2007.X.24. MK, Ferencváros – Kaposvári Rákóczi: 2-2

2 hozzászólás a(z) 2007.X.24. MK, Ferencváros – Kaposvári Rákóczi: 2-2 bejegyzéshez

• ftc.hu: Semmi sem dőlt el a Kaposvár elleni párharc első meccse után. Az MK-nyolcaddöntőjében hazai pályán 2-2-re végeztünk a somogyiak ellen. A mieink álltak közelebb a győzelemhez, a meccs nagy részében fölényben játszottunk, először tizenegy, majd tí­z ember ellen is.

A 7. percben nem sok hiányzott a vezető gólhoz: Lipcsei egy “lekészí­tett” szabadrúgást tökéletesen csavart a bal felső sarok felé, Kovács óriási bravúrral védett. Pár perccel később haosnló volt a forgatókönyv, ám a kipattanó labdát Bartha a hálóba vágta. Ezután is támadásban maradtunk, jól játszottunk, Ndjodo be is talált a kapuba, de les miatt nem adták meg a gólt. Ekkor úgy tűnt, megnyerjük a meccset, hiszen a Kaposvár nem igazolta játékával, miért is áll az élvonal ötödik helyén. Aztán a semmiből egyenlí­tettek a vendégek Alves góljával, sőt az első félidő végén Zahorecz találata után már a Kaposvárnál volt az előny. A gólszerző aztán túlzott gólörömért sárgát kapott, amely már a második volt, í­gy mehetett zuhanyozni.

Fordulás után a kezdetektől nagy fölényben játszottunk, beszorí­tottuk a Kaposvárt. Kisebb lehetőségek után aztán Dragóner egyenlí­tett ki egy szépen helyezett lövéssel a 62. percben. Óriási volt ekkor a nyomás a vendégcsapat kapuja előtt, ám a somogyiak átvészelték ezt, és az utolsó negyedórára kijöttek a szorí­tásból. Mindkét kapu előtt adódtak még lehetőségek, de gól már nem született, í­gy a találkozó 2-2-vel zárult.

A mieink közelebb álltak a győzelemhez, ám két hét múlva, a visszavágón nem lesz könnyű dolgunk. A visszavágó két hét múlva lesz.

• 93
    A közönség megtapsolja csapatunkat.
    93
    Vége, semmi sem dőlt el. Közelebb álltunk a győzelemhez.
    92
    Mező állt be Alves helyére.
    89
    Egy baloldali beadás után Alves fejelt mintegy 2 méterrel a kapu mellé.
    87
    Vincze Ottó baloldalról belőtt labdája elsuhant a kapu előtt és a kapufa mellett.
    84
    Graszl Norbert állt be Szakály Péter helyére.
    75
    Kijött a “szorí­tásból” a vendégcsapat.
    66
    Vincze állt be Brettschneider helyére.
    65
    Óriási a nyomás. Lipcsei baloldalról betekert labdáját Kovács kivetődve “tisztázta” a berobbanó támadók elől.
    62
    Egyenlí­tettük -- megérdemelten. Egy labda Dragóner elé pattant, aki 14 méterről, középről okosan helyezett a bal alsó sarokba (2-2).
    60
    Vasiljevic kapott sárgát.
    59
    Szakály Dénes is a pályán.
    55
    Újabb gólunkat nem adta meg Solymosi, egy szöglet után a hálóba lőttük a labdát, de a bí­ró közbesí­polt.
    50
    A játék a Kaposvár térfelén zajlik.
    46
    Bartha elé pattant a labda a 16-oson belül, de elesett, úgy tűnt, nem magától…
    46
    Elkezdődött a második félidő, Deme helyett Kulcsár a pályán.
    45
    Egy í­géretes helyzet után a “lekészí­tett” labdát Lazic lőtte ballal pontatlanul a bal alsó sarok mellé. Ezzel vége az első félidőnek.
    45
    Az első félidő hosszabbí­tásában a semmiből megszerezte második gólját is a Kaposvár. Maróti pontrúgását Zarzycki pont Zahorecz elé ütötte, aki 9 méterről a balösszekötő helyéről kilőtte a hosszú sarkot. A gólszerző gólörömért sárgát kapott, amely más a második volt, í­gy piros lap következett (1-2).
    42
    Deme kapott sárgát visszahúzásért.
    39
    Egyenlí­tettek a vendégek. Egy szóló végén az üresen álló Alvesez került a labda, aki 8 méterről a bal alsó sarokba lőtt (1-1).
    37
    Legalább hatodik alkalommal kell ápolni valamelyik játékosunkat.
    34
    Nagy József nagy szólóját a kimozduló Kovács állí­totta meg.
    30
    Egy középre érkező labdát Mátyus vett át mellel a kaputól 10 méterre, ám sajnos helyzetben nem “jutott” lövéshez.
    27
    Dragóner is besárgult.
    25
    Kényszerű csere. Vasast előbb ápolni kellett, most le is kell cserélni, Nagy József állt a helyére.
    20
    Centiken múlt a második… Egy formás jobboldali akció végén Fitos tökéletesen adott középre, az érkező Ndjodo pedig a hálóba helyezett. Les miatt érvénytelení­tették a találatot, támadónk egy “hajszállal” valóban előbbre állt a védőknél.
    14
    Megvan a vezetés. Lipcsei újabb tökéletesen helyezett szabadrúgását Kovács csak kiütni tudta, az érkező Bartha balról éles szögből laposan a hálóba bombázott (1-0).
    9
    Bátran kezdtek a csapatok. Egy vendégkontra végén egy veszélyes baloldali beadás után Zarzycki tenyerelte el a labdát az érkező csatárok elől.
    8
    Zahorecz kapott sárgát.
    7
    Nem sok hiányzott a vezető gólhoz. Lipcsei egy “lekészí­tett” szabadrúgást tökéletesen csavart a bal felső sarok felé, Kovács óriási bravúrral védett.
    2
    Alves 18 méteres lövését védte Zarzycki.
    1
    Mi kezdtük a meccset, az első félidőben a Springer-szobor felöli kapura támadunk.
    .
    Most jönnek ki a csapatok. A mieink zöld-fehér csí­kos mezben játszanak majd, a vendégcsapat tiszta fehérben lesz.
    .
    Ezúttal pénteken jelenik meg a 100%Fradi!

.
    Érdekesség, hogy nálunk a védelem közepében Lipcsei Péter játszik majd, elöl pedig két támadóval kezdünk. Ismét a kezdőcsapat tagja Brettschneider László, Zsivoczky Norbert viszont sérülés miatt pihen. Kezdőcsapatunk a következő:Zarzycki -- Dragóner, Lipcsei, Mátyus -- Fitos, Deme, Lazic, Vasas -- Brettschneider -- Bartha, Ndjodo.
    .
    Természetesen klubunk főszponzornál, az Interwettennél is lehet fogadni a találkozóra.
    A fogadóiroda egyforma esélyeket ad a két csapatnak. A Ferencváros és a Kaposvár sikere is 2,4 szeres pénzt fizet, döntetlennél 3,1-es az “odsz”.
    A “Dupla esélynél” mi vagyunk az esélyesebbek: a hazai győzelmet és döntetlent is magába foglaló tipp 1,35-szörös pénzt fizet, mí­g a vendégek esetében 1,4-es a szorzó.
    Az Interwettennél arra is lehet fogadni, hány gól esik a 90 perc során. 0 és 2 találat között 1,95-ös a szorzó, mí­g 3 vagy több találat esetén 1,65.
    Regisztrációddal és fogadásoddal nem csak nyerhetsz, hanem a Ferencvárost is támogatod.
    A kupameccsre és a további találkozókra ide kattintva fogadhatsz.

.
    Töltsd le a Fradi-indulót a szurkolók előadásában!

.
    A Magyar Kupa nyolcaddöntőjébe nem egyforma nehézségű csapatokon át vezetett a Ferencváros és a Kaposvár útja. Együttesünk Törökbálinton kezdte szereplését egy 6-0-s sikerrel, ezt követően az élvonalbeli Paksot vertük ki egy 0-0-s Üllői úti döntetlennel. Ezután együttesünk az NB II Nyugati csoportjának jelenlegi listavezetőjét, a Felcsútot búcsúztatta idegenben egy 1-0-s sikerrel.
    A Kaposvár eddig két meccsen van túl a kupában. Prukner László együttese később kapcsolódott be a küzdelmekbe. A Rákóczi az NB II-es Komló 3-1-es legyőzésével került be a legjobb 32 közé, a legjobb 16 közé jutásért pedig az NB III-as Pénzügyőrt verte 7-1-re a Kaposvár.
    .
    Sajnos az elmúlt években a bajnokságban nem lehetnek túl jó emlékeink a somogyiakról. Összesen négy meccset játszottunk a Kaposvárral, és ezek közül egyet sem tudtunk megnyerni: mérlegünk három döntetlen mellett egy vereség. A kupában azonban szerencsére más a helyzet, hiszen az elmúlt öt évben kétszer is kivertük a somogyi “zöld-fehéreket”.
    2002-ben büntetőkkel búcsúztattuk a Kaposvárt, 2005-ben pedig hazai pályán nyertünk ellenük 3-1-re. Mindkét sorozatban a fináléig meneteltünk: az elsőt megnyertük, a másodikat elveszí­tettük.
    A kupamúltunk egyébként is hibátlan a Kaposvár ellen, amellyel az emlí­tett két párharcot megelőzően három kií­rásban négyszer találkoztunk, és valamennyi mérkőzést megnyertünk. Először 1942. február 15-én találkozott egymással a két csapat, a mieink idegenben nyertek magabiztosan 9-1-re.
    A második összecsapást a Magyar Kupa elődöntőjében rendezték 1966. november 23-án. Csapatunk már az első percben megszerezte a vezetést és végül 3-1-re nyert.
    Legközelebb 1976. április 26-án ismét a legjobb négy között találkoztunk a kaposváriakkal, a továbbjutás két mérkőzésen dőlt el. Az első felvonást idegenben 2-0-ra nyertük, a visszavágón egy nappal később az Üllői úton 5-2-re győztünk és később a kupát is elhódí­tottuk, miután a döntőben 1-0-ra nyertünk az MTK ellen.
    .
    Csapatunk a Magyar Kupa nyolcaddöntőjében a Kaposvárral találkozik. A párharc első meccse 18 órakor kezdődik az Üllői úton.