1997.V.24. Ferencváros – III. Ker. TVE 1-0

Az FTC összjátéka ugyan nem volt a legtökéletesebb, ám ez is elegendő volt a három pont megszerzéséhez. A III. ker. TVE inkább csak az első félidőben veszélyeztetett, többnyire rombolásra használta fel erejét.

Ferencváros – III. ker. TVE 1-0 (0-0)
Üllői út, 7.000 néző, V: Márton

Ferencváros: Vámos – Vámosi – Hrutka, Szűcs M. – Nyilas, Schultz (Páling 46.), Forrai (Milovanovic 74.), Bekő, Nagy N. (Hajnal 46.) – Zavadszky, Horváth F.

III. ker. TVE: Babócsy – Krecska – Földvári, Perger, Szamosi – Katzenbach (Tordai 76.), Csillag, Szabó A. (Bencze 60.), Király J. – Szabó Z. (Gyura 60.), Novák

Gól: Hrutka (59.)
Sárga lap: Forrai (56.), Bekő (61.), illetve Szabó A. (43.)
Jók: Horváth F., Hrutka, Vámosi illetve Katzenbach

A Ferencvárosnak illett visszavágni a III. ker. TVE-nek az ősszel elszenvedett 4-3-as vereségért. Az óbudaiaknak viszont az NB I-ben maradásért folyó harcban minden pontra szükségük volt. Egyszóval, utolsó előtti forduló ide vagy oda, a mérkőzésnek igenis volt tétje.

tfu_19970725_fu_000-0016-4Varga Zoltán, a hazaiak vezetőedzője ritkán látható összeállí­tásban küldte pályára csapatát. A zöld-fehérek csapatában először védett Vámos János. Vasile Miriuta, a Ferencváros meghatározó játékosa sérült volt, sárga lapok miatt Igor Nicsenko sem szerepelhetett. A bajnoki mérkőzés előtt a IX. kerületi klub által megszavazott, az évad legjobb ferencvárosi futballistájának kijáró Zöld Sas-dí­jat éppen Miriuta vehette át.

A mérkőzés: a 10. percben egy bal oldali bedobás a vendégek ötösén álló Horváthoz került, aki a szálló labdát mellel levette, majd fordulásból középre adott. A kapu előtti tér üres volt, ám Nyilas lekésett a labdáról. A 12. percben viszont a Kerület ijesztett rá a hazaiakra. Katzenbach szemfülesen adott a 16-oson lévő Szabó A.-hoz, aki teketóriázás nélkül lőtt. Ezzel mindenkit meglepett, még a debütáló Vámost is, aki csaknem “betessékelte” a labdát a kapuba. Hat perccel később füttyszóval illették a csapatkapitányt, Nyilas Eleket. A középpályás ugyanis remek ütemben lépett ki az óbudai védők közül, Forrai pedig fejjel kitűnően tálalt elé. Nyilas azonban addig terelgette a bőrgolyót, amí­g a kifutó Babócsy lábbal hárí­tott, szerelt. A 21. percben – folyamatos FTC-akciók eredményeképpen – újból gólt érhetett volna el a Ferencváros. Jobbról Schultz adott keresztbe, Hrutka középre fejelt, Horváth pedig a kapura bólintott. Babócsynak vetődve kellett védenie. A 35. percben 23 méterről Katzenbach végzett el szabadrúgást. Lövése átszállt a sorfal fölött, Vámosnak nagyot kellett nyújtóznia, hogy védhessen. Újabb négy perc elteltével a másik oldal izgulhatott: Zavadszky térült-fordult a 16-oson belül, éles szögből “megeresztett” lövése alig suhant el a kapu és Babócsy orra előtt.

Vehemens zöld-fehér rohamok vezették be a második félidőt. A hazaiak nekibuzdulva próbáltak meg gólt szerezni, ugyanis ez hiányzott a találkozó összképéből. Az 59. percben végül meghozták gyümölcsüket az FTC-támadások. A bal oldalon – a Horváth lerántásáért megí­télt – szabadrúgást végzett el Bekő. Lövése pontosan az előre lopakodó Hrutka fejét találta meg, a védő hét méterről a bal felső sarokba fejelt (1-0). A 72. percben Nyilas iramodott meg, a jobb oldalon Zavadszkyt szöktette. A támadó egy csel után az alapvonalig keveredett, innen nem lőhetett kapura. Szép középre adását azonban Babócsy kivetődve “lefülelte”.

1. MTK FC 33 26 6 1 85-23 84 pont
2. Újpesti TE 33 23 6 4 74-34 75
3. Ferencváros 33 22 8 3 68-35 74
4. Vasas Danubius Hotels 33 19 7 7 49-30 64
5. DVSC-Epona 33 13 10 10 51-38 49
6. BVSC 33 13 7 13 42-36 46
7. Videoton FC-Fehérvár 33 10 12 11 45-41 42
8. Kispest-Honvéd FC 33 11 9 13 39-44 42