1994.IV.11. Kispest-Honvéd – Ferencváros 1-0

W_honved-ftcNagyszerű mérkőzést ví­vott a két gárda, mindkét csapat játékosai a maximumot hozták ki magukból. Ezúttal Hamar csodálatos góljának köszönhetően a Honvéd vitte el a két pontot, ám a mérkőzés képe alapján a döntetlen igazságosabb lett volna. A Ferencváros ezzel a vereségével négypontos hátrányba került az éllovas Békéscsabához képest, a Honvéd viszont a negyedik helyre lépett előre.

Kispest-Honvéd FC – Ferencváros 1:0 (0:0)
Bozsik-stadion, 12.000 néző, V: Puhl

Kispest-Honvéd FC: Brockhauser – Csábi, Bánfi, Mátyus, Plókai (Forrai 46.) – Stefanov, Duró, Pisont, Illés – Orosz, Vincze (Hamar 64.)

Ferencváros: Szeiler – Páling, Hrutka, Szekeres – Simon, Lisztes (Balogh G. 73.), Albert, Szűcs M., Keller – Zavadszky, Gregor (Kovács J. 67.)

Gól: Hamar (72. p.)
Sárga lap: Plókai (32.), Pisont (55.) illetve Szűcs (35.), Albert (43.)
Jók: Brockhauser, Mátyus, Forrai illetve Hrutka, Lisztes

Bár a nemzeti tizenegy kritikán aluli szereplését követően a válogatott jelző kevésbé mértékadó, mégis akár válogatott összecsapásként is lehetett jellemezni a Kispest-Honvéd és a Ferencváros mérkőzését a Bozsik-stadionban. A két kezdőcsapatban ugyanis 14 olyan játékos szerepelt, akik már magukra ölthették az A-csapat cí­meres mezét, nem is emlí­tve az olimpiai és ifjúsági válogatottakat.

Rangadóhoz illő elszántsággal és lendülettel kezdett mindkét együttes. így az első negyedóra csak rohanással és kemény belemenésekkel telt el, emlí­tésre méltó helyzet nélkül. Aztán csökkent az iram, és a csapatok megpróbáltak átgondoltabb akciókat vezetni. Ennek egyik eredménye lett az első FTC-lehetőség: a 21. percben Simon jól indí­totta Gregort, akit a 16-oson belül Bánfi támadott, ám a védő elcsúszott, a ferencvárosi csatár 14 méteres lövését pedig Brockhauser óriási bravúrral védte. A másik oldalon Vincze került hasonló helyzetbe, az ő lövése centiméterekkel mellé szállt. A 27. percben Stefanov csúsztatott egy beí­velést Illés elé, aki azonban a 11-es pontnál, szemben a kapuval nem vállalta a lövést, hanem tovább passzolt a teljesen üresen álló Vinczéhez, ő pedig a lövés pillanatában elesett. Hatalmas gólhelyzet volt. A 33. percben az MTK-tól visszakért Hrutka a térfél közepéről küldött kapura egy szabadrúgást, Brockhauser a léc alól ütötte szögletre a labdát. Tí­z perc múlva ismét a nyurga védő próbálkozott pontrúgásból, ezúttal 18 méteres lapos lövése kevéssel ment mellé. A jó iramú félidő zárásaként Pisont lőtt kedvező helyzetben 16 méterről fölé.

A szünetben a nézők között feltűnt Lévay Levente, a XIX. kerület polgármestere, akit néhány, a klubot bí­ráló kijelentése miatt perrel fenyegetett a Honvéd vezetősége. A polgármester azonban elnézést kért megjegyzéséért, í­gy a kispesti vezetőség elállt a pertől.

Hazai rohamokkal kezdődött a második félidő, majd Albert nagy bombája alig kerülte el a jobb felső sarkot. A magyar pályákon szokatlanul nagy iram tűzbe hozta a nézőket, akik ezt kisebbfajta tüzijátékkal jelezték. Továbbra is nagy volt az iram, mégis két szabadrúgás okozott izgalmat. A 62. percben egy legurí­tott labdából ismét Hrutka tüzelt, Brockhauser azonban a helyén volt, csakúgy, mint Keller szabadrúgásánál. Aztán a 72. percben a rangadóhoz és a találkozó iramához méltó góllal szerzett vezetést a Honvéd. A kibontakozó kispesti akciónál Oroszt ugyan elütötték a védők, ám a labda Hamar elé pattant. Úgy tűnt, a csereként beállt csatár hosszan szökteti magát, de ő visszszerezte a labdát, térült-fordult, majd 17 méterről fordulásból úgy bombázott Szeiler kapujába, hogy a labda a jobb kapufa tövéről pattant a hálóba (1:0). A gól után kiderült, hogy Orosznak megsérült a válla, í­gy nem tudta folytatni. Mivel ekkor már mindkét cseréjét kihasználta a Honvéd, kénytelenek voltak tí­z emberrel folytatni a mérkőzést. A Ferencváros mindent megtett az egyenlí­tésért, előbb Balogh G. veszélyes fejesét hárí­totta Brockhauser, majd Zavadszky emelgetett a 16-oson belül és lőtt 8 méterről tiszta helyzetben mellé. Egy perc múlva ismét Hrutka küldte szabadrúgásból kapura a labdát, amely megpattant a sorfalon, Brockhauser azonban óriási bravúrral visszavetődve kiütötte a labdát, érkezett Páling és öt méterről hatalmas erővel a bal kapufát találta el.

11 gólos: Sándor T. (DVSC)
10 gólos: Wukovics (Ferencváros), Szarvas (Békéscsabai EFC), Füle (Vác FC-Samsung)
9 gólos: Horváth F. (Parmalat FC), Illés (Kispest HFC)
8 gólos: Csertői (ETO FC Győr), Orosz (Kispest-HFC)
7 gólos: Azoitei (PMSC-Fordan), Fischer (Siófok), Klausz (ETO FC Győr), Pena (Csepel-Kordax), Szenes (Vasas)
6 gólos: Árgyelán (Békéscsabai EFC), Somogyi (Csepel-Kordax), Répási (Vác FC-Samsung), Ördög (Soproni LC), Claude (Vasas), Véber (UTE)