2012.IX.15. NB II, Szeged – Ferencváros II.: 1-5

A másodosztályú labdarúgó-bajnokság Keleti csoportjának ötödik fordulójában kiütöttük a Szegedet.

Szeged – Ferencváros II.: 1-5 (0-0)
Szeged – SZVSE stadion, 1.800 néző, vezette: Botló Béla (Iványi, Buzás)

Szeged: Belecan – Laczkó J. (Varga B. 78.), Tóth I., Toca, Farkas Z. – Ulvicki, Borbély – Kéri (Geiger 46.), Lisztes (Gomez 80.), Kis R. – Jovánczai
kispad: Trepák, Radnai, Kiss Cs., Markovic
edző: Tóth Bálint

Ferencváros: Ranilovic – Simita, Grúz, Vattai, Birtalan – Busai, Vass – Gárdos (Holman 58.), Nyilasi B. (Hodgyai 72.), Papp M. (Nehéz 82.) – Beliczky
kispad: Rigó, Tóth A., Erdei G., Peszmeg
edző: Lipcsei Péter

Gól: Jovánczai (70.) illetve Beliczky (63.), Holman (65.), Nyilasi B. (71.), Nehéz (84., 89.)
Sárga lap: Toca (29.), Jovánczai (61.) illetve Grúz (29.), Vass (31.), Busai (44.), Beliczky (73.)
Kiállí­tva: Tóth I. (73.)

A főbb események:

63. perc: Vass emeli át a szegedi védelmet, a labda Beliczky elé hull, a csatár, hagyja még egyet pattanni, belép a tizenhatosra és jobb oldalról, a hosszú sarokba lő. Belecan vetődött, de nem védhette, 0-1.

64. perc: Holman “Vincze Ottós” góllal duplázza meg a vendégelőnyt: egy vendégkontra végén kezeli le szépen a labdát, majd kissé balról tizennyolc méterről lövi ki a bal felsőt, 0-2. Belecannak megint nem volt esélye. És lassan az egész csapatnak sem, még az egyenlí­tés is fényévekre van…

69. perc: Geiger, Lisztes, Jovánczai háromszögelés végén a szegedi tizenkettes passzolt elvetődve hat méterről a kapuba, 1-2.

71. perc: Lekontrázta a Szeged 2011-et a Ferencváros II: Nyilasi kotorja be a Belecanról lecsorgó labdát, 1-3.

74. perc: Tóth Imre és Hodgyai kakaskodott a szegedi térfél közepén, páros sárga lap, ami Tóthnek pirosat ér.

83. perc: Holman lőtt egy egészségeset jobbról, Belecan szögletre mentett. A kornert a frissen beállt Nehéz lőtte be, 1-4. Ez már í­gy csúnya… A közönség elkezd hazamenni…

88. perc: Mint a grundon: Nehéz lép ki az erőtlen, armatos szegedi védők között, kicselezi Belecant, majd még vezetgeti egy kicsit és bepaszolja, 1-5.