2024.I.25. Viktoria Plzen – Ferencváros: 3-1

A VIKTORIA PLZEN ELLEN IS VESZÍTETT AZ EDZŐTÁBORBAN A FERENCVÁROS

A spanyolországi edzőtábor utolsó meccsén a Ferencváros ugyan vezetést szerzett cseh ellenfele ellen, de az utolsó 20 percben három gólt kapott, és vesztett.
A Spanyolországban edzőtáborozó Ferencváros ma két edzőmeccset is lekötött, és az ukrán Krivbasz elleni vereség után a cseh Viktoria Plzen is jobbnak bizonyult. Ezzel véget ért a magyar bajnok edzőtábora, még ma hazatér Magyarországra a csapat.

Viktoria Plzen — Ferencváros: 3-1 (0-1)
La Nucia, 15:30. ? néző.
Vezette: ?

Viktoria Plzen: Jedlicka — Hejda (Hranác), Cerv (Paluska), Kliment (Reznik), Kopic, Vydra (Mosquera), I. Traoré (Cadu), Jemelka (Kalvach), Havel (Valenta), Sulc, Dweh (Chory)
vezetőedző: Miroslav Koubek

Ferencváros: Dibusz — Makreckis, Cissé, Aaneba, Ramírez — Loncar, Maiga (Tóth A., 46.), Abu Fani (Sigér, 87.) — Marquinhos, Pesic (Varga Z., 84.), Zachariassen (Sevikyan, 30.)
vezetőedző: Dejan Stankovic

Gól: Dweh (7. – öngól) illetve Chory (70.), Sulc (73.), Kalvach (90+1.)
Sárga lap: — illetve Ramírez (30.), Marquinhos (82.)

A spanyolországi edzőtáborban két meccset is játszott a Ferencváros csütörtökön. Előbb egy góllal kikapott az ukrán Krivbasz Krivij Rihtől, majd a cseh Plzen ellen kettővel veszített.

Az első félidőben inkább a Ferencváros akarata érvényesült, amire jó hatással volt az is, hogy mindjárt az elején egy szerencsés góllal megszerezte a vezetést. Marquinhos lövésébe ugyanis úgy ért bele Dweh, hogy a lábáról a saját kapujába pattant a labda. 1–0

Sok volt a szabálytalanság, helyzetből keveset lehetett feljegyezni, s inkább a zöld-fehérek előtt adódtak lehetőségek, a pontos befejezés azonban hiányzott.

A második félidő elején a Plzen ragadta magához a kezdeményezést, Dibusznak védenie is kellett egy veszélyes fejest. Bár nyomtak a csehek, igazán nagy veszélyt nem tudtak kialakítani. A szorgos munka azonban eredményt hozott a Plzennek, mert a 70. percben előbb teljesen váratlanul Chory révén egyenlített az ellenfél, miután kihasznált egy védelmi megingást, majd alig három perccel később Sulc lőtt 18 méterről szép gólt a jobb alsóba. 1–2

A csehek vezetése után a Ferencváros nagy erővel kezdett támadni az egyenlítésért, a behúzódó plzeniek védelmét viszont nem sikerült feltörni. Sőt, az utolsó percben egy gyors kontra végén még Kalvach is betalált közelről, így keserű lett a vége az edzőtábornak. 1–3

Az FTC a meccs után már csak csomagolni ment vissza a szállodába, ugyanis még ma hazaérkezik a csapat.

(A Ferencváros és a Viktoria Plzen hivatalos honlapja továbbá az nso.hu és a Nemzeti Sport alapján)

2 hozzászólás a(z) 2024.I.25. Viktoria Plzen – Ferencváros: 3-1 bejegyzéshez

• PERCRŐL PERCRE

15:31
    ELKEZDŐDÖTT A TALÁLKOZÓ!
    A Ferencváros zöld-fehér csíkos mezben, fehér nadrágban, a Viktoria piros-kékben játszik.

15:39
    7. PERC: VEZET A FERENCVÁROS! 1–0
    Marquinhos próbált lőni egyet 14 méterről, a lövésről nem fogjuk megtudni, hogy mennyire lett volna jó, mivel a labda útjába betette a lábát Dweh, és onnan a labda a bal felsőbe vágódott. 1–0

15:39
    9. PERC
    Jemelka beadását fejelte ki a tizenhatoson belülről Abu Fani.

15:44
    13. PERC:
    Pesics indította remek ütemben Zachariassent, aki már csak a kapussal állt szemben, amikor megpróbálta átemelni rajta a labdát. Ez sikerült is, de mégsem lett gól, mert a löbbölés a kapu felett is elszállt.

15:47
    16. PERC
    Loncar indította a középen kiugró Pesicset, viszont a kapujából messze kifutó Jedlícka szépen mentett előle.

15:58
    26. PERC:
    Abu Fani ívelt szabadrúgást a cseh tizenhatoson belülre, a kifutó Jedlicka kapus elütötte a labdát, utána viszont összeütközött Zachariassennel. Ápolás.

15:59
    ZACHARIASSEN NEM TUDJA FOLYTATNI.
    16:00
    30. PERC:
    Zachariassen helyére Szevikjan állt be.

16:01
    30. PERC
    Ramírez kapott sárga lapot egy félpálya közelében elkövetett szabálytalanságért.

16:01
    ZACHARIASSEN BESZÁLLT A MENTŐBE, KIVIZSGÁLNI VISZIK.
    16:08
    37. PERC
    Jobb oldalról jött be egy cseh szöglet, üggyel-bajjal sikerült megint szögletre menteni, a másik szöglet viszont gyenge volt.

16:10
    39. PERC
    Loncar indulhatott meg egy jó kontrával a Plzen kapuja felé, de utolérték és szerelték.

16:11
    KÖZBEN KIDERÜLT, HOGY ZACHARIASSENNEK MÉGSEM KELLETT BEMENNIE A KÓRHÁZBA, VISSZATÉRT A KISPADRA.
    16:14
    43. PERC:
    Loncar lövése dolgoztatta meg Jedlickát, aki kiütötte a bal alsóba tartó labdát.

16:15
    44. PERC
    Szabadrúgást végezhetett el az FTC a tizenhatos jobb oldalának vonala közeléből, Loncar kapura csavart, nem sokkal ment fölé a labda.

16:17
    VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK, VEZET A FERENCVÁROS. 1–0
    16:32
    ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ.
    16:35
    51. PERC
    Holik jó fejesét mentette Dibusz a jobb fölső elől szögletre.

16:35
    52. PERC
    A szöglet veszélytelen volt.

16:40
    56. PERC
    Marquinhos hozta fel a labdát egy jó ferencvárosi támadás közben, majd a lehető legjobb ütemben adta Abu Faninak, aki néhány csel után lőtt a tizenhatoson belülről, de a védők lábában akadt el a labda.

16:49
    64. PERC
    Jobb oldali plzeni beadás után nagyon magára maradt az ötös közelében egy támadó, de a fejese fölészállt.

16:50
    66. PERC
    Abu Fani kapott egy tekintélyes „csomagot”, de nem tetszett neki, hogy a pakkot a lábára kézbesítették.

16:51
    IVÓSZÜNET.
    16:56
    70. PERC: EGYENLÍTETT A PLZEN! 1–1
    Bizonytalankodott a ferencvárosi védelem, közbeugrott Chory, elhúzta a labdát Dibusz mellett, és jobbról a kapuba lőtt. 1–1

16:57
    73. PERC
    Abu Fani bal oldali szöglete jól csavarodott ugyan, de a védők felszabadítottak.

16:58
    MÁR A PLZEN VEZET! 1–2
    A 73. percben Sulc kapott labdát a ferencvárosi tizenhatos előterében, majd remek mozdulattal, 18 méterről kilőtte a jobb alsót. 1–2

17:02
    78. PERC
    Marquinhos szlalomozott a védők között, majd 16 méterről lőni is tudott, egy utolsó pillanatban közbelépő lábról azonban szögletre pattant a labda.

17:05
    82. PERC
    Marquinhos kapott sárga lapot kakaskodásért.

17:08
    84. PERC
    Cserélt a Ferencváros, Pesics helyett Varga Zétény a pályán.

17:10
    87. PERC
    Ramírez végezhetett el szabadrúgást 25 méterről, de a lövése a sorfalról vágódott le.

17:11
    87. PERC
    Abu Fani helyett Sigér kapott lehetőséget.

17:14
    90. PERC
    Varga Zétény csapott le egy kósza labdára, el is lőtte 7 méterről, Jedlicka azonban védett.

17:15
    90+1. PERC: BENT VAN A HARMADIK CSEH GÓL IS. 1–3
    Kontrára indult a Plzen, létszámfölénybe kerültek a csehek, és Chory jobb oldali átívelését Kalvach lőtte a hálóba három méterről.