2 hozzászólás a(z) 2024.II.6. Ferencváros – MTK: 5-1 bejegyzéshez

90′
    VÉGE
    Vége a mérkőzésnek, nagy különbséggel győzött a Ferencváros. 5–1

88′
    A NELA szerint legutóbb 2020. november 7-én Hahn János ért el mesternégyest az NB I-ben, ő a Puskás Akadémia elleni 6–2-es győzelem alkalmával.

85′
    Kosznovszky fordult rá egy lövésre 17 méterre a ferencvárosi kaputól, de erő sem volt benne, kigurult a labda az alapvonalon túlra.

85′
    Sárga lap
    Besic kapott sárga lapot, mert lerántotta Kosznovszkyt.

82′
    Jurina cselezgetett a saját tizenhatosa közelében, elvették tőle a labdát, Marquinhos pedig nem passzolt, holott három társ is kérte tőle, inkább ellőtte, de elég reménytelenül fölé.

78′
    CSERE
    Az MTK is változtatott, Nagy Zsombor helyére Kovács Patrik állt.

77′
    CSERE
    Cserélt a Ferencváros, Ramírez helyett Dhonata.

77′
    CSERE
    És még egy Fradi-csere: Besic érkezett Maiga helyére.

71′
    Marquinhos beadása ezúttal Abu Fanit találta el, aki ballal, 7 méterről rosszul lőtt.

68′
    Sárga lap
    Spalek kapott sárgát, mert felrúgta megiramodó ellenfelét.

67′
    CSERE
    Cissé is leballagott a pályáról, az ő helyére Samy Mmaee állt.

67′
    CSERE
    Cserélt a Ferencváros, Varga Barnabás helyére Lisztes állt be.

67′
    Támadásban maradt a Ferencváros, nehéz húsz perce van még hátra az MTK-nak.

66
    GÓL
    GÓÓÓÓL! ÖTNÉL TART A FRADI! Ezúttal Varga Barnabást gólpasszt adott. Bal oldali szöglet után Varga átvette a labdát, sarokkal passzolt Loncarnak, aki 10 méterről remekül tekert a bal alsóba. 5–1

64′
    Marquinhos fejesét ezúttal Loncar fejelhette rá 11 méterről, Demjén viszont hatalmas vetődéssel szögletre mentett.

61′
    CSERE
    Cserélt az MTK, Ennin helyére Jurina.

61′
    CSERE
    És még egy MTK-csere, Bognár István helyére Spalek érkezett.

60′
    Ramírez adott be balról veszélyesen, de felszabadítottak a védők.

59′
    Érdekesség: Varga Barnabás 3 perc 28 másodperc alatt szerzett három gólt a második félidőben.

58′
    Alig néhány perc alatt Varga Barnabás parádéjával nagy előnyt szerzett a Ferencváros.

58′
    CSERE
    Thiam helyére jött Kosznovszky az MTK-ban.

57
    GÓL
    GÓÓÓÓL! VARGÁNAK A NEGYEDIK! És ezzel már Varga vezeti a góllövőlistát! Marquinhos remek bal oldali beadását a teljesen szabadon hagyott Varga Barnabás 7 méterről fejelte a jobb felsőbe. 4–1

53
    GÓL
    GÓÓÓÓL! MESTERHÁRMAS! A középkezdés után az MTK tizenhatosa felé került a labda, Kádár megpróbálta hazakísérni, de nem figyelt a mögötte ólálkodó Varga Barnabásra, aki közbeugrott, és miután már csak Demjénnel állt szemben, könnyű gólt szerzett. 3–1

52′
    GÓL
    GÓÓÓÓL! VEZET A FERENCVÁROS! Loncar vezette előre a labdát, nem sikerült elvenni tőle, 16 méterres lövése megpattant egy lábon, éppen Varga Barnabás elé, aki 6 méterről könnyen lőtt a kapuba. 2–1

51′
    A második félidőt közel sem kezdte olyan ellenállhatatlanul az FTC, kis túlzással az MTK többet tanyázott a zöld-fehérek térfelén ebben az öt percben, mint az egész első félidőben.

48′
    7014 néző figyeli a helyszínen az eseményeket.

47′
    Varga Ádám ütközött csúnyán a saját csapattársával, Cissével a saját tizenhatosukon belül.

47′
    CSERE
    Cserélt az MTK is még a szünetben, Végh helyére jött Varju.

46′
    Második félidő
    Elkezdődött a második félidő.

46′
    Szünet
    Vége az első félidőnek, nagy fölényben játszik a Ferencváros, de az állás döntetlen. 1–1

46′
    CSERE
    Cserélt az FTC, Kodro helyére jött Makreckis.

45
    Nem gól, Varga két kézzel lökte el Katát.

44′
    De lehet, hogy mégsem lesz gól, mert mintha Varga lökött volna a fejese előtt.

43′
    ÚGY TŰNT, MEGINT VEZET A FERENCVÁROS, DE MÉGSEM! Abu Fani szöglete találta meg a kaputól 9 méterre Varga Barnabást, aki fejjel szépen fejelt a bal alsóba.

40′
    Szabadrúgáshoz jutott a Ferencváros 25 méterről, kissé jobbról.

40′
    Abu Fani a beívelést választotta, de az MTK védői rövid időre felszabadítottak.

39′
    Majdnem gól! Marquinhos bal oldalról pozitív kiflit küldött a kapu felé, a labda pedig Varga Barnabás hátáról egy védőre pattant, onnan centiméterekkel mellé. A bíró nem látta, hogy szögletnek kellene jönnie.

38′
    A gól óta nagy erővel támad a Ferencváros, de igazi helyzetbe nem került. A nyomás azonban nagy.

31′
    GÓL
    GÓÓÓÓL! EGYENLÍTETT AZ MTK! Bognár István hozta előre a labdát, nem támadta meg senki, ezért 24 méterről ellőtte, eltalálta Wingót, akinek a testéről a jobbra mozduló kapust becsapva a labda a kapu közepébe vágódott. 1–1

30′
    Varga Barnabás akár duplázhatott is volna! Nagyon veszélyes helyzet alakult ki az MTK kapuja előtt, Marquinhos beadását mentették a védők, éppen Varga elé, aki 6 méterről nem sokkal lőtt fölé.

28′
    A hazaiak kapujában Varga Ádámnak eddig nem kellett védenie, ő egyébként tavaly októberben, az Újpest ellen védett legutóbb bajnokin, aztán november elsején a kupában a PAFC elleni hosszabbításban 4–3-ra megnyert meccsen. Azóta nem kapott szerepet.

24′
    A Groupama Arénában legutóbb, 2022 májusában 3–0-ra nyert a bennmaradásért küzdő MTK, amelyet akkor is a játékosként mind a 4 NB I-es meccsét az FTC-ben játszó Horváth Dávid dirigált. A zöld-fehérek azon a találkozón már bajnokként léptek pályára. A XXI. században ekkor fordult elő másodszor, hogy a kék-fehérek háromgólos sikert arattak a rekordbajnok ellen: 2001 májusában 5–2-re nyertek.

23′
    Ez volt Varga Barnabás 9. gólja az idényben.

22′
    GÓL
    GÓÓÓÓL! VEZET A FERENCVÁROS! A bal oldalról érkezett Marquinhos beadása, Varga Barnabás 6 méterről belefejelt a labdába, amely a rosszul kimozduló Demjén fölött a léc alá vágódott. 1–0

21′
    A szabadrúgás után jól védekezett a Ferencváros, így nem került helyzetbe az MTK.

20′
    Abu Fani tartott rá Nagy lábára, ezért jöhetett szabadrúgással az MTK.

19′
    MIT VÉDETT DEMJÉN?! Bal oldali szöglet után Varga megcsúsztatta, majd Zachariassen közelről belestukkolt, és a bal felsőbe tartó labdát elképesztő bravúrral ütötte ki Demjén.

19′
    Az örökrangadóknak 11 helyszíne volt eddig, az Üllői úton 80 találkozóból 37-et nyert meg a Ferencváros, 26-ot az MTK, 17-szer pedig döntetlenre végeztek.

18′
    Loncar veszélyes beadását fejelték ki szögletre az MTK védői.

16′
    Tizenegyes lesz?

16′
    Nem. Ránézésre nem is volt az.

15′
    Marquinhos lőtte rá a tizenhatos bal sarkáról, a lövése lepattant, de vissza a brazilhoz, aki felugrott fejelni Véghgel, és rosszul esett a tizenhatoson belül.

14′
    Ramírez szemébe ment bele egy felvert fűcsomó, de rövid önkezelés után újra munkára készen állt a védő.

11′
    A tavaly szeptember végi odavágón az FTC 0–1-ről 6–1-re kiütötte az MTK-t, ez az utóbbi 57 év legnagyobb diadala volt az örökrangadókon, előzőleg ugyanis utoljára 1967 októberében győztek hasonló különbséggel, akkor 5–0-ra a zöld-fehérek.

10′
    Végh lépett rá csúnyán Abu Fani lábára. Nagyon fájt az eset az izraeli válogatott játékosnak.

8′
    Helyzetek az MTK kapuja előtt. Előbb Loncar az ötös bal sarka közeléből a védőt találta el, majd a kipattanót Maiga lőtte rá 20 méterről, vagy fél méterrel fölé.

8′
    Nagyon beszorult az MTK, erősen nyom a Ferencváros.

7′
    A bal oldalról végezhetett el szögletet a Ferencváros, Ramírez beadását üggyel-bajjal kivágták az MTK védői.

3′
    Ennin tört be jobbról a ferencvárosi tizenhatoson belülre, középre gurítását Varga Ádám csípte el.

2′
    Bőven vannak szabad helyek az Üllői úton a téli szünet utáni első hazai meccsen.

1′
    Meccs indítása
    Elkezdődött a találkozó.

1′
    A Ferencváros zöld-fehér csíkos mezben, fehér nadrágban, az MTK tiszta kékben játszik.

Szeretettel köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik az Üllői úton a 223. örökrangadó, a Ferencváros–MTK mérkőzés a labdarúgó NB I 19. fordulójából. Tartsanak velünk!

A Tempó, Fradi! portál nyilvántartása szerint ez lesz a 275. díjmérkőzés a zöld-fehérek és a kék-fehérek között, az örökmérleg 110 FTC-siker, 62 döntetlen és 102 MTK-diadal, 430–424-es gólkülönbség. Ezekből 222 örökrangadót játszottak az élvonalbeli bajnokságban, amelyekből 91-et nyertek meg a IX. kerületiek, 52 döntetlen és 79 kék-fehér siker mellett.