzsojev

Hatalmas ferencvárosi mezőnyfölénnyel kezdődött a találkozó, de a vendégek közel fél óráig hősiesen állták a nyomást. A zöld-fehérek mindent a jobb oldalon erőltettek, s a kezdeti sikertelen próbálkozások után végül nekik lett igazuk. A 27. percben Lipcsei Wukovicsot ugratta ki – ezuttal is a jobb szélen -, s a szélső beadását Cigan bólintotta a diósgyőri kapuba (1:0). Két perc mulva tí­z emberre fogyatkoztak a vendégek: az ideges Budai felöklelte Cigant, ezért jogosan állí­totta ki Piller játékvezető. A félidő hátralévő részében folytatódott az egyoldalu macska-egér játék, ám a teljesen kapujuk elé tömörülő diósgyőriek Dohot kapussal az élen, vitézül védekeztek.

Szinte hihetetlen, de fordulás után a hazai kapu előtt adódott az első helyzet, amelynek során Molnár a bal kapufa tövét találta telibe. Az 51. percben aztán Wukovics lehűtötte a vendégek lelkesedését, amikor Balogh Gábor középreadását pöckölte a hálóba (2:0). A második félidőre teljesen új felfogásban kiálló vendégek azonban Leskó révén egy perc alatt válaszoltak, a hátvéd mintegy 12 m-ről laposan lőtt Balogh Tamás kapujába (2:1). A nagy formában játszó Wukovics a 77. percben újabb gólt ért el, beállí­tva ezzel a 3:1-es végeredményt. A mérkőzés utolsó érdemleges mozzanatát a törlesztő Simon kiállí­tása jelentette, í­gy mindkét csapat tí­z emberrel fejezte be a találkozót.

16. Veszprém 9 1 1 7 9-23 3

7 gólos: Répási (Vác FC-Samsung), Sallói (Videoton-Waltham)
5 gólos: Fodor (Békéscsaba), Füle (Vác FC-Samsung), Kovács J. (Siófok)
4 gólos: Hámori (MTK), Horváth F. (Videoton-Waltham)
3 gólos: Szvisztun (Diósgyőr), Jakab (Csepel), Wukovics (Ferencváros), Fischer, Illés (mindkettő Kispest-Honvéd FC), Szabó, Balog T. (mindkettő MTK), Szurgent (Veszprém), Takács (Videoton-Waltham), Zvara (Vasas)