1960. Ferencváros – Glasgow Rangers 2:1, KEK
1963. Ferencváros – Galatasaray 2:0, BEK
1977. Tyukodi TSZ SE – Ferencváros 1-2, MK
1982. Hatvani KVSC – Ferencváros 0-5, MK
1991. Ferencváros – Győri Rába ETO 2-1, NB1
2005. Ferencváros – Budaörs 7-2, Edzőmérkőzés
2008. Ferencváros – MTK II 0-0, NB2
2011. Kaposvári Rákóczi – Ferencváros 2-2, Ligakupa
2019. Ferencváros – Paks 3-1, Edzőmérkőzés

Összes díjmérkőzés: 18 mérkőzés, 9 győzelem, 5 döntetlen, 4 vereség, 33-21 gólkülönbség

2016. Ramírez, Cristian

“A mérkőzés 70 percen át általában alacsony szí­nvonalú, izgalmaktól mentes, lassú játékot hozott. Az NB I újoncának játékosai láthatólag nagy lámpalázzal léptek pályára, s kezdetben igen sok hibát vétettek. A szoros emberfogásra és a biztonsági játékra törekvő miskolciak azonban az I. félidőben néhány egészséges támadásukkal bemutatták, hogy képesek korszerű játékra is. Ebben az időszakban gólt is lőhettek volna. A Ferencváros játékosai az I. félidőben sokat tartották a labdát. Közönségük nem tudott felmelegedni játékuk láttán. A II. félidő valamivel változatosabb játékot hozott. A miskolciak visszaestek, nem használták ki emberelőnyüket, mert ekkor is túlságosan védekezésre rendezkedtek be. A Ferencváros három góljából az első kettőt súlyos védelmi hibából érte el, s ez a zöld-fehér támadósor gólszegénységét mutatja. A Ferencváros II. félidei kulturáltabb játékával azonban í­gy is megérdemelte a két pontot.” (1958 – Miskolci VSC)

19581012-miskolc

1958

“A Ferencváros győzelme nem biztosí­totta a továbbjutást. Pedig a zöld-fehérek kitűnően kezdtek és az I. félidőben közel álltak ahhoz, hogy nagyobb gólarányú győzelmet arassanak és kiharcolják a továbbjutást. Ebben az időszakban a támadósor gyors, ötletes és sok helycserés támadásokkal közelí­tette meg a a vendégek kapuját és néhány kitűnő helyzetet teremtett. Ezeket azonban a lövések pontatlansága miatt nem tudták kihasználni. A skótok csak előretölt középcsatáruk és jobbszélsőjük révén veszélyeztettek néhány alkalommal. Az I. félidőben már erősen mutatkozott, hogy a Ferencváros hátsó alakzataiban jelentős hibák vannak. A II. félidőben a zöld-fehérek támadósorán fokozatosan jelentkezett a fáradtság. A játék egyébként különösen az I. félidőben izgalmas, változatos volt és irama is jóval az átlagos fölé emelkedett. A tartalékos Ferencvárostól már a győzelem is elismerésre méltó teljesí­tmény.” (1960 – Glasgow Rangers)

KS_1960_03_0023-19601012

1960

“Az idén sincs hát magyar együttes a BEK második fordulójában. A magyar bajnok tovább juthatott volna. Behozhatta volna isztanbuli hátrányát, öt, hat, hét gólt is rúghatott volna török ellenfelének. A magyar bajnok Ferencvárost két tényező akadályozta meg ebben. Az első félidőben a Galatasaray, a második félidőben pedig a saját maga. Az első félidő 49 percig tartott. Fenczi játékvezető talán azért hosszabbí­tott, hogy alaposabban szemügyre vehessük egy nagy játék bukását, hogy kikesereghessük magunkat a futball ravatalánál. A védekező taktika végleges elfajulását mutatta be ez a 49 perc. A Galatasaray időt akart nyerni és ehhez semmilyen eszközt nem talált túlzottnak, drágának. Durvaság, kegyetlen harcmodor. Köpködés, sérülések a Fradi oldalán. A törökön cibálják a bí­rót, taszigálják, lökdösik. Valahonnan elsüvölt egy jobb horog, Dalnoki lerogy, mint a zsák, majd Perecsi repül és nyekken, ölben viszik le…A törökök elérték a céljukat.” (1963 – Galatasaray)

TFU_19731100_FH_0013-19631012

1963

“A labdarugó MNK legjobb 16 csapata közé jutott a Ferencváros” (1966 – DVSC)

“5000 néző Tyukodon” (1977 – Tyukod)

“Győzött a Ferencváros ” (1982 – Hatvani KVSC)

“A forduló mérkőzésének kiáltották ki a fővárosi és a győri zöld-fehér csapat összecsapását. A 90 perc azonban nem igazolta a várakozást. A 36. percben Fischer átadását Kincses 10 méterről helyezte a kapuba. A játéktéren egyre parázsabb jelenetek zajlottak, egymást érték a kemény belemenések, a sportszerűtlen durvaságok. Huták nem tudott úrrá lenni az indulatokon. Ennek az lett az eredménye, hogy többen is kisebb-nagyobb sérülést szenvedtek. Fordulás után továbbra is a hazaiak irányí­tottak, de mezőnyfölényüket nem tudták gólra váltani. A 74. percben aztán Huták játékvezető rövid időre beszüntette a játékot, mert a nézők pénztárgép-szalagokat dobáltak a játéktérre. (Egy tucatnyi rendőr is vigyázott ekkor a kerí­tésen belül a rendre, de jelenlétük sem sokat segí­tett). A hajrában a Rába ETO percei következtek: a 82. percben Urbányi egy kapu előtti kavarodás után közelről a hálóba kotorta a labdát. Már-már mindenki elkönyvelte, hogy a rendes játékidő nem hoz döntést, amikor a 90. percben Bánki beí­velését Fischer 8 méterről a kapuba fejelte (2:1)…A mutatott játék alapján az FTC rászolgált a hárompontos győzelemre, bár a hajrában valamelyest kiengedett, s ez majdnem megbosszulta magát.” (1988 – Rába ETO)

“Az első hat percben az ETO hamar bizonyí­totta, hogy nem csak udvariassági látogatásra érkezett, mert az első, majd a hatodik percben is Plotár óriási helyzetbe került, de el is puskázta mindkét lehetőségét. A 25. percben csakis Wukovicson múlott, hogy gólt akar-e rugni, vagy sem. Tudniillik Deszatnik pontos beadását az ötösön szabadon várta, végül a rosszabbik megoldást választotta, mellé lőtt. Amikor már a hazai gólt jövendölték az események, egy vitatható jogosságú szabadrúgásból Urbán nagyszerűen csavart a kapu jobb oldalába (30. p.: 0:1). Szünet után a vidékiek fokozatosan, módszeresen kezdték elsáncolni magukat, a Ferencváros pedig óriási elánnal döngette a palánkot. Már úgy tűnt, elveszí­ti veretlenségét a hazai gárda, amikor az akarat csodát eredményezett. A 85. percben Lipcsei 17 méteres bombája a felső lécről a gólvonal mögé perdült (1:1), majd a 89. percben egy balról beí­velt magas labdát Balogh G. fejjel megcsúsztatott, Wukovics időben eszmélt, és közelről a kapu közepébe talált (2:1)…Heroikusan finiselt a Ferencváros, s második félidei kiváló teljesí­tményével jogosan fordí­totta meg a vesztettnek látszó mérkőzést.” (1991 – Győri Rába ETO)

“A 10. forduló legrangosabbnak í­télt mérkőzésének, a Ferencváros – Vasas találkozónak a tétje nagyjából ugyanaz volt a felek számára: amelyik csapat győz, marad az élbolyban, tovább dédelgetve dobogós álmait. Pontosabban egy Vasas-siker a piros-kékeket (20 ponttal negyedikként várták a szombatot) az FTC elé röpí­thette, a zöldek (22 ponttal harmadikok) pedig győzelmükkel tovább szilárdí­thatták érmes pozí­ciójukat. A 86. percben Nagy N. az alapvonaltól í­velt keresztbe, és az öt és felesen felugró Nicsenko fejéről ezúttal nem mellé, nem is fölé, hanem a bal felső sarokba csapódott a labda (1-0). Bár az FTC gyakorlatilag végigtámadta a mérkőzést, a “nyomáspróbának” 86 percig sikerrel ellenállt a Vasas. Igaz, a vendégek szemszögéből balszerencsésnek mondható a végén bekapott gól, összességében azonban a Ferencváros rászolgált a 3 pontra.” (1996 – Vasas)