2024.III.10. Fehérvár FC – Ferencváros: 0-2

3 hozzászólás a(z) 2024.III.10. Fehérvár FC – Ferencváros: 0-2 bejegyzéshez

• Végignézve a meccset -- bár eddig is éreztem -- sajnálkozva állapítottam meg, hogy ez a Sigér már nem az a Sigér aki négy éve Glasgowban tündökölt. A súlyos sérülése után leszálló ágba került, ahonnan nagy akaraterővel még valamennyire visszakapaszkodott, de már csak középcsapatba jó. De legalább úri módon, sértődés és harag nélkül távozott. De a sérülése után ugyanúgy leépült Owusu és Tokmac is. Felvillanásaik voltak, de már nem a régiek. A profi foci pedig kegyetlen, a létszám pedig kötött.
    A meccsen feltünt nekem Makreckis gyenge teljesítménye, rengeteg labdát elszórt, dehát Sztankovics tudja, hogy miért nem hozta le előbb.
    Kellemes, a hazai fociban szokatlan tény, hogy Sztankovics és Karakó tisztázták a dolgot.
    A Felcsút következik, de Hornyák a múltkori hazugságaival kimutatta a foga fehérét, és félek, hogy ez még jobban szabadjára engedi játékosai durvaságait.

95′
    VÉGE
    Vége a meccsnek, a Ferencváros nyert, és a tabella élére ugrott. 0–2

90′
    Négy perc a hosszabbítás.

88′
    CSERE
    A végére még két fehérvári csere, Sigér helyett Berki.

88′
    CSERE
    Valamint Gradisar helyett Kovács Patrik.

87′
    Bese vette észre, hogy ha azonnal lő, akkor jó lehet, de a lövés nagyon lecsúszott a lábáról.

85′
    Az utóbbi percekben inkább a Fehérvár aktív, talán a Ferencváros már zsebben érzi a három pontot.

78′
    CSERE
    Ferencvárosi cserék… Először Varga Barnabás helyett Pesics.

78′
    CSERE
    Aztán Makreckis helyett Botka…

78′
    CSERE
    Végül Marquinhos helyett Szevikjan.

76′
    Katona próbálkozott lövéssel 18 méterről, de csúnyán ellőtt a jobb felső mellett-fölött.

75′
    Maiga kapott a lábához egy szerelés után, majd botladozva talpra állt, és végül folytatni tudta a játékot.

70′
    Csongvai végezhetett el szabadrúgásst 24 méterről, a kapu jobb oldalába tartó labdát Dibusz kiütötte.

70′
    Jönnek a fiatalok a Fehérvárban. Így nehéz lesz fordítani…

69′
    CSERE
    68′
    Tavasszal egyedül az FTC hibátlan még az NB I-ben – igaz, a DVTK elleni otthoni meccsét elhalasztották, így csak 5 meccset játszott. A zöld-fehérek amúgy 6-os győzelmi sorozatban vannak a bajnokságban, és ezeken a találkozókon mindig legalább 2 gólt értek el. Úgy tűnik, a sorozat folytatódik…

67′
    A hazai védelem hozzá sem tudott szagolni a labdához, Marquinhos kapott szép labdát, majd balról, 7 méterről rásuhintotta, Tóth Balázs bravúrral védett.

62′
    Marquinhos óriási meglátása volt, hogy Zachariassen magányosan érkezik a tizenhatoson belülre, adta a labdát, a norvég kapásból ellőtte, Tóth Balázs azonban szépen védett.

60′
    CSERE
    Cserélt a Fehérvár, Spandler helyére Simut érkezett.

60′
    CSERE
    Újabb fehérvári csere, Christensen helyett Tóth Tamás játszik tovább.

59′
    Sárga lap
    Varga Barnabás kapott sárga lapot, mert rossz becsúszással elkaszálta Csongvait.

58′
    A szöglet teljesen veszélytelen volt.

57′
    Zachariassen tört be a jobb oldalról a tizenhatoson belülre, Spandler azonban szögletre szerelte.

56′
    A Fehérvár a legutóbbi két bajnokiját úgy bukta el, hogy még gólt sem szerzett (0–4 Diósgyőrben, majd 0–2 Újpesten). Zsinórban legalább két NB I-es meccset előzőleg az idény elején vesztett el, akkor az újpesti 1–2 és a kecskeméti 0–1 között 5–3-ra maradt alul otthon az FTC-vel szemben, bár akkoriban még Kovács Dániel volt a kapusa.

55′
    8061 néző figyeli a helyszínen az eseményeket.

53′
    Katona tekert remekül balról középre, az érkező Stefanelli egy leheletnyivel lemaradt, pedig biztos gól lehetett volna.

52′
    GÓL
    GÓÓÓÓL! KÉT GÓL A VENDÉGEK ELŐNYE! Civic kapta a labdát a bal oldalon, ballal középre tekert, Varga Barnabásról megint megfeledkeztek, ő pedig 6 méterről, előrehajolva fejelt a bal alsóba. 0–2

52′

Ferencvárosi gólöröm (fotó: Szabó Miklós)

50′
    Abu Fani vállalta el 16 méterről, a fehérvári tizenhatos jobb sarka közeléből, a lövése nem találta el a kaput.

46′
    Második félidő
    Elkezdődött a második félidő.

45+2′
    Szünet
    Vége az első félidőnek, vezet a Ferencváros. 0–1

45+1′
    Abu Fani lőtte rá messziről, bár ketten is integettek neki, hogy adjon be, a labdát könnyen fogta Tóth Balázs.

45′
    Két perc a ráadás.

43′
    Varga Barnabás a 16. gólját szerezte a bajnokságban. Nagy forma.

42′
    Az FTC még a fehérváriak pályaválasztása mellett megrendezett bajnokijaikat tekintve is eredményesebb, hiszen 22-szer nyert, 21-szer ikszelt és csak 15-ször kapott ki a piros-kékektől. A Vidi otthon legutóbb csaknem 4 évvel ezelőtt, 2020 júniusában Juhász Roland búcsúmérkőzésén tudta legyőzni a Ferencvárost (1–0), amely akkor már biztos aranyérmesként lépett pályára.

42′
    GÓL
    GÓÓÓÓL! VEZET A FERENCVÁROS! Marquinhos indult meg a bal oldalon, az ötössel egy magasságban visszafordult, és remekül adott középre, az érkező Varga Barnadás megelőzte Csongvait, és 5 méterről a hálóba fejelt. 0–1

41′
    Varga lőtt kapufát 10 méterről, estében, viszont lesről indult, ezért ha gól, akkor nem adják meg.

39′
    Sigér cselezgetett a ferencvárosi tizenhatos előterében, úgy tűnt, szerelik, de a labdát éppen Gradisar elé passzolták, aki 16 méterről a bal alsóba csavart volna, ha Dibusz merész vetődéssel nem ment.

32′
    Maiga ütközött Katonával, fájlalta is a lábát. Sárgás megmozdulás volt, de nem kapott lapot a hazai játékos.

31′
    Marquinhos húzott befelé a fehérvári tizenhatos bal oldala közeléből, majd lövéssel próbálkozott – magasan fölé.

28′
    Civic az alapvonal közeléből gurított középre, Gergényi menteni tudott, a kipattanót Loncar lőtte rá, ebbe meg Sigér tette bele a lábát.

28′
    Már csak két olyan csapat van az NB I-ben, amely ellen még nem szerzett pontot Dejan Sztankovics irányításával a Ferencváros. Az egyik a Fehérvár, a másik a Paks. A Vidi vezetőedzőjének, Bartosz Grzelaknak a mérlege viszont kiegyenlített a zöld-fehérek ellen (1 győzelem, 1 iksz, 1 vereség).

27′
    Úgy tűnt, Zachariassen jobbról remekül teker a tizenhatoson belülre, Loncar azonban lemaradt róla.

23′
    Sárga lap
    Katona Mátyás kapott sárga lapot, mert felrúgta a megiramodó Varga Barnabást.

22′
    Csongvai ívelt balról szabadrúgást a hosszú oldalra, érkezett Stefanelli, aki a kapu torkából Civic hátára fejelt.

19′
    Legutóbb az azóta már DVTK-játékos Szabó Levente fejes góljával meglepetésre a Fehérvár 1–0-ra nyerni tudott a Groupama Arénában, és ezzel megszakította a bajnokikon a zöld-fehérekkel szemben 10 mérkőzés óta tartó nyeretlenségi szériáját (3 iksz, 7 fiaskó).

17′
    Abu Fani lekészítését Makreckis lőtte 17-ről, jobbal kissé fölé.

14′
    A beadást könnyedén kivágták a védők.

13′
    Katona Mátyás lőtte el 19 méterről, Cissé lábán megpattant a labda, jöhetett az újabb szöglet.

11′
    A szögletből nem lett semmi…

10′
    Stefanelli lőtt egyet 19 méterről, beleért egy védő, így szöglettel jöhetett a Fehérvár.

9′
    Inkább a fehérvári térfélen pattog a labda, helyzetig azonban nem jutott el a Fradi.

2′
    Bal oldalról végezhetett el szögletet a Ferencváros, Abu Fani beadása a rövidre szállt, kivágták a védők.

Szeretettel köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik Székesfehérváron a Fehérvár–Ferencváros mérkőzés. Tartsanak velünk!

Eddig 112-szer csaptak össze a legfelső osztályban, a párharcban az utóbbi években a zöld-fehérek domináltak, így az örökmérlegben is lényegesen jobban állnak: 28 fehérvári siker, 30 döntetlen, 53 Fradi-győzelem.