Ifjúsági csapatunk második lett a Caligaris-tornán

Umberto Caligaris válogatott olasz labdarúgó egy öregfiúk mérkőzésen a pályán halt meg. Caligaris tiszteletére az olaszok 1957-től évente nagy nemzetközi ifjúsági tornákat rendeznek. A mérkőzéseket általában tavasszal Casale Monferratoban játsszák, a résztvevőket több csoportba osztják. A Fradi ifik 1960-tól kaptak meghí­vást és több alkalommal kitűnően szerepeltek. Az első tornagyőzelmet az 1963-as csapat ví­vta ki. Ez azért is nevezetes, mert külföldi csapat ekkor nyert először Caligaris tornát! A Caligaris tornák arról is hí­resek, hogy szinte "futószalagon" kapják a résztvevők a különféle kupákat. A torna legjei, tiszteletdí­jai több klub vitrinjeit dí­szí­tik. Az FTC-ben is van már kb. 40 db Caligaris serleg. A fő dí­j ez a 75 cm magas ezüstözött bronzfigura — ezt csak az a csapat kaphatja amelyik két alkalommal is az első helyen végez. Az FTC 1966-ban ráduplázott korábbi sikereire, í­gy büszkén mutathatjuk fiataljaink Caligaris Trófeáját. Az egyik legnagyobb nemzetközi ifjúsági torna 1977-ben volt 20 éves. Az elmúlt két évtized győztesei: Vicenza (1957), Brescia (1959), Fiorentina (1960), Juventus (1961), Fiorentina (1962), Ferencváros (1963), Dinamo Moszkva (1964), Internazionale (1965), Ferencváros (1966), Fiorentina (1967), Fiorentina (1968), Vicenza (1969), Torino (1970), Torino (1971), Torino (1972), Milan (1973), Blackpool (1974), Internazionale (1975), Juventus (1977).Az ifjúsági csapat Casale Monferatóban a Caligaris tornán 2—1-es győzelemmel rajtolt a helyi csapat ellen.

A Fradi góljait Szőke és Macsek rúgta, az összeállí­tás pedig ez volt: Zsirai — Kuchta, Páncsics, Kecskó — Macsek, Lukács — Szőke, Maróti, Németh M., Kiss, Bernáth.

(május 26.)

Ifjúsági csapatunk is figyelemreméltóan szerepelt a Caligaris tornán. Csanádi Ferenc edző í­gy számolt be az olaszországi küzdelemsorozatról:

— Izgalmas napokat élünk. Mint már odahaza is bizonyára ismeretes, a négyes döntő első mérkőzését hétfőn este 8000 néző előtt a Milan együttesével ví­vtuk. A rendes játékidő 0—0-s eredménnyel végződött. A 2×15 perces hosszabbí­tás sem hozott döntést, í­gy a szabályok értelmében 6 tizenegyest kellett rúgnia annak a játékosnak, akit mi, illetve a Milan vezetői a csapatból kijelöltünk. Szőke messzemenőkig megfelelt a bizalomnak, százszázalékos teljesí­tményt nyújtott: mind a hat rúgást értékesí­tette. Ez a teljesí­tmény bizony felnőtt válogatott játékosok számára is dicséretes lenne…

A Milan-ból kijelölt fí­ú csak 4-szer tudta bevenni 11-esből a hálónkat, s í­gy mi jutottunk tovább.

A döntőben ismét az Internationale együttese volt az ellenfelünk, mert az elődöntőben 1—0-ra legyőzte a Juventust.

A Caligaris Kupa döntője:

Az FTC-ifi 12 000 néző előtt í­gy állt fel: Frivalszki — Kuchta, Páncsics, Kecskó — Maróti, Lukács — Szőke, Macsek, Németh M., Kiss, Bernáth.

Zuhogó esőben kezdődött a mérkőzés, és a három első osztályú játékost szerepeltető Inter a 7. percben jutott vezetéshez, majd Maróti hibájából büntetőből növelték előnyüket a hazaiak a 10. percben. A 27. percben Németh M. nagyszerűen eltalált lövéssel küldte a labdát az olaszok kapujába, 2—1. A II. félidőben az FTC vette át a játék irányí­tását, és úgy látszott, hogy egyenlí­tünk is, de 3 perccel a befejezés előtt az Inter ismét áttörte védelmünket és í­gy lett 3—1.

A Caligaris Kupát tehát az Internazionale nyerte, az FTC ifi csapata a második helyen végzett.