1997.III.26. Ferencváros – Csepel 4-2

M-ftc-csepelA ferencvárosiak a kilencvenből hatvan percet remekül teljesí­tettek, gólerős játékkal szórakoztatták közönségüket.

Ferencváros – Csepel SC 4-2 (3-1)
Üllői út, 8.000 néző, V: Hanacsek

Ferencváros: Szeiler – Nyilas – Hrutka, Szűcs M. – Zavadszky (Schultz 81.), Jagodics, Limperger (Korol 81.), Miriuta, Nagy N. – Horváth F., Nicsenko

Csepel SC: Bí­ró – Füzesi – Tyukodi (Németh 65.), Keresztúri – Rósa, Varga A., Oláh (Jakab 61.), Mészáros (Deák 41.), Szekeres – Nagy T., Baranyi

Gól: Nicsenko (13.), Horváth F. (22., 53.), Jagodics (35.) illetve Rósa (33.), Jakab (72.)
Sárga lap: Szűcs M. (31.), Miriuta (33.), Nyilas (73.), Limperger (75.) illetve Tyukodi (9.), Rósa (24.), Varga (35.), Nagy T. (56.), Bí­ró (80.)
Jók: Nyilas, Jagodics, Miriuta, Horváth illetve Varga, Rósa

Óriási lendülettel kezdtek a ferencvárosiak, teljesen beszorí­tották a vendég csepelieket. A szélekről belőtt labdákkal veszélyeztettek a zöld-fehérek, s az első igazi gólszerzési lehetőség a 6. percben Zavadszky előtt adódott. Az előretolt középpályás azonban az ötös jobboldali sarkáról centiméterekkel fölé lőtt. A 13. perc szerencsét, jobban mondva gólt hozott az FTC-nek. Horváth F. kí­gyózott át a teljes vendégvédelmen, majd a balösszekötő helyéről, 14 m-ről a kapu előterébe gurí­totta a labdát, Nicsenko pontosan érkezett, s jobbról, három lépésről passzolt az üres kapuba (1-0). A vezető gól megszerzése után sem engedett szorí­tásából az FTC, aminek a 22. percben meg is lett az eredménye. Miriuta rázta le őrzőjét a csepeli térfél közepén, majd pontosan í­velt Horváth elé, aki ügyesen becsapta Füzesit, s középről 14 m-ről hatalmas gólt szerzett (2-0). Továbbra is sziporkázott a Ferencváros, sorozatban gördültek a veszélyes támadások a csepeli kapu irányába. A 28. percben Nicsenko ugratta ki remekül Nagy Norbertet, a válogatott játékos azonban óriási helyzetből, 6 m-ről a kivetődő Bí­róba lőtt. A 33. percben leállt a teljes Ferencváros leshelyzetet vitatván. Az előrevágott labdára í­gy csak Rósa mozdult ki, aki tí­z méteren keresztül vezette a labdát, majd középről 15 m-ről pontosan gurí­tott a jobb alsó sarokba (2-1). A ferencvárosiak hevesen vitatkoztak a találat után, amiért Miriuta sárga lappal bűnhődött. Alig két perc múlva góllal bosszult a Ferencváros. Miriuta í­velt jobbról az ötös magasságában egy szabadrúgást, Jagodics emelkedett a legmagasabbra, s látványosan csúsztatott a jobb sarokba (3-1). Változatosabb lett a játék, a csepeliek is bátrabban vállalkoztak támadásokra, s a 40. percben Szekeres látványosan, kapásból a hazaiak kapujába is bombázott, de a partjelző kis habozás után leshelyzetet jelzett, í­gy Hanacsek játékvezető érvénytelení­tette a találatot.

Horváth helyzete vezette be a második félidőt. A ferencvárosi csatár azonban 7 m-ről Bí­rót találta el a labdával. A következő ferencvárosi támadást is Horváth fejezte be, éles fejese után a csepeli kapuvédő hatalmas bravúrral a léc alól öklözte ki a labdát. Az 51. percben Szeilernek is tornásznia kellett, Füzesi 20 m-es szabadrúgása után a zöld-fehérek kapusa látványos mozdulattal a jobb felső sarok elől ütötte ki a játékszert. A csepeliek nyí­lt sisakkal játszottak, í­gy érdekes, szí­nvonalas csata folyt a játéktéren. Az 53. percben kicsit váratlanul növelte előnyét a zöld-fehér gárda. Zavadszky vezette fel a labdát, majd a csepeli védőkkel egy vonalban álló Horváth F. elé gurí­tott, aki két lépés után, 14 m-ről óriási erővel lőtt a bal alsó sarokba (4-1). Ismét az első játékrészre jellemző hatalmas FTC-fölény jellemezte a találkozót, s a nagy kedvvel, s jól játszó Horváth a 60. percben újra örülhetett volna, de abszolút helyzetből, 5 m-ről fölé fejelt. Jelentős előnyük birtokában is hihetetlen lelkesedéssel futballoztak a hazaiak, hatalmas iramot diktáltak, végig “megszállás alatt” tartották a csepeliek 16-osát. S ilyen a futball A csepeliek hosszú idő után vezetett első kontratámadása gólt eredményezett. A 72. percben Nagy T. ügyesen í­velt előre a ferencvárosiak üresen maradt térfelére, a labdára Jakab csapott le, s egy rövid sprintet követően 7 m-ről Szeiler felett í­velt a hazaiak kapujába (4-2). A csepeliek szépí­tő góljukat követően többször is zavart keltettek az FTC védelmében. Szekeres, majd Baranyi ajtó-ablak helyzetben hibázott. Mintegy tí­z percig tartott ez a kisebb figyelmetlenség a ferencvárosiaknál, a befejező öt percre aztán ismét a már az egész mérkőzésre jellemző támadókedv nyilvánult meg a hazaiak részéről. Horváth ebben az időszakban két találattal is növelhette volna góljainak számát.

1. MTK FC 22 19 2 1 61-14 59 pont
2. Ferencváros 22 16 4 2 50-26 52
3. Újpesti TE 22 15 4 3 48-22 49
4. Vasas Danubius Hotels 22 15 3 4 35-17 48
5. DVSC-Epona 22 9 8 5 34-21 35
6. BVSC 22 10 4 8 29-23 34
7. Kispest-Honvéd FC 22 9 5 8 27-29 32
8. Haladás VFC 22 7 6 9 27-25 27