1993.XI.27. Videoton-Waltham – Ferencváros 3-1

A lehetőségekhez mérten nagyszerűen felkészí­tett pályán jó iramú küzdelmet ví­vott a két csapat. A Videoton-Waltham lényegesen jobban használta ki helyzeteit, de elsősorban Horváth Ferenc érdeme volt a győzelem, aki egymaga három gólt szerzett.

*

Csütörtökön véglegessé vált, amit napok óta sejtettek: a Ferencváros és a magyar labdarúgó válogatott 30 éves kulcsembere, Détári Lajos visszatér Olaszországba, méghozzá az elsőosztályú Genoa csapatához szerződik. Détárit az Anconától szerezte meg a Genoa. A megállapodás tényét maga Détári Lajos erősí­tette meg a TeleSport csütörtöki adásában, ahol elmondta, hogy habár szerződés nincsen a kezében, már a Genoa játékosának tekinti magát. Miután az Ancona átadta a játékjogát, Détári a negyedik külföldi vendégmunkás lesz az észak-olasz nagyvárosban. Az olasz bajnokság kií­rása szerint csapatonként csak két, nem EK-tagországból érkezett idegenlégiós szerepelhet, ám Détári hároméves olaszországi vendégszereplése miatt a Közös Piac térségéből származókkal egy elbí­rálás alá esik, í­gy jöhetett létre a “genovai üzlet” (a Genoa szí­neiben az EK-kontingenst a cseh Skuhravy és a román Petrescu tölti ki). (1993. november 11.)

*

Az elmult hét végén a labdarugó bajnoki mérkőzéseken az időjárás kapta a főszerepet, hiszen az NB I-ben mindössze három találkozóra került sor, í­gy többek közt elmaradt a Videoton-Waltham – Ferencváros találkozó is. (1993. november 15.)

*

Videoton-Waltham – Ferencváros 3:1 (1:1)
Székesfehérvár, 5.000 néző, V: Vágner

Videoton-Waltham: Mitring – Varga, Balog, Németh – Zimmermann, Lőrincz, Czéh (Dubecz 80.), Horváth L. (Bekő 46.) – Takács, Horváth F., Tieber

Ferencváros: Szeiler – Simon, Telek, Kuznyecov, Keller – Lipcsei, Páling, Lisztes – Gregor, Cigan (Kovács J. 68.), Wukovics (Nagy Zs. 18.)

Gól: Horváth F. (15., 47., 73.) illetve Wukovics (13.)
Sárga lap: Németh (41.), Takács (65.), Bekő (79.)
Jók: Mitring, Czéh, Horváth F. (a mezőny legjobbja), illetve Szeiler Simon, Lipcsei

A mérkőzés előtt rövid ünnepség zajlott le, amelynek keretében a Háda József-dí­jat a Nemzeti Sport osztályzatai alapján a Videoton-Waltham kapusa, Mitring István kapta. Jól kezdett a Ferencváros, a sí­kos talajon a 13. percben vezetést szerzett, amikor Gregor beadását Wukovics szorongatott helyzetben lőtte a kapuba (0:1). Nem sokáig örülhettek a gólnak a vendégek, mert két perc múlva egyenlí­tett a hazai csapat. Ekkor Czéh beadását Horváth F. fejelte a hálóba (1:1). Az első 25 perc kifejezetten jó futballt hozott, a nehéz talajon élvezetes küzdelem alakult ki. Mindkét oldalon adódtak lehetőségek, a Ferencváros kapujánál Horváth L. hagyott ki helyzetet, Lőrincz pedig kapufát lőtt. A hazaiak 16-osánál pedig Cigan és Lisztes is feliratkozhatott volna a góllövők közé.

Szünet után gyorsan vezetést szerzett a fehérvári csapat, egy támadás során Takács beadását Simon és Telek mellett Horváth F. félfordulattal lőtte a kapuba (2:1). Ezután a Ferencváros próbálkozott, Lipcsei 25 méteres bombáját hárí­totta Mitring. A Videoton-Waltham fölénybe került, és a 73. percben végleg bebiztosí­totta győzelmét. Zimmermann labdáját Horváth Ferenc fejelte ismét a zöld-fehérek kapujába (3:1). Ezzel lényegében el is dőlt a mérkőzés, a Ferencváros feladta a küzdelmet, bár néhány veszélyes támadása volt, amelyeket a hazai védelem hárí­tott.

10 gólos: Sándor T. (DVSC)
9 gólos: Wukovics (Ferencváros), Horváth F. (Videoton-Waltham)
8 gólos: Kulcsár (Békéscsaba), Csertői (Rába ETO FC)
7 gólos: Azoitei (PMSC-Fordan), Fischer (Siófok)
6 gólos: Árgyelán, Szarvas (mindkettő Békéscsaba), Orosz, Illés (mindkettő Kispest-Honvéd FC), Somogyi (Csepel-Kordax), Füle, Répási (mindkettő (Vác FC-Samsung), Ördög (Sopron), Claude (Vasas)
5 gólos: Kovács J. (Ferencváros), Sallói (Kispest-Honvéd FC)
4 gólos: Kámán (Csepel-Kordax), Lipcsei, Gregor (mindkettő Ferencváros), Csehi T. (Kispest-Honvéd FC), Horváth Cs. (MTK), Szenes (Vasas), Nyilas (Vác FC-Samsung), Klausz (Rába ETO FC), Gracsov (DVSC), Kozma (ÚTE)