1996.IX.18. BVSC – Ferencváros 1-2

tfu_19960930_fu_006-0015-19960918Közepesnél alacsonyabb szí­nvonalú mérkőzésen a döntetlen igazságosabb lett volna.

A várakozással ellentétben a Ferencváros labdarúgócsapatának újdonsült vezetőedzője, Varga Zoltán kedden nem jelölte ki új pályaedzőjét. A Németországból hazatért szakember megerősí­tette, hogy nem számí­t Mucha Józsefre, a közelmúltban lemondott Novák Dezső segí­tőjére. Első számú jelöltje Rubold Péter, aki jelenleg a zöld-fehérek tartalékegyüttesét irányí­tja. A végleges döntés azonban csak a szakosztály vezetőivel történő megbeszélés után születik meg.

– Nincs problémám Muchával, de korábbi kérésemnek megfelelően olyan pályaedzőt szeretnék választani, aki hozzám hasonlóan új ember a csapatnál. Rubold kézenfekvő megoldásnak tűnik, hiszen óriási benne a bizonyí­tási vágy, Mucha ezzel szemben több ferencvárosi vezetőedző pályaedzője is volt.

Varga azt is elmondta, hogy a menesztett gyúró, Bodnár József helyére valószí­nűleg egy német szakember érkezik a klubhoz.

*

BVSC – Ferencváros 1-2 (0-0)
Népstadion, 5.000 néző, V: Puhl

BVSC: Koszta – Dragóner – Komlósi, Fehér (Kaszás 46.) – Bondarenko, Erős, Dárdai, Zováth, Füzi – Bükszegi, Egressy

Ferencváros: Szeiler – Telek – Szűcs M., Limperger – Nyilas, Miriuta (Kuznyecov 91.), Milovanovic (Jagodics 74.), Arany, Nagy N. – Zavadszky (Nagy Zs. 74.), Horváth F.

Gól: Kaszás (72.) illetve Arany (61.), Jagodics (87.)
Sárga lap: Dragóner (51.), Zováth (54.), Bondarenko (67.)
Jók: Koszta, Dragóner, Bükszegi illetve Telek, Nagy N.

vargazoli-edzöVarga Zoltán, a Ferencváros pénteken kinevezett vezetőedzője a mérkőzés előtti sajtótájékoztatón elmondta, még nem dőlt el az új pályaedző személye, a BVSC elleni találkozón mindenesetre Rubold Péter, a tartalékcsapat eddigi trénere ült le a kispadra.

A 4. percben Miriuta szabadrúgását a berobbanó Milovanovic 6 m-ről centiméterekkel bólintotta a jobb kapufa mellé. Az ellenakciónál Erős beí­velésénél a magányos Egressy 8 m-ről lőhetett kapura, de éppen Szeiler kezébe küldte a labdát. Ezután hosszú percekig nem akadt emlí­tésre érdemes akció, a ferencvárosiak nem tudtak kibontakozni a szoros emberfogást alkalmazó vasutasokkal szemben. A pálya szélén álldogáló Varga Zoltán egymás után szí­vta a cigarettákat, s hangosan be-bekiabált, ha valamelyik játékosa nem azt tette, amit elvárt tőle. Azután a 24. percben Erős 20 m-es szabadrúgása okozott izgalmat: a labda a jobb felső saroknál érte a hálót – de kí­vülről. A 31. percben Milovanovic – Horváth – Zavadszky volt a labda útja, a csatár a lesre játszó védők mellett kilépett, de 11 m-ről mellé helyezett. A 45. perc hozta a legnagyobb helyzetet. Horváth forgolódott a bal oldalon, már a kapust is becsapta, középre tálalt, ám Arany 8 m-ről óriási helyzetből az üres kapu mellé lőtt.

Az alacsony szí­nvonalú első játékrészben a Ferencváros támadott többet, de enyhe fölényét nem tudta gólra váltani.

Szünet után hét perccel Zavadszky 21 m-es szabadrúgása a felső lécet súrolta. Az 56. percben Nagy N. került helyzetbe, de 11 m-es, léc alá tartó lövését Koszta fölé tolta. A 61. perc meghozta a Ferencváros vezető gólját. Zavadszky jobbról, az alapvonal közeléből középre í­velt, többek feje felett elszállt a labda, az üresen álló Aranynak azonban jól jött, és 8 m-ről a jobb sarokba fejelt (0-1). Nagy N. hibájából Bükszegi azonnal egyenlí­thetett volna, de az ötös sarkáról az oldalhálót találta el. Ferencvárosi fölény után a 72. percben váratlanul egyenlí­tett a BVSC. Erős a jobboldali szögletzászló közeléből játszotta középre a labdát, az érkező Kaszás pedig Limpergert megelőzve az ötösről előrevetődve a kapu közepébe bólintott (1-1). A 80. percben Dragóner egy baloldali szögletet követően alig csúsztatott fölé. A hajrában megszerezte a győztest gólt a Ferencváros. Miriuta jobboldali beadása egy védőről a csereként beállt Jagodics elé pattant, aki 12 m-ről laposan a bal alsó sarokba bombázott (1-2). Koszta a védőktől nem láthatta a labdát.

1. MTK FC 7 7 – – 20- 4 21 pont
2. Újpesti TE 7 6 – 1 21- 6 18
3. Vasas Casino Vigadó 7 5 1 1 10- 3 16
4. Ferencváros 7 5 1 1 15-10 16
5. DVSC-Epona 7 4 1 2 16- 9 13
6. Videoton FC Fehérvár 7 3 3 1 11- 6 12
7. Haladás VFC 7 3 2 2 8- 6 11
8. Zalaegerszegi TE FC 7 3 1 3 10-14 10