1998.V.9. Győri ETO – Ferencváros 2-3

Küzdelmes, gólokban gazdag, szí­nvonalas mérkőzést hozott a zöld-fehér csapatok jubileumi találkozója, amelyen a közönség végig izgalmas csatát követhetett nyomon.

Győri ETO FC – Ferencváros 2-3 (0-1)
Győr, 28.000 néző, V: Bede

Győr: Molnár – Korsós, Lakos, Zahorán (Oross 83.) – Mracskó, Csató S., Somogyi, Salagean (Cseke 71.) – Szarvas, Ferenczi, Sütöri (Vayer 50.)

Ferencváros: Hajdu – Szűcs M., Dragóner, Nagy N. – Zavadszky (Schultz 55.), Miriuta, Vámosi, Lipcsei, Vincze O. – Horváth F. (Albert 88.), Nicsenko

Gól: Ferenczi (56.), Szarvas (60.) illetve Lipcsei (39.) Dragóner (58.), Nicsenko (61.)
Sárga lap: Salagean (63.), Mracskó (83.)
Jók: Molnár, Lakos, Somogyi illetve Hajdu, Miriuta, Nicsenko

Jubileumi mérkőzés szí­nhelye volt a győri stadion, ahol a két csapat 100. bajnoki mérkőzését játszotta. Az eseménynek megfelelően telt ház fogadta a pályára lépőket.

Felfokozott hangulatban és nagy füstfelhőben indult, majd már a 2. percben egy veszélyes Miriuta-szabadrúgással, illetve egy távoli Somogyi-lövéssel folytatódott a mérkőzés. A 9. percben ismét Somogyi volt a főszereplő, ezúttal 20 m-es szabadrúgásból leadott lövése alig kerülte el a bal sarkot. A győriek játszottak fölényben az első negyedórában, az FTC jobbára csak védekezett. Az első veszélyes akciójukat a 18. percben vezették a vendégek, ekkor Vincze lőtt 20 m-ről kapásból fölé. Húsz perc után a ferencvárosiak is kitámadtak, és elsősorban pontrúgásokkal veszélyeztették Molnár kapuját. A 32. percben Miriuta egy jó cselt csinált a bal oldalon, középre lőtte a labdát, Molnár önfeláldozó előrevetődéssel mentett. A 35. percben Horváthot találta üresen egy átadás a 11-es tájékán, lövését a győriek kapusa bravúrral védte. A 39. percben Lipcsei a kiváró győri védők mellett kilépett a jobboldalon, és 12 m-ről a jobb sarokba lőtt (0-1).

A második félidő veszélyes Szarvas-szabadrúgással indult, akinek 22 m-es lövését Hajdu védte. A 48. percben Csató lőtt 10 m-ről, de ezúttal is helyén volt a ferencvárosiak kapusa. Az 52. percben Salagean baloldali beadása találta üresen Ferenczit, aki 5 m-ről a kapufára fejelt. Az 56. percben egyenlí­tett a Győr. Szarvas adott be középre a jobb oldalról, s Ferenczi közelről a kapuba fejelt. Az 58. percben viszont újabb ferencvárosi gól következett: Miriuta szögletét Dragóner fejelte 2 m-ről a kapuba (1-2). Ezután jött a győri egyenlí­tés, Mracskó adott középre a jobb oldalról, Szarvas pedig 10 m-ről a léc alá vágta a labdát (2-2). Nem sokáig örülhetett a Győr az egyenlí­tésnek, a 61. percben a Molnár hálója előtt pattogó labdát Nicsenko 8 m-ről a kapuba kanalazta (2-3). A végére még maradt egyenlí­tési lehetősége a Győrnek, amikor is a 80. percben Szarvas adott be a jobbszélről, de Mracskó 4 m-ről nem tudott a kapuba találni.

18. Ilzer-Stadler FC 30 3 9 18 24-58 18

16 gólos: Tiber (Gázszer FC), Váczi (Vasas DH)
14 gólos: Hámori (Vasas DH), Orosz (MTK)
13 gólos: Fehér (Győr)
12 gólos:Kenesei (MTK), Horváth F. (Ferencváros), Kámán (ZTE), Ilea (DVSC-Epona), Herczeg (ÚTE)
11 gólos: Vincze O. (Ferencváros)