1987. Ferencváros – Kaposvári Rákóczi 3-0, NB1
1995. Ferencváros – Ajax 1-5, BL csoportkör
1997. Ferencváros – Tiszakécske 3-1, NB1
2002. Győri ETO – Ferencváros 1-2, NB1
2006. Piliscsaba – Ferencváros 0-4, Edzőmérkőzés
2022. Soroksár – Ferencváros 1-4, Edzőmérkőzés

Összes díjmérkőzés: 18 mérkőzés, 12 győzelem, 4 döntetlen, 2 vereség, 57-22 gólkülönbség

2022. Mmaee, Ryan

“FTC—Cricketerek 2:1. Az FTC. idei nyilvános mérkőzéseinek sorozatát nemzetközi mérkőzéssel nyitotta meg. Ellenfele a bécsi Vienna Cricket und Football Club első csapata volt. (…) A játékot 10 perccel korábban fütyülték le, azzal az indokolással, hogy a bécsiek el akarnak utazni. Ezt sem sport szempontból, sem pedig a fizető közönség szempontjából nem tartjuk helyesnek és megengedhetőnek.” (1903 – Cricketer)

“A múlt heti vereség után FTC. uj csapattal kí­sérletezett, amelyről végleges véleményt még nem mondunk, de valószí­nűleg nem is mondhatunk, mert a FTC. alkalmasint nem áll meg e kí­sérletnél. A csatársor uj jobb széle nem végzett a többi csatárokkal arányos munkát. Sábián Weinber helyét elég jól töltötte be, de Weinber mint hátvéd abszolút rossz volt. Fritz jó védéseivel megmutatta, hogy a múlt heti eredményt a rossz kapus mennyire elősegí­tette. A BAK. az egész mérkőzés alatt dicséretes munkát végzet és szép játékot produkált.” (1908 – BAK)

“Az FTC már a match kezdetétől fogva kezében tartotta a siker garanciáját. Tóth már az első félidőben 3. percében gólt lőtt, még pedig mintaszerűen csavart szabásút. A félidő 38. és 40. percében még hasonló értékű két gólt produkált Tóth, aki tegnap igazán elemében volt, s az FTC csatársorában csak Schlosser múlta felül, aki az első félidő 23., s a második félidő 9. és 12. percében mesteri egyéni játék után bravúros három gólt lőtt. A BAK hat gólja ellenére is respektabilisan játszott – védekező pozí­cióban, mert támadásra csak ritkán volt alkalmuk. A második félidőt a beállott sötétség miatt 40 perc betelte után lefújta a bí­ró.” (1914 – BAK)

“A Ferencvárosnál általános ugyan az öröm, bár Nádasdy gróf sajnálja, hogy a szokásos hetedik gól elmaradt ezen a mérkőzésen. Blum Zoltán azt mondja, hogy a csatársorral nincs megelégedve. Lázár játéka viszony klasszikus volt. A mérkőzés legnagyobb tanulsága az volt, hogy a Ferencváros nem igen bí­rt a széllel. Minden csapatrésze bebizonyí­totta ezt a megállapí­tást a mérkőzés egyes részeiben. A csatársor különösen az első félidőben volt tehetetlen, a halfsor és a védelem pedig a második félidő elején jött folytonosan zavarba, mikor a szél erejét is számí­tásba kellett vennie rúgásainál, passzainál. A halfsor nagy értékét mindamellett bebizonyí­totta már az első félidőben, amikor pótolni tudta a csatárok gólképtelenségét. A mérkőzés utolsó húsz percében ez a sor újra teljes tudásával játszott, ami meg is látszott az eredményesen. A csatársor rengeteg jó labdához jutott, s egymást követték a jó helyzetek és a gólok.” (1931 – Bocskay)

“A két csapat találkozásának fontossága telt házat hozott a Latorca utcába. Pedig nem is égnek a fényszórók, hanem csak az Isten napja sugározza fényét és melegét. Jóval a kezdés előtt már 22 ezer néző karéja fogta körül a játékteret, de többezer néző, illetve nézni akaró jegy nélkül künnrekedt az ajtókon kí­vül. A mérkőzésen nagy küzdelemben nyert a Ferencváros, amely úgy látszik végérvényesen kiheverte gyengeségi időszakát, túljutott a lábadozáson is és most már néhány kiválóságának kényszerű távolléte ellenére kezdi visszaszerezni régi, félelmetes hí­rnevét. Különösen a ferencvárosi védelem esett át jelentős javuláson az utóbbi hetekben. Érdekes volt megfigyelni ezen a mérkőzésen a két fedezetsor működését is. Javuló, illetve hanyatló formájukat hí­ven kifejezte a mérkőzés alakulása: a Vasasé az első félidőben, a Ferencvárosé a második félidőben működött jobban. A mérkőzés után a szurkolók már arról beszéltek, ha minden sérült visszakerül – egészségesen – a csapatba, egyszerűen nem lehet bí­rni a Fradival!” (1942 – Vasas)

1964

NS-19720928-01-19720927

1972

1975

NS-19780928-01-19780927

1978

“Két alapvetően különböző félidőt láthatott a közönség. Amit az első játékrészben mutatott be a két csapat, az egyáltalán nem volt méltó az örökrangadó sok évtizedes hagyományaihoz. A zöld—fehérek uralták ugyan a pályát, az MTK-VM pedig védekezésre kényszerült. A ferencvárosi akciók azonban nélkülöztek minden elképzelést, támadásaikból hiányzott az átütőerő. Rab, Nyilasi majd Sebestyén lőtt gólt, és akkor az MTK-VM az egyenlí­tésért küzdött. Nem sokáig, mert a zöld-fehérek növelték előnyüket egy vitatott góllal, amely szerintünk szabályos körülmények között esett, ugyanis a labda nem hagyta el a játékteret az akció közben. Végül Pogány belőtte a kapu elé a labdát és az Bodáról bepattant. A találkozót 10 ezer néző látta. Pádár játékvezető nem követett el különösebb hibát. Morgós és Ebedli sárga lapot kapott.” (1980 – MTK-VM)

1986

NS-19870928-01-19870927

1987

“Novák Dezső: – Az Ajax szupercsapat benyomását keltette, remek teljesí­tménnyel rukkolt elő a hétvégén. Produkciója annyira meggyőző volt, hogy kí­vülállóként valószí­nűleg tapsoltam volna játékuk láttán. Ismételten bebizonyí­totta, hogy a világ legerősebb csapatai közé tartozik. Mindenki tudja a feladatát, minden fogaskerék a helyén van. Ellenük csak akkor lehet esélyünk, ha legjobb formánkat tudjuk hozni. Óriási érdeklődés nyilvánult meg a villanyfényes találkozó iránt, í­gy aztán nagyon sokaknak már az óriási örömet okozott, hogy egyáltalán jegyhez jutottak, s nézőként részesei lehettek a nem mindennapi futballcsemegének…A tartalékos ferencvárosiak lelkesen játszottak, de meg kellett hajolniuk az ellenfél nagyobb tudása előtt. Az Ajax már az első félidőben is nagy fölényt harcolt ki, ekkor még kimaradtak helyzetei, fordulás után azonban játékosai már a gólokkal sem maradtak adósak. Különösen kitett magáért a finn Jari Litmanen, aki háromszor is feliratkozott a gólszerzők közé, s ezzel döntő érdemeket szerzett a kiütéses győzelem kiharcolásában. A hazaiakat a súlyos vereség ellenére sem érheti szemrehányás, hiszen pillanatnyi lehetőségükhöz képest mindent megtettek a sikerért, ám erejükből ezúttal csak ennyire futotta. A szurkolók í­gy is “Szép volt, fiúk” köszöntéssel búcsúztak tőlük.” (1995 – Ajax)