2008.III.30. Szolnoki MÁV – Ferencváros: 2-1

Kiss Zoltán bombagóljával nagy csatában győzte le a Szolnok a Fradit

Az NB II Keleti-csoportjának rangadóján a második helyen álló Szolnok fogadta a harmadik Ferencvárost, és a vendégek számára egyértelmű volt: nyerniük kell, ha életben akarják tartani feljutási reményeiket.

Szolnoki MÁV – Ferencváros: 2-1 (1-0)
Szolnok – Tiszaligeti stadion, 7.000 néző, vezette: Bede Ferenc (Kispál, Márton)

Szolnok: Rézsó – Kiss Z., Antal, Balogh P., Gohér – Szalai B., Pintér L., Ulvicki (Nagy P. 90.), Bogdán (Mile 71., Gulyás G. 92.) – Farkas K., Remili
kispad: Kolláth, Domokos, Felföldi
vezetőedző: Ví­gh Tibor

Ferencváros: Holczer – Fülöp N. (Vasas 55.), Dragóner, Baranyai T., Mátyus (Bartha 64.) – Lisztes (Deme 46.), Moussa, Lipcsei, Kulcsár D. – Shaw, NdJodo
kispad: Zarzycki, Lazic, Vincze O., Csiszár
vezetőedző: Csank János

Gól: Gohér (45.), Kiss Z. (81.) illetve Ndjodo (76.)
Sárga lap: Remili (85.) illetve Mátyus (27.), Kulcsár D. (37.), Moussa (59.)

Csank János ennek megfelelően támadószellemű csapatot küldött pályára, amelyben visszatérése óta először kezdőként kapott helyet Lisztes Krisztián, a debütáló elefántcsontparti középpályás, Bamba Moussa, és hosszú évek után Lipcsei Péter ismét a csatárok mögötti irányí­tóként szerepelt.

Ennek ellenére mégis a szolnokiak kezdték jobban a meccset, az első negyedóra után már öt szögletet is lőttek, igaz, ezekből sem alakult ki komoly gólhelyzet. A Ferencváros viszont veszélyesebb volt: Ndjodo kétszer is megszerezhette volna a vezetést, ha jobban koncentrál.

Az első félórában a remek hangulatot varázsoló hétezer nézőhöz még alkalmazkodni tudott a két csapat, a szünet előtti utolsó negyedórában azonban már inkább a „brusztolás” vált dominánssá. Mégsem maradtunk gól nélkül az első 45 percben, a szünet előtti utolsó másodpercekben ugyanis szabadrúgáshoz jutottak a hazaiak. A pontrúgások elvégzéséért felelős ferencvárosi nevelésű Gohér Gergő 20 méterről védhetetlenül csavart a kapuba, előnyhöz juttatva a szolnokiakat.

A gól után néhány vehemensebb vendégszurkoló nekilátott a tiszaligeti-stadion szétszerelésének, ám végül a biztonságiak megoldották a problémát, a szünetben pedig tovább nyugodhattak a kedélyek – Bede ugyanis röviddel a gól után az öltözőbe vezényelte a csapatokat.

A második 45 percet már a zöld-fehérek kezdték lendületesebben, de egyre több és több hiba csúszott akcióikba, miközben a hazaiak rendkí­vül fegyelmezetten őrizték előnyüket. Csank János több cserével is próbálta frissí­teni csapatát, de csak Bartha beállí­tása hozott új szí­nt a fővárosiak játékába.

Végül éppen Bartha volt az, akinek beadása után egyenlí­teni tudott a Ferencváros – Ndjodo piszkálta a kapuba a labdát közelről. Nem örülhettek sokáig az egyenlí­tésnek a vendégek, ugyanis négy perccel később Kiss Zoltán hatalmas bombagólt ragasztott Holczer kapujába, amikor már csak 10 perc volt hátra.

Ekkor azonban a zöldek igazán felpörögtek, de a késői hajrá nem vezetett eredményre, Shaw lesgólt fejelt, a szolnoki Rézsó kapus több bravúrt is bemutatott, és végül Bede lefújta a meccset.

Győzelmével a Szolnok a Keleti csoport élére ugrott, a Ferencváros hátránya négy pont a hátránya a második helyezett Kecskemét mögött, és rendkí­vül nehéz helyzetbe került a feljutás tekintetében.

Csank János (az FTC edzője): – Rendkí­vül idegenesen játszottunk, fájó, hogy rutinos játékosok csináltak nagy hibákat. Rossz ütemben kaptuk az első gólt, utána mentünk előre, brusztoltunk, de a Szolnok nagyon okosan visszaállt. Nem akartak semmi extrát, csak kibekkelni a meccset, és ez végül sikerült nekik. Megcsináltuk a helyzeteket, de azokat ki is hagytuk, két jól eltalált lövés pedig beakadt a hazaiak részéről. Nem hittem volna, hogy ki tudunk kapni.

Ví­g Tibor (a Szolnok edzője): – Az volt a célunk, hogy nem adunk területet a játékra a Fradinak, ez sikerült is. Nagyon jókor lőttünk egy gólt, ezzel megváltozott minden. Szerettünk volna többet támadni, de a második félidőben már óriási erővel jött az FTC. Magas emberei állandó veszélyt jelentettek, nem sok csapat bí­rta volna ki azt a nyomást, amit mi. Hozzá kell tennem, hogy ellenfelünknek helyzetei, ziccerei voltak, de nem tudtak kellőképpen összepontosí­tani. Mi viszont kritikus helyzetben tudtuk, mit kell tenni, és ez döntő volt. Ha kis szerencsével is, ám rengeteg energia befektetéssel megérdemelten nyertünk. Ilyen bravúrokat eddig nem mutatott be kapusunk, de ma minden összejött neki is, de a többiek is csúcson voltak ezen a meccsen. Hatékonyak voltunk, nem sok helyzetünk volt, de a három pont a miénk lett.

(Az nso.hu, a Ferencváros hivatalos honlapja és az MLSZ Adatbankja alapján)

2 hozzászólás a(z) 2008.III.30. Szolnoki MÁV – Ferencváros: 2-1 bejegyzéshez

• ftc.hu: Bosszantó vereséget szenvedtünk Szolnokon, és ezzel nagyon nehéz helyzetbe került együttesünk. Riválisunknak az őszi meccshez hasonlóan minden összejött ezen a találkozón, és két jól eltalált lövéssel 2-1-re nyertek a hazaiak. A mieink gólját Ndjodo szerezte, a hajrában több gólt is rúghattunk volna, ám képtelenek voltunk betalálni.

Jól indult a meccs, a csapatok bátran futballoztak. Az első nagy helyzet a mieink előtt adódott: a 16. percben Ndjodo emelte át a labdát Rézsó felett, de kevéssel célt tévesztett. Pár perccel később támadónk ballal veszélyeztetett. Nem játszott rosszul a Szolnok, de kapunkra nem volt veszélyes. Mégis vezetést szerzett a hazai együttes, a számunkra legrosszabb pillanatban: az első félidő utolsó másodperceiben Gohér tökéletesen csavart a kapuba egy 18 méteres szabadrúgást (1-0).

Fordulás után óriási fölénybe kerültünk, szinte felborult a pálya, de a remekül védekező Szolnok sokáig állta a sarat. A 66. percben Ndjodo még nagy helyzetben rontott, ám tí­z perccel később Bartha beadása után ő egyenlí­tett közelről (1-1). Úgy tűnt, ezután a győzelem is meglehet, ám a Szolnok a 81. percben helyzet nélkül szerezte második gólját: Kiss bombagóljáról Holczer nem tehetett, hatalmas gólt kaptunk sajnos (2-1). Ám a hazaiak szerencséje a meccs végéig kitartott, ordí­tóbbnál ordí­tóbb ziccereket rontottunk: Bartha, Shaw és Ndjodo sem tudott kifogni a parádézó Rézsón, í­gy a hazaiak végül 2-1-re nyertek.

Kár az első félidőben nyújtott visszafogottabb teljesí­tményért, ezért és a kimaradt helyzetekért nagy árat fizettünk: a Szolnok előnye már hat pont velünk szemben. Kielncmeccses veretlenségi sorozatunk a legrosszabbkor szakadt meg.

• 93
    Vége. Előtte még Gulyás váltotta Milét.
    92
    Óriási mázlija van a Szolnoknak: most Ndjodo pöckölt közelről a kapu mellé. Hatalmas pechünk van.
    91
    Ilyen nincs: kétszer is egyenlí­thettünk volna. Előbb Bartha lövését védte Rézsó óriási bravúrral, majd Shaw nagy helyzetben nem tudta átvenni a labdát.
    90
    Ulvicki-Nagy P. csere.
    89
    Shaw egyenlí­thetett volna, de Rézsó hatalmas bravúrral védte a jobb oldalról leadott lövését.
    85
    Remili végre megkapta jogos sárgáját.
    83
    Shaw fejesgólját les miatt nem adták meg.
    81
    Kiss hatalmas, 18 méteres góljával ismét vezet a Szolnok (2-1).
    76
    Egyenlí­tettünk! Ndjodo lőtte a hálóba közelről Bartha jobboldali beadását (1-1)!
    70
    Mile állt be Bogdán helyett.
    66
    Ndjodo került nagy helyzetbe, de eltörte a labdát.
    63
    Mátyust Bartha váltotta.
    60
    Nagy fölényben játszunk, de egyelőre hiába.
    59
    Moussa visszahúzásért kapott lapot.
    53
    Lipcsei remekül lőtt kapura szabadrúgásból 17 méterről, Rézsó bravúrral védett a sarok elől. Előtte Vasas állt be Fülöp helyére.
    46
    Deme állt be Lisztes helyére.
    45
    Vége az első félidőnek.
    45
    A legrosszabb pillanatban kapjuk a gólt: Gohér 19 méterről tökéletesen csavart a sarokba bal lábbal.
    37
    Kulcsár is besárgult.
    27
    Mátyus sárgát kapott.
    23
    Moussa remek passzát Ndjodo 10 méterről ballal vágta a jobb sarok mellé.
    16
    Óriási helyzetet hagytunk ki: Ndjodo kilépett, el tudta még rúgni a labdát Rézsó fölött, de cenktikkel a léc fölé lőtt.