A ferencvárosiak végig többet birtokolták a labdát, ám elképesztő hibákat követtek el, a szombathelyiek ugyanakkor rendkí­vül nagy elszántsággal küzdöttek, í­gy megérdemelten vitték haza az egyik pontot.

Ferencváros: Hajdu – Telek – Hrutka, Szűcs M. – Arany (Milovanovic 60.), Albert, Lisztes, Jagodics, Kecskés – Nicsenko, Kopunovic (Kuntic 60.)

Haladás VFC: Király – Tóth M. – Neudl (Zugor 46.), Varga – Mikóczi, Varsányi (Lengyel 91.), Kovács, Szekér, Tóth Gy. – Fehér (Belliot 85.), Negrau

Sárga lap: Szűcs M. (20.), Kecskés (43.) illetve Varga (23.), Negrau (26.), Mikóczi (90.)
Jók: Telek illetve Tóth M.

A találkozó elején Hrutka szabadrúgása, illetve Tóth M. veszélyes fejese jelentett eseményt. Aztán Tóth Gy. jobboldali szöglete tréfálta meg Hajdut, aki nagy nehezen csak megkaparintotta a labdát. A 13. percben nem született gól, mégis nagy üdvrivalgásba kezdtek a fővárosi szurkolók: az eredményjelzőre ugyanis kií­rták, hogy a nagy rivális, a bajnoki éllovas BVSC-Dreher otthonában csak 1-1-es döntetlent játszott a Békéscsabával. Annak is lehetett örülni, hogy kisütött a nap, a játék azonban egyáltalán nem kápráztatta el az érdeklődőket. A 24. percben egy kapu előtti kavarodás után Szűcs elé került a labda, de nagyerejű, távoli bombája elkerülte a bal felső sarkot. Ahogy hűlt le a levegő, úgy lettek egyre türelmetlenebbek a drukkerek, ők ugyanis futballt szerettek volna látni, ami pedig a pályán folyt, az a legkevésbé sem emlékeztetett erre a játékra. így aztán fél óra elteltével egyre hangosabbá vált a füttykoncert. A félidő hajrájában csak annyit változott a helyzet, hogy nemcsak füttyszóval tüntettek a Fradi-hí­vek, hanem ébresztőre is buzdí­tották kedvenceiket. A 42. percben Hrutka lapos bombája – az egyik szombathelyi játékoson irányt változtatva – a jobboldali kapufát találta el, a kipattanó labdát pedig Nicsenko az előtte álló Kopunovicba rúgta (a kapu üresen tátongott).

A 48. percben Lisztes próbálkozott, már az is komoly eredménynek számí­tott, hogy egyáltalán jól célzott, de Királynak nem okozott különösebb gondot a hárí­tás. Valamivel később újra Lisztes villant egyet, átverekedte magát a védőkön, középre küldött labdáját Tóth M. a gólvonalról vágta ki. A 69. percben végre egy szép ferencvárosi támadást láthattak a hidegben fagyoskodók: Nicsenko átadását Albert bombázta kapura, Király azonban ezúttal is a helyén volt. A vége felé még Hrutkának volt egy veszélyesnek tűnő fejese, ám az a próbálkozás is célt tévesztett.

16. Pécsi MFC 20 4 2 14 16-33 11

Az MLSZ Fegyelmi Bizottsága három büntetőpontot levont a PMFC csapatától, mert a Pécsi MFC – BVSC-Dreher (0-2) mérkőzésen Dienes András jogosulatlanul szerepelt a hazai együttesben.

10 gólos: Orosz, Vincze I. (BVSC-Dreher), Nicsenko (Ferencváros – korábban: Stadler FC)
9 gólos: Sándor T. (DVSC-Epona), Horváth F. (Fehérvár ,96 FC), Illés (MTK FC)
8 gólos: Baranyi (Csepel SC), Jeremejev (Innstadt Stadler FC), Németh (Zalaegerszegi TE)
7 gólos: Szarvas (Békéscsabai EFC), Arany (Ferencváros – korábban: DVSC-Epona), Borgulya (Vác FC-Samsung)