1998.XI.7. Ferencváros – Nyí­rség-Spartacus 2-1

Az első félidőben a félgőzzel játszó Ferencváros a vezetés megszerzése után visszafogta az amúgy is lassú tempót, ennek ellenére a nyí­regyháziak váratlanul egyenlí­tettek. A második játékrészben támadóbb szellemű játékot mutatott a hazai csapat, habár rosszul játszott, a gyenge szí­nvonalú összecsapáson megérdemelt sikert aratott.

Ferencvárosi TC – Nyí­rség-Spartacus FC 2-1 (1-1)
Üllői Út, 7.000 néző, V: Szabó Zs.

FTC: Udvarácz – Telek, Mátyus, Nagy N. – Nyilas, Schultz, Lendvai, Vámosi (Füzi 46.), Vincze O. – Szabics, Fülöp Z. (Selimi 66.)

Nyí­regyháza: Celeszki – Szatke, Kiss, Karkusz, Ács – Sira (Codru 84.), Kondora, Szabó A., Cap – Baranyi (Janics 67.), Novák

Gól: Szabics (10., 59.) illetve Szatke (42.)
Sárga lap: Vámosi (45.) illetve Cap (53.)
Jók: Schultz, Szabics illetve Szatke

A 8. percben Schultz három jó csel után bal oldalról hét méterről alig csavart a hosszúsarok mellé. Két perc múlva megszerezte a vezetést a hazai csapat: Lendvai futtot el a jobb oldalon, beadását a hosszúsaroknál Fülöp középre fejelte, és az érkező Szabics 6 méterről a kapu jobb oldalába bólintott (1-0). A 29. percben először veszélyeztetett a vendégegyüttes, amikor Karkusz bal oldali beadására Novák érkezett a rövidsaroknál, felpörgette a labdát, majd 6 méterről, ballal alig lőtt fölé. A 42. percben teljesen váratlanul egyenlí­tett a Nyí­regyháza. A 16-ossal egymagasságban szabadrúgást végezhetett el a vendégegyüttes, Kondora beadását az ötös vonaláról Szatke a kapu közepébe fejelte (1-1).

A 47. percben Fülöp 16 méterről lőtt fölé. Az 59. percben ismét vezetést szerzett a zöld-fehér együttes: Schultz indí­totta a bal oldalon Fülöpöt, ám egy nyí­regyházi védőn irányt változtatott a labda, ami Szabicshoz került, a fiatal csatár 14 méterről jobbal, laposan a kapu jobb oldalába lőtt (2-1). A 78. percben Nyilas jobb oldali beadását Szabics egy méterrel fejelte a kapu mellé. Két perc múlva Szabó A. 22 méterről kapásból lőtt, azonban Udvarácz biztosan hárí­tott.

18. Videoton FC Fehérvár 14 2 2 10 15-26 8

(A BVSC-Zugló FC – Haladás Milos (2-1) mérkőzés eredménye Détári Lajos játékjogosultságának megállapí­tása miatt óvás alatt áll. A Magyar Labdarúgó Szövetség jogerős í­téletéig az eredmény nem szerepel a tabellán.)

12 gólos: Illés (MTK Hungária FC)
11 gólos: Egressy (Diósgyőri FC)
8 gólos: Kulcsár (Diósgyőri FC)
7 gólos: Korsós Gy. (Győri ETO FC), Kenesei (MTK Hungária FC), Hámori (Vasas Danubius Hotels)
6 gólos: Szabics (Ferencváros), Kirchmayer (Nyí­rség-Spartacus SE), Horváth P. (Vác FC-Zollner), Pál (Vasas Danubius Hotels)
5 gólos: Buzás (Diósgyőri FC), Lengyel, Zavadszky (Dunaferr SE), Bükszegi (Ferencvárosi TC), Földes (Gázszer FC), Borgulya (Kispest-Honvéd FC), Szabó Z. (Siófok), Korsós A., Kovács Z. (Újpest FC), Waltner (Videoton FCF)