1992.VIII.22. Ferencváros – Békéscsaba 2-1

TFU_19920900_FU-Zs_011 - 0001-2A Ferencváros az első félidőben gyenge játékot mutatott, a Békéscsaba könnyen megszerezhette volna a vezetést, a második játékrészben feljavult a bajnok, de a 2:1-es győzelem í­gy is a szerencsének köszönhető.

Ferencváros – Békéscsabai Előre FC 2:1 (0:0)
Üllői út, 15.000 néző, V: Kovács L.

Ferencváros: Balogh – Simon, Telek, Szekeres – Páling, Fodor (Vanicsek 46.), Lipcsei, Keller – Gregor, Balogh, Wukovics (Schneider 56.)

Békéscsabai Előre FC: Horváth (Baji 20.) – Kasik, Usmajev, Ionut, Mracskó – Miklya, Csató, Szenti – Árgyelán, Vancea (Szarvas 71.), Kulcsár

Gól: Telek (64.), Lipcsei (75.) illetve Argyelán (77.)
Sárga lap: Páling (39.)
Jók: Telek, Lipcsei illetve Baji

Zala György, a Ferencváros kenusa, aki bronzérmet szerzett Barcelonában az 1000 m-es egyesben, indí­totta útjára a labdát. A két csapat a középső területen adogatott, felváltva birtokolták a labdát.

A mérkőzést valamint néhány szurkoló arcát a nézőtéren támadt kisebb kakaskodás szinesí­tette. A pályán az első eseményt Szekeres Horváth-tal történő összeütközése jelentette, a békéscsabai kapust az eset után le is kellett cserélni. A Ferencváros rohamozott, de a pontatlan összjáték és a bosszantó technikai hibák nem engedték a 16-os közelébe. A Békéscsaba a 26. percben megszerezhette volna a vezetést, mert 11-eshez jutott. A labdának Kulcsár futott neki, de a jobb sarokba félmagasan tartó lövést Balogh kitenyerelte. A pályán történő szabálytalanságokat Kovács biró rendre csak mutatóujjának emelgetésével jelezte. A Ferencváros első gólesélyét Lipcsei 25 m-ről leadott lövése jelentette, de a labda elkerülte a bal sarkot.

Szünet után megfontoltan kezdett a Ferencváros, Lipcsei villanásai jelezték, változás állt be a zöld-fehérek hadrendjében. Az elszánt ferencvárosi akciók azonban továbbra sem jelentettek nagy veszélyt a békéscsabaiak kapujára. Az első emlitésre méltó esemény a 64. percben egy ritkán látható nagy gól volt. A válogatott hátvéd Telek egy átadásból kaszáló mozdulattal óriási lövést zúdí­tott a békéscsabai kapuba (1:0). A ferencvárosi szurkolók a sokat mozgó védő első NB I-es góljának tapsolhattak. A hirtelen jött gól felrázta mindkét csapatot, a Békéscsaba próbált fordí­tani, a Ferencváros előnyét kivánta növelni. A 75. percben Gregor cselezgetett, majd Lipcseit gyönyörű mozdulattal hozta helyzetbe, aki Bajit kicselezve már nem hibázhatott (2:0). A békéscsabaiak ellentámadásokkal próbálkoztak, ebből született a 77. percben az a gól, amelyet Árgyelán a bal oldalon kiugorva elemi erővel küldött a bal felső sarokba. A mérkőzés hajrájában a Ferencvárosnak még két helyzete akadt, de Baji kapus hatástalaní­totta a lövéseket.

1. Ferencváros 2 2 – – 4-1 4 pont
2. Vác FC-Samsung 2 2 – – 4-2 4
3. MTK 2 1 1 – 6-3 3
4. Vasas 2 1 1 – 4-1 3
5. Kispest-Honvéd FC 2 1 1 – 5-3 3
6. Diósgyőri FC 2 1 1 – 3-2 3
7-8. Videoton-Waltham 2 1 – 1 3-3 2
Siófok 2 1 – 1 3-3 2