1989.XI.18. Vasas – Ferencváros 2-0

A lelkes, igen jó kollektiv szellemben játszó Vasas az ugynevezett kontra akciókkal győzte le az olykor szép dolgokat mutató, de gólképtelen FTC-t.

Vasas – Ferencváros 2:0 (1:0)
Fáy u., 10.000 néző, v.: Huták

Vasas: Andrusch – Pecha, Mészöly, Komjáti, Gubucz – Kecskés, Duró, Galaschek, Claude – Zvara (Szalánszky 85.), Schmidt (Teodoru 80.)

Ferencváros: Józsa – Simon, Pintér, Limperger, Keller – Vaszil (Albert 80.), Bánki, Kincses – Fonnyadt (Dzurják 64.), Wukovics, Kereszturi

Gól: Duró (38.), Galaschek (71.)
Sárga lap: Claude (54.)
Jók: Andrusch, Schmidt, Galaschek, Duró illetve Kincses

Hogy a kiadós széria után lévő Vasas tartott a vendégektől, az hamar kiviláglott, mert csak papiron játszott 4-4-2-t a hazai csapat. Zvara inkább egymaga tétlenkedett a ferencvárosi térfélen, igy azután nem sok vizet zavart. A zöld-fehérek középpályásai közül különösen Kincses buzgolkodott, nagy kedvvel inditgatott, de balszerencséjére csatártársai nem voltak igazán a társai. A 21. percben Claude szögletét Mészöly a felső kapufára fejelte, és ez jelezte, hogy ha a Vasas átjön a ferencvárosi térfélre, akkor képes gondokat okozni. Később amolyan ,,állóháboru,, alakult ki, mintegy 10 percen keresztül egyik csapat sem serénykedett a támadásokkal, jószerével a középpályán folyt a játék. A 30. percben formás ferencvárosi akció végén Kereszturi szelesen fölé emelt. Nyolc perc mulva, a 38. percben Duro 17 méteres, mesterien megcsavart szabadrugás-góljánál Józsa alaposan elaludt (1:0). A játékoskijáró fölött és két oldalán elhelyezkedő rivális szurkolótáborok hosszu perceken keresztül inkább egymás dobálásával és szidalmazásával voltak elfoglalva, talán a jövőben jobban figyelhetnének a rendezők az egymással szemben álló drukkertáborok elkülönitésére

Fordulás után a Ferencváros negyed órán keresztül egy kapura játszott. Az 53. percben Bánki jobb felső sarokba tartó lövésénél Andrusch bizonyitotta, hogy nagy formát fogott ki ezen a napon. Öt perc mulva még inkább állt ez a megitélés a Vasas kapusára, amikor Mészöly fellökte Wukovicsot, és az ezért megitélt Pintér-büntetőt a hazai kapus gyors vetődéssel kiütötte. Sőt mi több, Kincses duplázását is háritotta Amint ilyenkor szokás, a mindent kockáztató csapat ráfizetett bátorságára, mert a 71. percben Pecha jobb oldalról beivelt szabadrugását Galaschek a kapu bal oldalába fejelte (2:0). Hiába erőlködött a Ferencváros ezen a napon képtelen volt gólt lőni.