1996.XII.1. Ferencváros – ZTE 5-0

Határtalan lelkesedéssel, közönségszórakoztató játékkal rukkolt elő a fővárosi gárda, és ilyen arányban is megérdemelt győzelmet aratott a becsületesen küzdő zalaiakkal szemben.

Ferencváros – Zalaegerszegi TE FC 5-0 (3-0)
Üllői út, 7.300 néző, V: Hanacsek

Ferencváros: Szeiler – Nyilas – Milovanovic (Zavadszky 58.), Hrutka – Szűcs M., Lisztes (Vincze G. 54.), Miriuta, Arany, Nagy N. – Horváth F., Nicsenko (Holló 81.)

Zalaegerszegi TE FC: Tóth J. – Szabó I. Zs., Kocsárdi, Csóka – Vidóczi (Tóth Z. 69.), Balog Z. (Molnár B. 46.), Tóth Gy., Gaál L., Németh – Somfalvi, Szabó II. Zs. (Molnár A. 77.)

Gól: Milovanovic (13.), Nicsenko (38., 80.), Arany (45.), Horváth F. (55.)
Sárga lap: Arany (35.) illetve Tóth Gy. (45.), Gaál (50.), Kocsárdi (85.)
Jók: Nyilas, Miriuta, Horváth F., Nicsenko illetve Tóth Gy.

TFU_19961228_Trb_002 - 0016-19961201Zöld-fehérben pompázott a szikrázó napsütésben az Üllői úti stadion játéktere. A 16-osok környékét letakarí­tották, azonban a hó volt az úr a pálya túlnyomó részén. Hatalmas üdvrivalgás fogadta a kivonuló csapatokat. Lisztes Krisztián utoljára (?) futott ki a Ferencváros mezében, hiszen – mint tudott – a jövőben a német VfB Stuttgart együttesét erősí­ti. Szerkezeti változást hajtott végre csapatán a Ferencváros vezetőedzője, Varga Zoltán. Az eddig inkább játékmesterként foglalkoztatott Nyilas Elek utolsó emberként söprögetett.

A 8. percben Miriuta 30 m-es szabadrúgása foglalkoztatta a zalai kapust. Rá két percre Lisztes kí­gyózott át a kék-fehér védelmen; beadásából Arany elé pattant a labda, akinek lövésébe önfeláldozóan belevetődtek a zalaiak. A 13. percben ritkán látható góllal szerezte meg a vezetést a hazai gárda: rövidpasszos adogatást követően Milovanovic elé került a labda, aki 20 m-ről a léc alá bombázott (1-0). A viharos kezdést nem követte hasonló a hazaiak részéről. Inkább a gyors “kontrákra” összpontosí­tottak a zöld-fehérek. Egy ilyen gyors ellentámadásból a 20. percben Lisztes éles szögből leadott lövését bravúrosan hárí­totta Tóth. A következő zalaegerszegi támadásból gólt kaphatott volna a Ferencváros. Somfalvi lépett ki az elmélázó védők közül, majd 17 m-ről Hámorit találta el. Hamarosan jött a válasz: Nicsenko 16 m-es emelését követően a háló tetején landolt a labda. A 31. percben az egyik ritka ZTE-támadás is “gólszagú” volt. Kocsárdi í­velt a jobb oldalról középre, ahol Szabó II. Zsolt egyedül emelkedhetett a levegőbe – 8 m-es fejese célt tévesztett. A 38. percben ismét “csodagólnak” örülhetett a hazai publikum: egy hosszú előreí­velést Horváth F. mellel Nicsenko elé tett, aki egy laza bokamozdulattal a kifutó kapus fölött a hálóba emelt (2-0). A félidő befejező percére is maradt találat: Lisztes – Nicsenko – Arany volt a labda újta, a hazai csatár biztosan lőtt a léc alá (3-0).

A második játékrészt is góllal nyithatta volna a Ferencváros, de Nicsenko sarkazásából Szűcs 5 m-ről mellé lőtt. Az 54. percben vastaps tört ki a stadionban, Lisztes Krisztián ugyanis levonult a pályáról. Egy perc múlva Nicsenko átadásából Horváth F. került helyzetbe; 7 m-ről lőtt labdája a bal kapufáról pattant a hálóba (4-0). Nem lazí­tott a szorí­táson a Ferencváros. Hatalmas elszántsággal, sok mozgással, sűrű helycserékkel jelentős fölényben játszottak a zöld-fehérek. Ezt láthatta a 7300 néző a helyszí­nen – a 70. percben ezt a hivatalos nézőszámot í­rták ki az eredményjelzőre. A félidő befejező harmadában a zalaiak változtattak valamicskét védekező taktikájukon. Előrébb merészkedtek, aminek kárát is látták. A 80. percben a bal oldalon gyors ferencvárosi támadás bontkozott ki. Miriuta pontosan gurí­tott középre, ott Nicsenko egy pazar csellel tisztára játszotta magát, majd 12 m-ről a jobb alsó sarokba gurí­tott (5-0).

* * *

TFU_19961228_Trb_002 - 0015-19961201Lisztes Krisztián lelkes, odaadó játékkal búcsúzott vasárnap délután csapatától és közönségétől. Januárban már a német Bundesliga I. osztályában, a VfB Stuttgartban folytatja pályafutását az Üllői úton oly népszerű 10-es, a búcsúzó ferencvárosi reménység.

– Milyen volt a vasárnapi mérkőzés?
– A csapat szemszögéből könnyű, számomra viszont nagyon nehéz. Igyekeztem góllal búcsúzni. Ez nem sikerült. A lényeg az, hogy a gárda győzött. Sokat köszönhetek a Ferencvárosnak és a közönségnek.

– Egyszer talán még magára húzza a zöld-fehér mezt?
– Elképzelhető. Sőt, remélem, hogy alkalmam lesz még ferencvárosi mezben játszani.

– Mit vár a stuttgarti “kiruccanástól”?
– Lehetőséget kapok a bizonyí­tásra. Nagyon bí­zom benne, hogy élni is tudok az eséllyel, és beverekszem magam a német csapatba.

– Mikor utazik?
– Januárban már ott kezdem el a téli felkészülést. Állí­tólag egynémetországi teremtornán már játszom; éppen volt társaim ellen.

– Magyar válogatottság?
– Nagy megtiszteltetésnek venném mind az A-keretbe való meghí­vást, de a 21 évesek gárdájában is szí­vesen játszanék jövőre Eb-selejtezőket.

18. Pécsi MFC-Titán 17 1 4 12 13-38 7

A Ferencváros – Győri ETO FC (3-2) mérkőzés eredményét a győriek megóvták. Az MLSZ kedden délután dönt a három pont sorsáról.

14 gólos: Sándor T. (DVSC-Epona), Illés B. (MTK FC)
12 gólos: Ilea (DVSC-Epona), Szanyó (Újpesti TE)
11 gólos: Nicsenko (Ferencváros)
10 gólos: Kovács Z. (Újpesti TE)
9 gólos: Fodor T. (Győri ETO FC), Kenesei K. (MTK FC)
7 gólos: Tóth M. (Kispest-Honvéd FC), Tököli (PMFC-Titán), Horváth F. (Ferencváros)
6 gólos: Arany L. (Ferencváros), Negrau (Haladás VFC)
5 gólos: Szabados A. (Békéscsabai EFC), Nagy T. (Csepel), Zsivótzky (MTK FC), Bérczy (Újpesti TE), Váczi Z. (Vasas CV), Andrássy (Vác FC-Samsung), Takács L. (Videoton FC Fehérvár)

*

A Magyar Labdarúgó Szövetség fegyelmi bizottsága kedden tárgyalta a Ferencváros – Győri ETO FC óvási ügyet. Mint ismeretes, a Rába-partiak azért óvták meg a 3-2-es ferencvárosi győzelemmel végződött november 16-i NB I-es mérkőzés végeredményét, mert álláspontjuk szerint a budapesti zöld-fehéreknél az utolsó percekben négy olyan labdarúgó szerepelt, aki játékjogosultság szempontjából külföldinek számí­t. Maratoni, három és fél órás tanácskozás után a fegyelmi bizottság úgy határozott, hogy az óvás alaptalan, ezért azt elutasí­totta, a mérkőzés három pontját a pályán elért 3-2-es eredménnyel a Ferencváros javára igazolta.

A határozatot Furulyás János, a Ferencváros labdarúgó-szakosztályának  elnöke í­gy kommentálta: – Ilyen döntésre számí­tottam, hiszen két hete hangoztattam, hogy joghézag van a szabálykönyvben.

Horváth Béla, a Győri ETO FC technikai vezetője bejelentette, hogy a döntés után lemond az MLSZ átigazolási bizottságában elfoglalt tisztségéről. A sportvezető hangsúlyozta, hogy korábban a román Catalin Azoitei hasonló esetében – amikor a játékos rövid időre Belgiumba távozott – az MLSZ-től olyan értesí­tést kapott a klub, hogy Azoitei magyar státuszát elveszí­tette, s játékengedélyét újra meg kellett kérni. Horváth Béla lemondását í­gy kommentálta: – Amí­g az MLSZ egyes bizottságainak döntése nem azt szolgálja, hogy tiszta helyzet alakuljon ki a magyar labdarúgásban, nem arra sarkall, hogy a szabályokat betartsák, hanem arra, hogy kijátsszák azokat, akkor nem tudok tovább a bizottságban dolgozni. Az óvásról a Győri ETO FC elnöksége döntött, ez a testület hozza meg, várhatóan szerdán, a határozatot arról is, hogy a klub fellebbez-e. Én személy szerint nem látom értelmét.