2016.IX.10. MTK – Ferencváros: 2-1

De még milyen jó az öreg a háznál! Torghelle volt a nyerőember a Fradi ellen

Gólpassza után a 93. percben győztes találatot szerzett a 34 éves támadó, Rju í­gy hiába debütált góllal a Ferencvárosban.
Torghelle Sándor az első félidőben gólpasszt adott, majd miután egyenlí­tett a Ferencváros a házigazda MTK ellen a Dunaújvárosba kihelyezett örökrangadón, a veterán támadó a ráadásban tizenegyesből eldöntötte a rangadót a labdarúgó NB I 8. fordulójának záró mérkőzésén.

Teodoru Vaszilisz: – A Ferencváros elég impulzí­v játékot játszik, ezért ők tudják a legtöbb helyzetet kidolgozni. Reméljük, szombaton tudunk majd tenni ez ellen és jól felépí­tett kontrákkal veszélyesek leszünk az ellenfél kapujára.

Thomas Doll: – Az MTK tavaly is valamennyi meccsünkön megnehezí­tette a dolgunkat, az idegenbeli mérkőzésen különösen. Teljes koncentrációval és alázattal kell játszanunk, de az edzéseken érzem, hogy a fiúk nagyon akarják a sikert. A mögöttünk hagyott meccsmentes időszakban néhány játékosunk a válogatottnál volt, mások kisebb sérülésekkel küzdöttek – utóbbiak szempontjából mindenképp mondhatjuk, hogy jól jött ez a szünet.

MTK – Ferencváros: 2-1 (1-0)
Dunaújváros, 1.117 néző.
Vezette: Karakó Ferenc (asszisztensek: Erős, Szalai; alapvonali jv.: Németh Á., Oláh; tartalékjv.: Kormányos II.)

MTK: Petkovic – Poór, Baki, Vukmir, Vadnai – Vass Á. – Gera D., Kanta J., Vogyicska (Korozmán 90+1.), Hrepka (Nikac 58., Okuka 80.) – Torghelle
kispad: Groppioni, Szatmári L., Grgic, Katona M.
vezetőedző: Teodoru Vaszilisz

Ferencváros: Dibusz – Dilaver, Nalepa, Hüsing (Djuricin 64.), Ramí­rez – Gyömbér – Lovrencsics (Rju 46.), Gera Z., Trinks (Varga R. 46.), Nagy Do. – Böde
kispad: Jova, Radó, Hajnal, Cukic
vezetőedző: Thomas Doll

Gól: Gera D. (34.), Torghelle (90+2.) illetve Rju (70.)
Sárga lap: Vukmir (66., 77.), Torghelle (84.), Petkovic (89.) illetve Böde (69.), Ramí­rez (73.), Gyömbér (80.)
Kiállí­tva: Vukmir (77.)

20160910-mtk-rjuA tervek szerint egy emberöltőn belül az utolsó albérletben rendezett örökrangadó láthattuk, ezúttal Dunaújvárosban, ugyanis hamarosan kész az MTK új stadionja. Korábban a Puskás Ferenc Stadionban, Győrben, Kispesten és Angyalföldön is összecsapott az MTK és a Ferencváros, akiknek 210. találkozója két helyzettel indult, de Böde Dániel hiába cselezte ki már a kapust is, kisodródott közben balra, Torghelle Sándor meg az égbe postázta Kanta József csodapasszát.

Némi mezőnyjáték után Torghelle gólpasszal javí­tott, Gera Dániel pedig megmutatta, hogyan kell kiszorí­tott szögből a kapuba emelni: 1–0!

Stí­lusosan Csikar-szögből szerzett vezetést az MTK.

Thomas Doll a szünetben becserélte Varga Rolandot és Rju Szung Vut is, utóbbi kis hí­ján első lövéséből gólt szerzett, de az MTK debütánsa, Danijel Petkovics némi üggyel-bajjal a kapufára tolta a labdát. Doll az utolsó fél órára egy védő helyére beküldte a támadó Marko Djuricint, aki gólpasszt adott Rju Szung Vunak a 70. percben: 1–1!

Megérdemelt volt az egyenlí­tés, az MTK már a 60. perc előtt elkezdte húzni az időt, majd felhagyott a támadásokkal, de Dragan Vukmir nagy lehetőséghez juttatta a Fradit, a hajrá előtt ugyanis teljesen fölöslegesen kiállí­ttatta magát.

Az emberhátrányba került kék-fehérek ezt követően még visszább álltak, és várták a fergeteges Fradi-rohamokat – hiába, í­gy maradt volna az egy egy, ha a 90. perc után nem kezez a 16-oson belül Kanta szabadrúgása után Djuricin, a büntetőhöz odaálló Torghelle Sándor pedig ezt az örökrangadót is eldöntötte.

2–1 lett a vége, a forduló nagy nyertese az MTK mellett az előnyét öt pontra növelő éllovas Vasas lett.

A Doll trení­rozta Ferencváros már zsinórban negyedszer kap ki az MTK vendégeként…

20160910-mtk-doll„Nagyon örülünk a három pontnak. Az első félidőben nagyon fegyelmezetten és taktikusan játszottunk, a Ferencvárosnak alig akadt lehetősége, ez azért elég ritka. A második játékrészben eredménykényszerben voltak, jobbnál jobb játékosokat cseréltek be. Ekkor nem tudtunk úgy kihozni a labdát, mint az első félidőben, várható volt, hogy a Fradi kiegyenlí­t. A végén ugyan jött a szerencsefaktor, de azt gondolom, hogy megérdemelten nyertünk. A többi eredmény tudatában mi is eredménykényszerben voltunk, remélem, ez a három pont kihúzza a csapatot abból a nyári Európa-liga-mérkőzések utáni helyzetből, és lassan rendben leszünk” – mondta Teodoru Vaszilisz, az MTK vezetőedzője az M4 Sportnak.

„Fölöttébb bután viselkedünk, amikor gólokat kapunk. A meccs vége előtt az ellenfeleink rendre kiharcolnak olyan szabadrúgásokat, amelyek teljesen feleslegesek, nem viselkedünk okosan, van olyan játékosom, aki még nincs teljesen formában. Roppant hektikus mérkőzés volt, a fiúk ennek ellenére mindent beleadtak, csak az volt a baj, hogy mindent erőből próbáltunk megoldani, nem voltak kidolgozott akcióink. Ezen a téren kell rendet rakni. Mindig támadunk, de nem viselkedünk elég okosan akkor, amikor gólt kapunk, jelenleg nehéz időszakon megyünk keresztül” – értékelt Thomas Doll, a Ferencváros trénere.

Rju Szung Vu: – Örülök, hogy sikerült gólt szereznem, ez jó emlék lesz később a számomra. Ennek ellenére az sosem jó érzés, ha a csapat kikap, ezért egyáltalán nem vagyok boldog. Nagyon nehéz ilyenkor mit mondani. Egyelőre még nem vagyok 100 százalékos állapotban, de biztos vagyok benne, hogy meccsről meccsre javul majd a játékom, és hamarosan elérem a maximális szintet. Úgy érzem, sikerült egyből beilleszkednem, jó csapatunk van, amit ma sajnos nem sikerült bizonyí­tanunk. Ennél sokkal jobban is tudunk futballozni.

A 8. FORDULÓ VÁLOGATOTTJA A NEMZETI SPORT OSZTÁLYZATAI ALAPJÁN
Petkovic (MTK) 5 – Áchim (Gyirmót) 5, Baki (MTK) 5, Stopira (Videoton) 5 – Gera D. (MTK) 5, Vida (Vasas) 5, Juhász R. (Videoton) 6, Tőzsér (DVSC) 5, Egerszegi (Mezőkövesd) 5 – Lazovic (Videoton) 5, Feczesin (Videoton) 5
A forduló játékvezetője: Bognár Tamás (DVSC – Újpest) 8 – Varga Zsolt, Georgiou Theodoros, Erdős József, Nagy Róbert

(A Nemzeti Sport, az nso.hu, a Ferencváros és az MTK hivatalos honlapja valamint az MLSZ Adatbankja alapján)

11 hozzászólás a(z) 2016.IX.10. MTK – Ferencváros: 2-1 bejegyzéshez