1990.IX.8. Ferencváros – Szeged SC 3-1

Veresége ellenére nem keltett csalódást az olykor stilusos futballt előadó Szeged, de balszerencséje volt, hogy a hazaiak mindig akkor rugtak gólt, amikor arra éppen a legnagyobb szükségük volt.

Ferencváros – Szeged SC 3:1 (2:0)
Üllői út, 15.000 néző, V: Hartmann

FTC: Józsa – Simon, Telek, Limperger, Keller – Topor, Bánki (Patkós 58.), Szenes – Páling, Fischer, Fonnyadt

Szeged: Tóth – Hurguly, Kemenes, Bogdán, Publik – Hegyeshalmi, Mihalache, Sallai (Barna 88.), Kovács (Török 79.) – Takács, Apró

Gól: Szenes (6.), Fonnyadt (43.), Topor (75.) illetve Takács (56.)
Sárga lap: Limperger (35.) illetve Takács (15.)
Jók: Simon, Telek, Topor, Limperger illetve Takács, Sallai

Mintha a szerdai magyar-török válogatott csata forgatókönyvét tanulmányozta volna a hazai csapat, amennyiben a tiszapartiakra nézve rémisztő iramot diktált. A két válogatott kerettag szélsőhátvéd, Simon és Keller is bőven veszélyeztetett, igy a szegediek sündisznóállásba szorultak. A 6. percben Fischer guritott vissza Szenes elé, aki 24 m-ről ritka nagy gólt lőtt a jobb felső sarokba (1:0). A nagy akarás azután kicsit kocogósabb irammá változott, de ezért felelősek a vendégek is, mert a rengeteget futó Sallai irányitásával néhány okos, szélre kiosztott labdával valamit enyhitettek a Ferencváros nyomásán. Érdekes játék folyt, Szenes egy ujabb távoli bombáját a 11-es ponton álló Tóth a mezőnybe bokszolta vissza. A 27. percben Kovács 7 m-es fejese feladta a leckét Józsának, végül háritott a hazai hálóőr. A félidő hajrájára ismét erősitett a hazai gárda, a 43. percben Szenes jól vette észre, hogy Fonnyadt egy ütemnyi előnyt szerzett védőjével szemben. A szélső a kapujából fölöslegesen kiinduló Tóth fölött a léc alá emelt (2:0). Ez a találkozó egyébként a sérüléséből felépült Fischer Pál számára emlékezetes, mert századszor játszott magyar bajnokit. És egy rendhagyó esetről is.

Szokás, hogy a kezdőrugásokat különböző személyek megvásárolják. Itt egy ujdonság, a második félidő elején egy ausztráliai fiucska, Steve Hollay rugta meg először a kerek bőrt. Ez tetszett a hazai drukkereknek, az viszont nem, hogy a 0:2-re fittyet hányt a Szeged, mert fokozatosan a ferencvárosi térfélen rendezkedett be. Az 56. percben Apró labdáját Takács a fü alatt, laposan küldte a bal alsóba, Józsa csak álmélkodott (2:1). Nyilasi Tibor vezetőedző jókor észlelte, hogy Bánki kicsit elszürkült, becserélte Patkóst, és a Romániából érkezett középpályás a 66. percben óriási, éles szögből leadott lövéssel igazolta, hogy jó vétel volt. Ugy festett, a vendégeknek akár egyenlitésre is lesz erejük, amikor a 75. percben a kicsit tanácstalanul toporgó Topor 22 m-ről óriási erővel lőtt a bal alsó sarokba (3:1).

16. Bp. Volán 4 – – 4 0- 8 0

4 gólos: Szenes (FTC), Váczi (Tatabánya)
3 gólos: Gregor (Bp. Honvéd), Fonnyadt (FTC), Tóth (Rába ET0), Marozsán (Siófok), Galaschek (Vasas)