22 éve hunyt el Hidegkuti Nándor
38 éve hunyt el Kohut Vilmos
50 éve született Paco, Victor
42 éve született Takács Ákos

KOHUT VILMOS, a legendás “T-betűs” csatársor végén “t” tagja, aki az alapvonal közvetlen közeléből leadott bombaerős, szemmel is alig követhető lövéseiről vált hí­ressé (Kohut-szög). 442 mérkőzés, 224 gól, 4 bajnoki cí­m, 3 kupagyőzelem, 1928-ban KK győzelem, 1938-ban VB ezüstérem.

2021. Mezőkövesd – Ferencváros 2-2, NB1

Összes díjmérkőzés: 15 mérkőzés, 9 győzelem, 4 döntetlen, 2 vereség, 45-21 gólkülönbség

2013. Kovács Krisztián

2002. Hrutka János
2002. ifj. Kuznyecov, Szergej
2002. Németh Gábor
2013. Bokányi Richárd
2013. Nagy Erik

“Még egy mérkőzés volt ma, még pedig a soroksári-uti pályán, hol a magyar bajnokcsapat, a Ferencvárosi Torna-Klub tartott tréning-mérkőzést a Budapesti Egyetemi Atlétikai Klub csapatával. Az eredmény 6:0-ra végződött a Ferencvárosi Torna-Klub javára.” (1904 – BEAC)

“A korai idény dacára elég tartalmas és változatos mérkőzést ví­vott a két csapat a MTK—MAC. mérkőzés előtt. A Ferencvárosi csapat mitsem vesztett formájából az ősz óta, noha Korody hiánya erősen érezhető volt a csatársor munkáján. A halfsor a szokott jó volt, mig a védelem munkájából hiányzott még a határozottság. A BAK. csapata dicséretes ellenállást tanúsí­tott a FTC. támadásaival szemben. Különösen Gross kapuvédő és a két hátvéd voltak e téren elsőrangúnk. A halfsorban Rudas vált ki. A csatársorban a középjáték nem eléggé határozott, a szélsők közül Gross a szokott gyors volt. Általában a Ferencváros nem volt oly nagy fölényben, mint ahogy a góleredmény mutatja. A BAK. különösen a második félidőben igen szépen támadott. A Ferencváros az első félidő elején és a befejezés előtt volt gólképes. A pálya talaja mindkét fél játékát erősen befolyásolta.” (1909 – BAK)

1937

“A magyar és a mexikói bajnokcsapat találkozása nagy érdeklődést váltott ki. A közönség nem csalódott, mert változatos, gólokban gazdag 90 percnek lehetett tanúja. A Ferencváros okolva az előző mérkőzés tapasztalatain, nemcsak nagy becsvággyal küzdött, hanem formás támadásokat vezetett, főleg a játékidő első részében. Ez a fölény azonban csak egy gólt eredményezett…Jól jött az újabb gól, majd a második félidő elején a harmadik. Megállapí­thatjuk, hogy a nagyobb küzdőképességgel és a helyzetek jobb kihasználásával megérdemeltük a győzelmet. A csapatból Novák most nem játszott olyan kiemelkedően, mint legutóbb, de a csatárok tőle kapták a legtöbb jó labdát…Albert kitűnően játszott, bár még nem érte el igazi formáját.” (1968 – Toluca)

“A felkészülési mérkőzés alatt a szurkolók azt latolgatták, hogy vajon milyen összeállí­tásban vág neki a bajnokságnak a Ferencváros. Az volt az általános megállapí­tás, hogy azzal a csapattal, amelyikkel kezdett, ezt bizonyí­tották az eddigi edzőmérkőzések tapasztalatai. A nyitányig bizonyára még tovább javulnak a formák. (1971 – BKV Előre)

1973

1979

“A Fradi a hazaiakat is legyőzte. A látványos játék után nagy ünneplés közepette ért véget a torna. A szép siker emlékére egy dí­szes trófeát adtak. Argentí­nában magyar csapat azóta sem nyert nemzetközi tornát.” (1981 – FC Mendoza)

“Novák Dezső bekeményí­t” (1996 – FC Cadí­z)

“A Fradi meccsén bokszoltak is” (2002 – Uralal Elista)

2:0-ra győztünk Brüsszelben(1926 – Belgium)

1982

Egy hozzászólás a(z) 0ejegyzéshez

• GYŐZELMEK HÓBAN, FAGYBAN, KÁNIKULÁBAN, TÉLBEN, NYÁRBAN a SZENTÉLYTŐL Görögországon, Mexikón át Argentí­náig.