1995.IX.17. Vác FC-Samsung – Ferencváros 1-2

A csak közepes szí­nvonalú első félidőt egy izgalmakban bővelkedő második játékrész követte. A zürichi hősök már a 46. percben nagyobb sebességre kapcsoltak, és azt mindvégig tartani is tudták. Ha kí­nálkozó lehetőségeit jobban kihasználja, nagyobb arányú győzelmet arathatott volna a Ferencváros, amely minden tekintetben rászolgált a három pontra.

Vác FC-Samsung – Ferencváros 1-2 (0-0)
Vác, 15.000 néző, V: Puhl

Vác FC-Samsung: Hámori – Nagy T. – Lévai, Vojtekovszki, Puglits – Schwarcz, Romanek, Nyikos (Hanyecz 72.), Andrássy – Ví­g (Szoboszlai 54.), Borgulya (Sándor T. 85.)

Ferencváros: Hajdu – Simon T., Telek, Kuznyecov – Szűcs M., Milovanovic, Vincze O., (Zavadszky 85.), Kopunovic (Fatusi 78.), Nyilas – Lisztes, Nagy Zs.

Gól: Hanyecz (75.) illetve Schwarcz (62. – öngól), Kuznyecov (82.)
Sárga lap: Schwarcz (3. p.) illetve Vincze O. (10.), Milovanovic (37.)
Jók: Hámori, Schwarcz, Borgulya, illetve Telek, Kuznyecov, Lisztes, Simon

A legutóbbi fordulóban a Vasas elleni 2-0-ás hazai vereség és a kiábrándí­tóan gyenge játék után nem örültek a ferencvárosi drukkerek. Azután a svájci bajnok Grasshoppers elleni hétközi Bajnokok Ligája-találkozón 3-0-lal javí­tottak a zöld-fehérek. A váciak nagyra értékelték ugyan a zürichi gólzáport, ám nem titkolták: szeretnék mindhárom pontot otthon tartani. A mérkőzés kezdetét megelőző hatalmas zápor elvonult, a nap is kisütött, itt-ott csúszkáltak ugyan a játékosok, a labda sem mindig engedelmeskedett, de a harci kedvben nem volt hiány. A játék jobbára a két 16-os között folyt – helyzetek nélkül. Az első komoly lövést a 16. percben Lévai eresztette meg 30 m-ről – Hajdu védett. Az ellentámadás során Nyilas szólója majdnem gólt eredményezett, de Hámori merész vetődéssel hárí­totta a ferencvárosi 10 m-es lövését. A 22. percben Nyikos lövésébe az utolsó pillanatban léptek bele a védők. Nyolc méterről meglőtt labdája szögletre pattant. Az első félórában egyik csapat sem tudta lázba hozni szurkolóit. A szép számmal Vácra rándult zöld-fehér hí­vek jobbára csendben figyelték a pályán történteket. Aztán Lisztes a 33. percben megvillant, mintegy 25 m-ről ballal megsuhintotta a labdát, ami a kapufáról a mezőnybe pattant. Két percre rá Szűcs 20 m-es bombáját Hámori bravúrosan a léc fölé tolta.

Szünet után a vendég kezdett jobban. A 47. percben Lisztest ütötték el Hámori kapujától mintegy 30 m-re. Kuznyecov szabadrúgása centiméterekkel zúgott el a hazaiak kapuja mellett. A 62. percben gólnak tapsolhatott a zöld-fehér tábor. Lisztes az alapvonal közeléből kapu elé lőtt, labdájába Schwarcz olyan balszerencsésen nyúlt bele, hogy az lábáról a saját kapujába pattant (0-1 – öngól). A 69. percben Lisztes nagyszerűen tálalt a kilépő Nagy Zsolt elé, akinek 10 m-es lövését Hámori bravúrosan védte.Beszorult a Vác, a Ferencváros irányí­totta a játékot. Ezért is volt nagy meglepetés, hogy a három perccel korábban csereként beállt Hanyecz váratlanul átiratta az eredményjelző táblát. Ellentámadás során jól fordult le védőjéről, és 16 m-ről bombagólt lőtt a bal felső sarokba (1-1). Hamarost megszületett a második gól is A 82. percben baloldali vendégtámadást követően a kapu előtti nagy tömörülésben Kuznyecov piszkálta kapuba a labdát (1-2). A 88. percben Fatusi í­géretes helyzetben hibázott, 8 m-ről Hámoriba lőtte a labdát.

16. Haladás VSE 7 – 1 6 5-20 1

(Az MLSZ Fegyelmi Bizottsága három büntetőpontot levont a PMFC csapatától, mert a Pécsi MFC – BVSC-Dreher (0-2) mérkőzésen Dienes jogosulatlanul szerepelt a baranyaiaknál.)

5 gólos: Baranyi (Csepel SC)
4 gólos: Hamar (MTK), Borgulya (Vác FC-Samsung), Vincze I. (BVSC-Dreher), Szarvas (Békéscsabai EFC)
3 gólos: Orosz (BVSC-Dreher), Arany (DVSC-Epona), Dárdai (Pécsi MFC), Nyicsenko, Jeremejev (Stadler FC), Preisinger (Zalaegerszegi TE), Illés (MTK), Azoitei, Hámori (Győri ETO FC)