2015.IX.13. NB III, Ferencváros II. – Balatonfüred: 6-0

fradi_cimer

Kitömte füredi riválisát a FTC II.­ Az első gól után mintha feladta volna a BFC.

A Ferencváros második csapata ellen szemernyi esélye sem volt az akaratgyengén futballozó Balatonfüredi FC-­nek a labdarúgó NB III-­ban. A balatoniak jelenleg kieső helyen (15.) állnak, csak a nulla pontos Csorna teljesí­tett nála gyengébben.

Ferencváros II. – Balatonfüred: 6-0 (3-0)
Népliget, 300 néző, vezette: Szommer Attila (Reinicz, Garai)

Ferencváros II.: Rácz – Kárász, Gyurácz, Silye, Szpirulisz (Lipcsei K. 54.) – Haris (Gera D. 54.), Farkas A. – Csilus Á., Nagy Do., Szántó G. – Hodgyai (Adamcsek 68.)
kispad: Varga Á., Göblyös, Göbölös
vezetőedző: Lipcsei Péter

Balatonfüred: Szabó M. – Rudolf, Oroszi (Mayer 46.), Gál, Böröczky, Bánhidi (Cseszneki 46.), Aranyi (Maka 66.), Somodi, Baldauf, Tóth G., Wágner
kispad: Csontos, Switzer, Ferencz
vezetőedző: Földesi Károly

Gól: Csilus Á. (17. – 11-esből, 28.), Farkas A. (32.), Szántó G. (48.), Nagy Do. (62., 70.)
Sárga lap: Csilus Á. (50.) illetve Oroszi (17.), Somodi (42.)

Jók: Csilus Á., Nagy Do., Szántó G. illetve senki

A 17. percben Orosz buktatta a kilépő Csilust a büntetőterületen belül, a 11­-est a sértett a jobb sarokba vágta, 1:0.
A 28. percben Szántó jobbról szabadrúgást í­velt a kapu elé, a labda elsuhant a védők előtt, és Csilus három méterről a kapuba passzolt, 2:0.
A 32. percben a félpályánál labdát vesztettek a füredi védők, Farkas ugrott ki, aki a kapust is kicselezve a hálóba lőtt, 3:0.

Az első félidőben három nagy egyéni hiba után kapott gólt a BFC. Sajnos nem látszott a csapaton a küzdés, az akarás.

A 48. percben Gál felszabadí­tása saját játékostársáról Nagy D. elé pattant, akinek 20 méteres lövését Szabó kiütötte, majd az érkező Szántó
a kapuba passzolt, 4:0.
A 62. percben sakk­mattra kipasszolták a füredi védőket, és Nagy D. lőtt a bal sarokba, 5:0.
A 70. percben Csilus ugrott ki a balatoni védők között, passzát Nagy D. kotorta a kapuba, 6:0.

A Fradi fürgébben mozgott, mí­g a balatoniak inkább csak a labdát kergették. A vendégek a találkozón összesen háromszor lőttek kapura, ám
sajnos leginkább a megfelelő akarás hiányzott a játékból.

Földesi Károly: – Jobb csapattól kaptunk ki, akaratai tényezőkkel azonban a gólarány más lehetett volna.

(A veol.hu, a Ferencváros és a Balatonfüred hivatalos honlapja valamint az MLSZ adatbankja alapján)