A Fradi naptára, október 1.

tempo-naptar

Évfordulók:

129 éve született Deutsch Árpád
126 éve született Egry Ferenc
54 éve született Milovanovic, Dejan
17 éve született Radnóti Dániel
48 éve született Sasu, Marius
62 éve hunyt el Spitz Illés
5 éve hunyt el Szántai László

Mérkőzéseink ezen a napon:

1911. FTC – BAK 2:0, Edzőmérkőzés
1922. Törekvés – FTC 2-2, NB1
1944. Gamma – Ferencváros 0-5, NB1 félbeszakadt
1947. Haladás – Ferencváros 1-1, NB1
1950. Bőripari DSE – ÉDOSZ 1:4, NB1
1955. Mezőhegyesi Traktor – Bp. Kinizsi 1:5, Edzőmérkőzés
1958. Ferencváros – Pénzverde 8:1, Edzőmérkőzés
1967. SZEAC – Ferencváros 1:5, NB1
1969. Ferencváros – CSZKA Szófia 4:1, BEK
1970. Gyöngyösi Spartacus – Ferencváros 1:3, Pályaavató mérkőzés
1975. Ferencváros – Zbrojovka Brno 7:1, KK
1977. Dunaújváros – Ferencváros 3-2, NB1
1980. SZEOL AK – Ferencváros 1-3, MK
1983. Ferencváros – Haladás 2-2, NB1
1985. Ferencváros – Békéscsaba 1-1, NB1
1986. DVTK – Ferencváros 0-2, Edzőmérkőzés
1988. Ferencváros – Békéscsaba 0-2, NB1
2008. Baktalórántháza – Ferencváros 0-3, Ligakupa
2010. Ferencváros – MTK 3-0, NB1

Összes díjmérkőzés: 15 mérkőzés, 9 győzelem, 4 döntetlen, 2 vereség, 45-17 gólkülönbség

Ezen a napon játszotta első díjmérkőzését a csapatunkban:

1950. Hári László
1985. Palkovics István
2008. Sváb Dániel
2008. Vattai Balázs

Ezen a napon játszotta utolsó díjmérkőzését a csapatunkban:

1970. Megyeri Győző
1988. Zsinka János

Ezen a napon játszotta első válogatott mérkőzését az FTC csapatából:

1933. Kemény Tibor

Ezen a napon játszotta utolsó válogatott mérkőzését az FTC csapatából:

1916. Borbás Gáspár dr.

“A bajnoki küzdelem helyett tartott barátságos mérkőzést a F. T. K. feltűnő könnyen nyerte meg kitűnő ellenfelével szemben. A bajnokcsapat nagy formájáról tesz bizonyságot a lendületes játék, a mit az átázott pályán produkált. Az egész csapat a helyzethez alkalmazkodva, erős passzokkal dolgozott a gurí­tott labdákkal operáló B. A. K.-bal szemben. A legnagyobb agilitással Weisz Ferenc működött, a kinek brilliáns teknikája nagy segí­tségére volt. Schlosser a mezőnyben megfontolt játékával igen sokat használt csapatának, de lapos lövéseinek legnagyobb része a sártenger áldozata lett. A védelemben Weinber volt a legjobb, de Payer és Rumbold is jól érvényesült hatalmas rúgásaival. A Károlyt betegsége miatt nélkülöző B. A. K. nem tudta formáját kijátszani. A csatázó-sor lapos passzjátékával akcióképtelennek bizonyult, a különben is nehéz védelem pedig tehetetlen volt a F. T. K. csatázóinak teknikai felsőbbségével szemben.” (1911 – BAK)

“Nagyszerű küzdelmet ví­vott a két csapat egymással az első félidőben. Időnként határozottan tartalmas, fordulatokban gazdag, végig lendületes játék alakult ki. A Gamma általában több támadást vezetett a szünet előtt, ezek a támadások azonban többségükben nem voltak olyan meggyőző erejűek, mint a Ferencváros ritkább támadásai. Annak ellenére tehát, hogy a a Gamma volt többet a támadó, a Ferencváros könnyen a maga javára dönthette volna el a ez első félidőt. Hogy nem esett gól az első félidőben, abban közrejátszott Sárosi dr. balszerencséje, kinek néhány nagy helyzetben nem sikerült a gólszerzés. Szünet után mindent elsöprő lendülettel biztosí­totta a győzelmet a Ferencváros, A zöld-fehérek nagyobb klasszisa teljesen rányomta bélyegét ennek a félidőnek a játékára. Közrejátszott kétségkí­vül az is, hogy az első gól után a Gamma védelme erősen megingott. A Ferencváros győzelme ebben az arányban is megérdemelt.” (1944 – Gamma)

“A mérkőzés nem hozott valami magas szí­nvonalat. Különösen az I. félidőben volt csapkodó a játék, s ebből mindkét csapat kivette a részét. Az ÉDOSZ többet támadott, de csatársorában nemvolt átütőerő. Szünet után csúszóssá vált talajon már jobban érvényesült az élelmezésiek nagyobb technikája, s a BDSE-védők ekkor már nem álltak biztosan a lábukon. A mérkőzés vége felé az ÉDOSZ magára talált és biztossá tette a győzelmét.” (1950 – Bőripari DSE)

“Ritkán történik meg, hogy a nagyszámú hazai közönség ütemes tapssal jutalmazza a vendégcsapat győzelmét. Ez történt azonban vasárnap Szegeden. Tegyük hozzá, hogy a zöld-fehérek meg is érdemelték a tapsot. Rá sem lehetett ismerni a Pitestiben gyengén játszó Ferencvárosra. Az első perctől kezdve lendületes, látványos, szép játékkal uralta a mezőnyt. Ötletes húzásokkal egyre-másra teremtette a gólhelyzeteket. Nem sok hiányzott ahhoz, hogy még súlyosabb vereséget mérjenek a hazai csapatra. Ezen a mérkőzésen egyetlen gyenge pontja sem volt a Ferencvárosnak. A szegediek az első félidőben lelkesen igyekeztek helytállni. Ebben a játékrészben néhány kecsegtető ellentámadást is vezettek, de a ferencvárosi védelmet nem tudták feltörni, csak a közvetlenül a befejezés előtt.” (1967 – Szeged) | Tempó, Fradi!: A sportújságtól kapott négycsillagos minősí­tés is mutatja, hogy Lakat Károly dr. csapata magabiztosan menetel a bajnoki cí­m felé. Még 6 forduló volt hátra és 10 pontos előnnyel vezettük a tabellát. A négy csillag mellé az osztályzatokkal sem “spóroltak” a lap munkatársai: Géczi (8) – Horváth (7), Mátrai (8), Páncsics (8) – Juhász (7), Szűcs (8) – Szőke (8), Varga (9), Albert (9), Rákosi (8), Fenyvesi (7).

“A Ferencváros csapatát állandó sérülések akadályozták ebben az évben, ezért nem volt képes tavalyi teljesí­tményét sorozatosan megismételni és túlszárnyalni a bajnoki mérkőzések során. Novák és Havasi hosszú időn át tartó kiesését csak részben tudta pótolni a két tehetséges fiatal, Megyesi és Bálint, de dicséretükre legyen mondva, becsülettel helytálltak, teljesí­tményük mérkőzésről mérkőzésre javult. Azon viszont nem lehet csodálkozni, hogy Albert Flórián helyét senki sem tudja betölteni. A csapat szellemi vezére, karmestere, súlyos sérülése miatt nem lehetett ott a küzdők soraiban, s ez bizony rányomta bélyegét a szereplésre. S hogy ennek ellenére a félelmetes hí­rű bolgár bajnokot a Népstadionban fölényesen sikerült legyőzni, az a nagyszerű taktikai és lelki felkészí­tésnek köszönhető. Másrészt pedig azt jelenti, hogy a zöld-fehérek fiataljaiban élnek a nagyszerű hagyományok, s olyan szí­vvel játszottak, mint a régiek.” (1969 – CSZKA Szófia)

“A játékosok és a szurkolók is arra készültek, hogy győzelemmel ünneplik a klub ezredik nemzetközi mérkőzését. Arra azonban a legoptimistábbak sem számí­tottak, hogy ez végül ilyen fényesen, gólzáporral sikerül. A mérkőzés első negyedórájában a csehszlovákok az egész pályán letámadtak, szinte lélegzethez sem engedték őket jutni, s ameddig bí­rták erővel, egyenlő ellenfelek voltak. Aztán fokozatosan elfáradtak, az FTC ritmust váltott és a hazaiak különösen a jobb oldalon futó támadásaikkal sokszor sakk-matt helyzetet teremtettek. A jó lehetőségeket ki is használták. Szabó és Nyilasi szinte tetszés szerint lőtte, illetve fejelte a gólokat. Az FTC játékából nem hiányzott a látványosság sem. A nézők gyakran tapsoltak a technikai trükköknek, de legtöbbször akkor csattant fel a taps, amikor a zöld-fehérek egy-két húzásos, hosszú, meredek indí­tásokkal hozták zavarba a brnói védelmet. A zöld-fehérek nemcsak talajon, hanem a légtérben is felülmúlták ellenfelüket.” (1975 – Zbrojovka Brno)

1977

NS-19801002-02-19801001

1980

2008

2010

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

04.28.17:45 TV:M4Sport
OLDALAK
05.05.18:30 TV:M4Sport
05.11-12 M4 Sport
05.15.19:30 M4 Sport
05.18-19. M4 Sport
Novák Dezső utánpótlás emléktornák
Categories
FOTELSZURKOLÓ