2002.II.13. Svájc – Magyarország: 2-1

A 4. helyen végzett a magyar labdarúgó-válogatott a ciprusi négyes tornán, miután a “bronzmérkőzésen” 2-1-re kikapott Svájctól.

Ciprusi torna, a 3. helyért:

Svájc – Magyarország 2-1 (0-0)
Limasszol, 200 néző v: Szokratusz (ciprusi)

Svájc: Borer (Zuberbühler 46.) – Zellweger (Mazzarelli 46.), M. Yakin, Müller (Zwyssig 55.), Berner – Sesa (Di Jorio 78.), Wicky, Vogel (Celestini 58.), Magnin – H. Yakin, N’Kufo (Cabanas 64.)

Magyarország: Babos – Bodnár, Korolovszky, Gyepes, Szamosi – Bárányos, Pető T. (Böőr 46.), Lisztes (Győri 46.), Füzi (Gera 46.) – Kenesei (Halmosi 70.), Waltner (Tököli 62.)

Gól: Magnin (53.), H. Yakin (56.) illetve Gyepes (82.)
Sárga lap: N,Kufo (12.), Mazzarelli (70.), M. Yakin (88.) illetve Gyepes (15.), Böőr (51.)

3. perc: Lisztes húzott el a jobb oldalon, a kapu elé emelt, az érkező Füzi elől Borer kapus az utolsó pillanatban szedte fel a labdát.
20. perc: Sesa szabadrúgása után a labda megpattant Waltner lábán, Babos bravúros vetődéssel mentett.
27. perc: Sesa szögletét követően N,Kufo az ötösről fejelt kapura, Babos látványos mozdulattal fogta meg a jobb sarok felé tartó labdát.

53. perc: Bárányos veszí­tette el a labdát a magyar térfél közepén, Magnin két védőt is becsapott, betört a tizenhatoson belülre, majd tizennégy méterről a jobb alsó sarokba lőtt (1-0).
56. perc: N,Kufo baloldali beadása után Hakan Yakin 5 méterről a léc alá fejelte a labdát (2-0).
82. perc: Bárányos í­velt be szabadrúgást a jobb oldalról, Győri visszafejelte a labdát, Gyepes négy méterről a rosszul kifutó Zuberbühlert megelőzve az üres kapu felé csúsztatott, Murat Yakin már csak a gólvonal mögül tudott tisztázni (1-2).
93. perc: szabadrúgás után az ötös jobb sarkán Gyepes magasabbra ugrott, mint a svájci kapus, s a kapu közepébe fejelte a labdát. A játékvezető azonban érvénytelení­tette a találatot, mert úgy látta, hogy Gyepes szabálytalankodott.

Gellei Imre, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya: – Jól kezdtünk, az első 20 percben mi irányí­tottuk a játékot. A folytatás kiegyenlí­tett küzdelmet hozott, a második félidőben öt perc alatt két gólt kaptunk, mert a svájciaknak jobban sikerültek a cseréik, mint nekünk. A hajrában mindent megtettünk az egyenlí­tésért, de a játékvezető az utolsó percben érvénytelení­tette a gólunkat.

A cseh labdarúgó-válogatott nyerte a ciprusi négyes tornát, miután a döntőben legyőzte a házigazdák csapatát.

Ciprusi torna, döntő: Csehország-Ciprus 4-3 (0-1)

A végeredmény: 1. Csehország, 2. Ciprus, 3. Svájc, 4. Magyarország