38. Bécsi Labdarúgó Teremtorna

fradi_cimerAz Újpest és a Ferencváros egyformán vereséggel kezdett a 38. alkalommal kií­rt bécsi labdarúgó teremtornán.

Az Újpestiek a Vienna együttesétől kaptak ki 4-0-ra. Az APA osztrák hí­rügynökség szerint csak jól védő kapusuknak köszönhették a lila-fehérek, hogy elkerülték a nagyobb arányú vereséget teremben rutinosabb ellenfelükkel szemben. A Ferencváros attól a cí­mvédő Rapid Wientől szenvedett 5-1-es vereséget, amely első mérkőzésén meglepetésre kikapott a bécsi szövetség válogatottjától.

A-csoport:

Rapid Wien – WFV-válogatott 1-4 (1-2)

Austria Wien – WFV-válogatott 2-1 (0-1)

Rapid Wien – Ferencváros 5-1 (2-0)
Az FTC gólját Lipcsei szerezte.

(1997. december 26.)

Három vereség a bécsi teremlabdarúgó-tornán szereplő magyar csapatok szombati mérlege. A Ferencváros két alkalommal, az Újpest pedig egyszer maradt alul osztrák ellenfeleivel szemben. Az A-csoportban az FTC első találkozóján 1-0-ra kapott ki az Austria Wientől, majd 5-3-ra a Rapidtól. Az Újpest az Admira Mödlingtől szenvedett 4-2-es vereséget.

A-csoport:

Austria Wien – Ferencváros 1-0 (0-0)

Austria Wien – WFV-válogatott 0-0

Rapid Wien – Ferencváros 5-3 (3-2)
Az FTC góljait Horváth és Limperger (2) szerezték.

A csoport állása:

1. Austria 7 pont
2. Rapid 6
3. WFV-válogatott 4
4. Ferencváros 0

(1997. december 27.)

Vasárnap egy győzelem és egy vereség volt a magyar csapatok mérlege a Bécsben zajló teremlabdarúgó-tornán. A Ferencváros legyőzte a bécsi szövetség válogatottját, az Újpest viszont kikapott az őszi bajnok Sturm Graztól.

A-csoport:

Ferencváros – WFV-válogatott 4-1 (2-1)
Az FTC góljait Lipcsei (2), Horváth és Vincze szerezték.

Rapid Wien – Austria Wien 2-2 (0-2)

1. Austria 8 pont
2. Rapid Wien 7
4. Ferencváros 3

(1997. december 28.)

Az osztrák fővárosban folytatódott az a teremlabdarúgó-torna, amelyen az ausztriai csapatok mellett a Ferencváros és az Újpesti TE is részt vesz. Az újabb játéknapon a zöld-fehérek négygólos győzelmet, a lila-fehérek pedig egy-egy két- és háromgólos vereséget szenvedtek el.

Az A-csoportban szereplő Ferencváros az Austria Wien gárdáját verte magabiztosan. A hazaiak ugyan már a második percben szabadrúgásból előnyhöz jutottak, ám Nyilasi Tibor vezetőedző taní­tványai előbb Jagodics révén kiegyenlí­tettek, majd Vámosi találatával már át is vették a vezetést.

A B-csoportban nem járt szerencsével az Újpest. Az Admira Mödling csapata ellen Vébernek csak büntetőből, az utolsó előtti percben sikerült szépí­tenie. A lilák második mérkőzésükön már gólt sem tudtak lőni, a Vienna 3-0-ra diadalmaskodott ellenük.

Az eleddig pont nélkül álló ÚTE-nek már nincs lehetősége bejutni az elődöntőbe. A Ferencváros hat pontjával a harmadik csoportjában.

A-csoport:

Ferencváros – Austria Wien 5-1 (1-1)
Gól: Jagodics (4.), Vámosi (15.), Zavadszky (16.), Lipcsei (19.), Limperger (20.), illetve Simon (2.)

Rapid Wien – Bécs válogatottja 1-0 (0-0)

(1997. december 30.)

Bécsben pénteken a csoportmérkőzések utolsó fordulójára került sor azon a nemzetközi labdarúgó teremtornán, amelyen az osztrák csapatok mellett két magyar klub, a Ferencváros és az Újpesti TE vesz részt.

A-csoport:

Ferencváros – Bécs válogatottja 3-3 (0-0)
Gól: Jagodics (16.), Lipcsei (19., 20.), illetve Stary (16.), Köck (20.), Canadi (20.)

(1998. január 2.)

A legtöbb gólt hozó találkozón nyert 6-5-re a Ferencváros az Újpest ellen a bécsi teremlabdarúgó-tornán. Az 5-8. helyért rendezett mérkőzést ötezer néző tekintette meg.

Az 5-8. helyért: Ferencváros – Újpesti TE 6-5 (3-2)
Gól: Szűcs (1.), Páling (1.), Jagodics (7.), Limperger (14., 21.), Lipcsei (17.), illetve Jenei (5. – büntetőből), Kvasz (8., 15.), Kiskapusi (14.), Véber (20.)

(1998. január 3.)

A Ferencváros gárdája az ötödik helyen zárta a tornát. A zöld-fehérek a helyosztón három góllal bizonyultak jobbnak a Vienna FC-nél.

Az 5. helyért: Ferencváros – Vienna FC 5-2 (3-1)
Gól: Jagodics (2.), Lipcsei (5.), Páling (12.), Zavadszky (17.), Hrutka (17.), illetve Cestnik (12.), Wachter (30.)

A harmadik helyet az Austria Wien kaparintotta meg. A bronzmérkőzésen egy góllal legyőzte a Sturm Grazot. A teremtorna döntője előtt kihirdették az esemény legjobbjainak megválasztott játékosok névsorát. A legjobb támadó a Ferencváros válogatott futballistája, Lipcsei Péter lett.

8 gólos: Lipcsei (Ferencváros)
5 gólos: Limperger (Ferencváros), Wachter (Vienna)
4 gólos: Jagodics (Ferencváros), Bodul (Admira), Keller (Bécs-válogatott), Wimmer (Rapid)