1912.VIII.25. FTC – Tatabánya SC 4:3 (edzőmérkőzés)

PH-19120825

Döntő küzdelem Magyarország-labdarugó-bajnokságáért. Vasárnap, augusztus 25-én megindul az őszi labdarugó-kampány. Az üllői-uti sporttelep már a megnyitón is igen érdekes futball-eseményben részesí­ti közönségét. A nemzetközi atlétikai viadal után ugyanis sorompóba lép legjobb csapatösszeállí­tásában a Ferencvárosi Torna Klub, hogy megví­vja a döntőt a Tatabányai Sport Klubbal Magyarország 1911—12. évi bajnokságáért. A Tatabányai S. K., a mely elnyerte a vidék legjobb csapata cí­met s ezzel jogot szerzett, hogy a F. T. K.-ot döntő meccsre szólí­tsa, kitűnő eredményeket ért el fővárosi ssapatok ellenében is. Győzedelmeskedett összes vidéki ellenfelén. A tavaszi szezonban huszonnégy mérkőzésben vett részt, ebben huszonkét í­zben győzött, egy í­zben eldöntetlen eredménnyel végzett és csupán a M. A. K.-tól szenvedett vereséget 2:0 arányban.

A F. T. K. tudatában van ellenfele erejének és igy legerősebb csapatával áll ki. Biró Fehéry Ákos lesz.

(…) a F. T. K. néhány nagy ágyúját, mint Borbást, Rumboldot és Payert nélkülözni fogja (…)

(Budapesti Hí­rlap, 1912. augusztus 24-25.)

1912. augusztus 25., –:–, Üllői út, FTC – Tatabánya SC 4:3 (4:2)
vezette: Fehéry Ákos
nézőszám: 6 000
FTC: Fritz — Manglitz, Payer — Weinber, Bródy, Blum — Weisz F., Pataky, Koródy, Schlosser, Tóth-Potya
Tatabánya: ? — ?, ? — ?, ?, ? — ?, ?, Schaffer, Frühwirth, ?
Gól: Koródy (20.), Schlosser (23., 30. – 11-esből), Pataky (?.) illetve Schaffer (?., ?., ?. – 11-esből)

SV-19120826-05-19120825

Az 1912—13. évi football szezon vasárnap kezdődött meg. A Magyarország 1911—12. évi bajnokságáért hirdetett mérkőzés barátságossá zsugorodott, mivel az MLSz már törölte azon szabályát, hogy a vidéki csapatok mérkőzéseiből kikerülő „legjobb vidéki csapat” egy mérkőzés eredménye alapján elnyerhesse a 18 kemény mérkőzésből győzelmesen kikerülő budapesti bajnoki csapattól az országos bajnoki cí­met.

FTC—Tatabánya 4:3 (4:2).

A mérkőzés az FTC athletikai viadala után folyt le, Fehéry Ákos bí­ráskodása mellett. A FTC a következő csapattal állt ki: Fritz—Manglitz, Payer—Weinber, Bródy, Blum—Weisz, Pataky, Korody, Schlosser, Tóth.

A FTC csapata tehát nem volt teljes. Tatabánya, a vidék kétségkí­vül legjobb csapata máris jó formában van és ugyancsak megszorí­totta a FTC csapatát győzelmének elérésében. Az első félidő változatos volt, a második félidőben azonban a FTC teljes fölényhez került, gólt mégis a Tatabánya ért el Schaffer révén, még pedig egy hands miatt megí­télt 11-ből. Az első gólt Korody lövi, a másodikat Schlosser Tóth szép összjátékából, a harmadikat Schlosser 11-ből. A tatabányaiak két első góljukat Schaffer révén érik el, az elsőt szabadrúgásból, a másodikat Fritz hibás védése folytán, melyet alig egy perc múlva Pataky negyedik gólja követ.