87 éve született Mathesz Imre
63 éve született Rácz László
72 éve született Szokolai László

szokolai-laszlo-2016

“Szinte kikaptam a tollat az egyik vezető kezéből, hogy minél előbb biztos legyen, hogy mehetek az FTC-be.” – nyilatkozta SZOKOLAI LÁSZLÓ arról, hogy több hónapos huzavona után Győrből végre a Fradiba igazolhatott 1977 augusztusában. A Ferencváros szí­neiben 204 tétmérkőzés, 105 gól, 1980/81-ben bajnoki cí­m és 1977/78-ban magyar kupagyőzelem.

Malaky-Mihály

MALAKY MIHÁLY diákkorában úszott. Nevét együtt emlegették Halmayéval. De hamar elhódí­totta a futball és egyik részese a megalakuló FTC csapatának. 1900-ban az első FTC-csapat balösszekötője. De már ekkor jegyzője is a klubnak, amelyben ettől kezdve végigjárja csaknem az összes tisztségek rangsorát. Titkár, intéző, igazgató, majd alelnök. De bármilyen tisztet is tölt be az FTC-ben, hamarosan egyet jelent neve a zöld-fehérek futballjával. Az FTC naggyátételében oroszlánrésze van, 1906-tól csekély megszakí­tással 1920-ig irányí­totta a ferencvárosi futball ügyeit.” (1932, Nemzeti Sport, Budapesti Hí­rlap)

2015. Ferencváros – Magyar válogatott keret 0-6, Edzőmérkőzés

Összes díjmérkőzés: 38 mérkőzés, 16 győzelem, 10 döntetlen, 12 vereség, 110-63 gólkülönbség

2017. Gera Zoltán

“A ferenczvárosiak új pályáján szépszámú közönség jelent meg, hogy élvezhesse a főváros két szélső kerületének első küzdelmét. A játék elején a ferenczvárosiak látszanak erősebbnek, lassankint azonban fáradni kezdenek és a második félidőben sikerül az óbudaiaknak az első goalt csapatjuknak megszerezni. Több eredményt egyik csapat sem érvén el, a győzelem ez alkalommal Ó-Budáé lett.”

1900

Az FTC első mérkőzésén a következő csapattal szerepelt: Weisz István — Gabrovitz Emil, Gabrovitz Kornél — Békés Artúr, Békés Géza, Taffel Károly — Barna Antal, Procskó (Pápai) Mihály, Malaky Mihály, Mertl (Maros) Ferenc, Malaky János.

1900

“Az eredmény — a két csapat utolsó eredményeit tekintve — meglepetésszámba megy, amit még az is tetéz, hogy a Typographia három játékosa az utolsó pillanatban mondta le a játékot s igy két II. csapatbeli tartalékot, sőt egy III. csapatbeli játékost is kénytelen beállí­tani csapatába, miáltal csapatát fölforgatva, összjátékot nem is igen mutathatott fel. FTC ezúttal igen gyengén játszott; kiválót csak Rumbold produkált, akinek szép rúgásai és lekapcsolásai általános tetszésre találtak. Typographia csapatában a két hátvéd és a kapus messze felülmúlta a csapat más tagjait, pedig azok is igen derekasan megállták helyüket a két szélső half kivételével.” (1907 – Typographia)

“Kezdés után Főváros támad, de lövéseik gyöngék. A védelemből előre adott labdával a ferencvárosiak kiszabadulnak és az egyik hátvéd lukat rúg, mire Koródy könnyen lövi az első goalt. A fővárosiak kiváló jobbszélsője néhányszor veszélyesen támad, de a közép tehetetlen. Schlosser szép labdavitele után Weisz csavart lövése a második goalt eredményezi. Erre a Főv. T. C. erős támadással felel és Rooz védhetetlen lövése a zöld-lilák egyetlen goalját szerzi meg. A félidő utolsó két percében Szeitler és Weisz négyre szaporí­tják csapatuk goalját. Félidő 4:1. A második félidőben nagyobb a ferencvárosiak fölénye és a fővárosiak védelme is jobban funkcionál. Schlosser, Weisz és Korody mégis háromszor küldi a labdát a hálóba. A fővárosiak í­gy í­zben kijátszották ellenfelük védelmét, de Rooz a biztosnak vélt goalt nem szerezheti meg, mert a labdára lépve elesett.” (1908 – Fővárosi TC)

“A FTC-nak se szombaton, se vasárnap nem volt jó napja. Szombaton a szerencse őrizte talán, hogy a NSC meg nem állí­totta diadalainak útjában, ha Feldmann ki nem kénytelen állani, esetleg vereséget lát a gondtalanul egybegyűlt publikuma; vasárnap pedig lazsa-napja volt.” (1911 – NSC)

1912

Fehér mezben a Fradisták

1913, Fehér mezben a Fradisták

Amateur liga. FTC—TTC 9:0 (4:0). Üllői-uti pálya. 1800 néző. Biró: Izsó László. A FTC a következő csapattal állt fel: Frigyes — Földes, Szandovits — Wiener, Naphegyi, Farkas — Weisz, Tóth, Pataky, Lakatos, dr Borbás. A FTC teljes csatársora, bár először játszott együtt ebben a szezonban, tökéletes összjátékot mutatott és tetszés szerint lőtte a goalokat. A goalrugók Lakatos 4, Pataky 4 és Naphegyi voltak; a csapat legjobb emberei Lakatos és Pataky voltak, jó volt Nagyhegyi és Farkas is, mig Földes játéka még tréningre szorul.” (1915 – TTC)

Tempó, Fradi!: Fradi-Újpest kombinált (vegyes) csapat? Ezt a megoldást már a húszas években sem kedvelték…Blum Zoltán: — Nem vagyok barátja a kombináltaknak. Klubcsapat feltétlenül jobban szerepelt volna. Ilyen körülmények között a Sparta győzelmét teljesen megérdemeltnek tartom, dacára a második félidőbeli nagy fölényünknek…Szigeti Imre, az FTC alelnöke: — Meg vagyok győzködve, hogy ha a kombinált csapat néhány posztján erősebb játékos szerepel, akkor meg lehetett volna nyerni a meccset.” (1926 – Sparta Praha)

1927

1930

1931

1933

1935

1943

“A fölényesen megnyert találkozón Kocsis Sanyi egymaga négyet szerzett, ráadásul mesterien, zsinórban, szépen egymás után. Rajta kí­vül még Horváth (ő helyettesí­tette Deákot), Mészáros és Czibor szerezték a góljainkat, és bár nem szerzett gólt, de Budait is ki kell emelni, aki ellenállhatatlanul száguldozott a szélen és remek beadásaiból sorra gólveszélyes helyzetet alakultak ki…” (1950 – Debreceni Lokomotiv)

“Mint várható volt, a Szeged az Üllői úton biztonságos játékra rendezkedett be, tömör védőfalat igyekezett vonni kapuja elé, a hátvédhármast Zallár erősí­tette meg, s Nyári is a védőket segí­tette. A mérkőzés legnagyobb részét végig támadta a Ferencváros, beszorí­totta ellenfelét saját térfelére. A zöld-fehérek nemcsak a tömörülő védőkkel, hanem a nehéz talajjal is küzdöttek, elég sokat csúcskáltak. Volt idő, amikor hosszú percekig egykapuztak. Tulajdonképpen érdekes, változatos küzdelmet csak a Szeged egyenlí­tő gólja után láttak a nézők. Már-már úgy látszott, hogy a vendégek megszerzik az egyik pontot, de a zöld-fehérek az utolsó perecekben lelkesen rákapcsoltak.” (1962 – SZEAC)

“Sokáig emlékezetes mérkőzés lesz ez azok számára, akik látták a két csapat szünet utáni pompás viaskodását. Az I. félidőben a vendégek sokkal tervszerűbben, ügyesebben, ötletesebben kombináltak és egy pillanatra sem álltak be védekezni. Szünet után fordulat következett be, a Ferencváros akárcsak Szegeden, itt is erősí­teni tudott, és főleg a durva védelmi hiából született gól után rohamozott rendkí­vül lelkesen. A kitünő bányászcsapat azonban változatlanul higgadtan és lelkesen küzdött, és két ritkán látható távoli góllal magához ragadta a vezetést. Az utolsó 5 percben azonban taktikai hibát követtel el, mert a közvetlen védelmet nem biztosí­tották. Érdekes, hogy a nagy erővel hajrázó Ferencváros – amelynek több gólhelyzete is volt – végül is az utolsó pillanatban szerezte meg a két pontot, hiszen már kezdésre nem is volt idő.” (1964 – Dorog)

“A márciusi napfény, két jó mérkőzés reménye 55 000 nézőt csalt ki vasárnap délután a Népstadion lelátóira. A Dózsa- és az MTK-játékosok még lefele baktatnak a pályáról, amikor megszólal a hangszóró: – Kis figyelmet kérek: most elsőosztályú labdarúgómérkőzés következik….Az FTC-Honvéd kilencven perce aztán – mindkét tábort alaposan megtréfáló örömeivel és csalódásaival – sok bosszús óráért kárpótol. Amolyan csettintős rangadó ez a nagy csaták minden előnyével és hátrányával, váratlan fordulataival és í­zeivel, forró hangulatával…Nyolc gól, ötcsillagos mérkőzés, a 20. percben már 3:0 a Fradinak, a 60. percben már 3:3, majd Albert lő egy parádés gólt, amit az utolsó percben Pintér egalizál…És az emberek hazafelé nem szerencséről és balszerencséről , hanem a nagyszerű mérkőzésről beszélnek.” (1973 – Bp. Honvéd)