1997.IX.6. Lengyelország – Magyarország 1-0

Szombat este a varsói Legia-stadionban rendezték meg a Lengyelország – Magyarország barátságos labdarúgó-mérkőzést. A találkozót jótékonysági céllal bonyolí­tották le: a bevételt a lengyelországi árví­zkárosultaknak ajánlották fel.

Lengyelország – Magyarország 1-0 (0-0)
Varsó, 15 000 néző, V: Krula (cseh)

Lengyelország: Klak (Szamotulski 46.) – Lapinski (Zielinski 46.) – Józwiak, Ratajczyk (Bukalski 68.) – Ledwon (Szymkowiak 46.), Michalski (Waldoch 46.), Brzeczek, Majak (Szokolowski 72.), Iwan – Kowalczyk, Juskowiak (Dembinski 13.)

Magyarország: Sáfár – Urbán – Sebők V. (Dragóner 46.), Geress – Dombi (Egressy 76.), Mracskó, Nyilas (Nagy N. 87.), Lipcsei (Farkasházy 65.), Keresztúri (Szlezák 56.) – Kovács Z. (Klausz 46.), Torma

Gól: Ratajczyk (59.)
Sárga lap: Geress (26.), Farkasházy (74.) illetve Józwiak (83.)

Az első félidő gól nélküli döntetlent hozott. Folyamatos támadó taktikája, és a népes hazai szurkolótábor lelkesí­tő skandálása ellenére a lengyel nemzeti tizenegy nem tudott vezetést szerezni, Kowalczyk három óriási helyzetet is kihagyott. A magyar válogatott elvétve jutott el az ellenfél kapujáig.

Az 59. percben Krzysztof Ratajczyk szabadrúgásból elért góljával a hazai csapat megszerezte a vezetést (1-0). Egy perccel később Lipcsei beadása után Klausz fejelt a jobb alsó sarokra, de Szamotulski bravúrosan védett. Ratajczyk gólja után visszavettek a csapatok az iramból. A házigazdák tartották előnyüket, a magyar válogatott játékosai pedig igazán í­géretes helyzetet nem tudtak kidolgozni.

A Csank János szövetségi kapitány irányí­totta magyar labdarúgó-válogatott ismétcsak alulmaradt a lengyel vendéglátókkal szemben. A piros-fehér-zöld szí­nek képviselői utoljára 1962 szeptemberében tudtak lengyel földön diadalmaskodni. A magyar nemzeti tizenegy jövő szerdán Azerbajdzsánnal ví­v világbajnoki selejtezőt.