1993.X.16. Ferencváros – Rába ETO 2-1

Pofon egyszerű koreográfiájú mérkőzésnek nézett ki az Üllői úti rangadó. Az első félidő első részében ugyanis láthatóan szerkezeti gondokkal küszködött az ETO. Verebes József vezetőedző üzent a klubházból (tudniillik a győri mester nem a kispadon üldögélt), átszervezte csapatát, ennek a második félidőben meg is volt az eredménye. Igaz, a Ferencváros 2:0 után biztos győztesnek tűnt, de mivel – Simon kivételével – szinte valamennyi játékosa elkészült az erejével, az sem lett volna meglepő ezen a jobbára küzdelmes összecsapáson, ha a Rába netán kiegyenlí­t…

Ferencváros – Rába ETO FC 2:1 (1:0)
Üllői út, 9.000 néző, V: Puhl

Ferencváros: Szeiler – Telek – Kuznyecov, Lipcsei – Simon, Albert, Détári, Keller – Gregor (Wukovics 31. p.), Kovács (Páling 89.), Cigan

Rába ETO FC: Végh – Lázár – Kuttor, Virág – Csikós, Csertői, Bordás, Ignácz (Rugovics 64.) – Herczeg (Ivanics 28.), Klausz, Mikóczi

Gól: Albert (20., 56.) illetve Kuttor (71).
Sárga lap: Telek (39.), Simon (42.) illetve Ignácz (40.) Mikóczi (44.), Lázár (69.)
Jók: Szeiler, Simon, Lipcsei, Albert illetve Bordás, Csertői

Serény, pattogós nyitánnyal ijesztgette a Ferencváros az utóbbi hetekben jól szereplő riválisát. Különösen Détári futott sokat az első félórában, remekül mozgatta társait, és ő maga is igyekezett helyzetbe verekedni magát. A 11. percben mégis az ETO előtt adódott lehetőség: Telek nagyot hibázott, Herczeg robbanékonyan megugrott, de félmagas lövését Szeiler felnyalábolta. Ezután huzamosabb időn keresztül jobbára a két 16-os között csatároztak a csapatok. Ezt a tétlenséget a 20. percben Albert megunta, 27 méterről, jobbal, laposan a jobb alsó sarokba zúdí­totta a labdát – Végh kapus az előtte helyezkedő védők lába között elsuhanó bőrgolyót késve vette észre, emiatt már nem volt esélye, holott vetődött (1:0). Közvetlenül ezután Cigan balról, éles szögből ellőtte a labdát a kapu előtt, pedig igen jó esélye volt az újabb találatra. Válaszul Ignácz szabadrúgását fogta meg biztosan Szeiler. A gól után Végh is magára talált, a 33. percben Kovács bombáját hatástalaní­totta a kapu bal oldala előtt. Rá három percre Telek lendületesen ,,nyí­rta ketté,, az ETO védelmét, de kisodródott a jobb oldalra, lövését Végh kiütötte. A félidő hajrájában Puhl szorgosan kapkodta elő a sárga lapokat, szükség is volt a kedélyek megnyugtatására.

Az 50. percben egy jobboldali beadás után Klausz fejese meglepte Szeilert, a labdába még Bordás is megpróbált belepiszkálni, a Ferencvárosnak nagy szerencséje volt, mert Détári és Kuznyecov együttes erővel elhárí­totta a veszélyt. Az 56. percben Albert nagyszerűen szerzett meg egy labdát, lerázta magáról az utána loholó Csikóst, majd 13 méterről – egykori klasszis édesapját idéző módon – elegánsan helyezett a kapu jobb oldalába (2:0). Úgy festett, az ETO padlóra került. A 67. percben Wukovics gólt szerezhetett volna, de túlzottan sokáig cselezgetett, majd amikor kiszorult helyzetből visszatálalt Kovács elé, akkor utóbbi lövését Végh menteni tudta. A hajrában a ferencvárosiak elkészültek erejükkel A 71. percben egy vehemens győri kombináció végén Kuttor elé került át a labda a bal oldalra, aki az ötös oldalvonaláról nagy erővel a léc alá bombázott (2:1). Érthetően vérszemet kapott a győri gárda, jelentős erőket mozgosí­tott az egyenlí­tésért, de igazán komoly gólhelyzete már nem volt.

8 gólos: Sándor T. (Debrecen)
5 gólos: Kulcsár (Békéscsabai EFC), Sallói (Kispest-Honvéd FC), Kovács J., Wukovics (Ferencváros), Horváth F. (Videoton-Waltham FC)
4 gólos: Azoitei (PMSC-Fordan), Csertői (Rába ETO FC), Gregor, Lipcsei (Ferencváros), Horváth Cs. (MTK), Szenes (Vasas SC), Kámán, Somogyi (Csepel-Kordax), Fischer (Siófoki Bányász)