1988.IV.16. Rákóczi FC – Ferencváros 1-0

A nézők rendkí­vül alacsony szí­nvonalú 90 percet láthattak.

Rákóczi FC: Kovács – Kraft, Rácz, Deákvári, Barna – Prukner, Csrepka (Riczu 66.), Bí­ró, Adorján (Bócz 80.) – Meksz, Havasi

Ferencváros: Zsiborás – Vaszil, Pintér, Simon, Keller – Topor, Bánki, Kincses (Nagy 73.) – Zsinka, Fischer, Dukon (Zsivótzky 62.)

Gól: Bócz (82.)
Sárga lap: Csrepka (12.), Barna (74.)
Jók: Kraft, Rácz, Deákvári, Bí­ró illetve Pintér, Bánki, Simon

Az első húsz percben emlí­tésre méltó esemény nem történt a pályán. Üres mezőnyjátékkal teltek a percek, egyik csapat sem volt kapura veszélyes. A 23. percben Zsinka a mérkőzés talán legnagyobb helyzetét hagyta ki, amikor 17 méterről az üres kapu mellé lőtte a labdát. A 28. percben Kincses egy méterről a Rákóczi kapujából fejelte ki a labdát.

Jellemző volt a Ferencváros elképzelés nélküli játékára, hogy a 60. percben rúgta csupán az első szögletét. A 71. percben ritkán látható eseménynek lehetett szemtanúja a szép számú közönség. A kiugró Havasit Zsiborás a kaputól 8 méterre ellökte. Az eset közelében álló Molnár játékvezető határozottan a tizenegyes pontra mutatott, majd kifutott partjelzőjéhez, s visszavonta í­téletét. (A mérkőzés után Molnár játékvezető elmondta, hogy Nagy partjelző már előzőleg lest í­télt, amit ő nem vett észre.) Már úgy nézett ki, hogy megosztozkodnak a pontokon a csapatok, amikor a pár perce pályán lévő Bócz egy gyönyörű fejessel bevette Zsiborás kapujának jobb felső sarkát (1:0), s ezzel a hazaiak némi meglepetésre otthon tartották a két bajnoki pontot.

A nézők azonban ezen kí­vül másnak nem örülhettek, mert rendkí­vül alacsony szí­nvonalú 90 percet láthattak.